W. K. POST |1| H.VIS De eerste jubilaris in 1966 was de heer W. K. Post te Amsterdam, die op 6 januari jl. zijn 40-jarig dienstverband herdacht. Van de afdeling was de heer Wierda de eer te beurt gevallen om de jubilaris het personeelscadeau te over handigen. Hij deed dit in de plaats van de voorman de heer De Jong, die niet bij stem was. Spreker dankte de jubilaris voor de prettige samenwerking en bood daarna mevrouw Post bloemen aan en de heer Post een enveloppe met inhoud. Nadat de heer P. Vos (gepensioneerde) nog enige woorden had gezegd als buurman, was het laatste woord aan de heer Post zelf. Hij roemde de uitstekende stemming in de afdeling en dankte voor de belang stelling en de cadeaus. L. H. 40-jarig jubileum In een goed bezet Koelschip te Amsterdam werd op donderdag 6 januari jl. de receptie gehouden ter ge legenheid van het 40-jarig dienstjubileum van de heer W. K. Post. Het meest opmerkelijke op deze receptie was, dat velen van mening waren dat het hier een 25-jarig jubileum betrof. De persoon van de jubilaris gaf hier ook wel aanleiding toe, want de schattingen van zijn leeftijd bleven over het algemeen 10 tot 15 jaar onder zijn werkelijke leeftijd van 62 jaar. In het betoog van de sprekers werd de sport nogal eens aan geroerd, zodat misschien daaraan zijn vitaliteit is te danken. De eerste spreker was de heer Siemens, die dit mede namens de heer Goos deed. Hij liet de afgelopen veertig jaar de revue passeren vanaf het binnenkomen van de heer Post in een matrozenpak, tot aan zijn functie van tegenwoordig als le wortkoeler. Via de legkelder, boenplaats en gistkelder had de jubilaris de wortkoeling bereikt op een tijdstip dat hij, op de plaats waar hij nu met zijn familie zijn jubileum vierde, nog druk de koelbakken boende. De grote ambitie van de jubilaris was en is het schaatsenrijden en spreker meende zelfs dat hij eens in de kernploeg is opgenomen geweest. Met dank voor de veertig jaar trouwe dienst wenste de heer Siemens de jubilaris nog alle goeds toe voor de res terende drie jaar tot zijn pensioen. De directe chef van de jubilaris, de heer Hollander, die hierna het woord voerde, haalde nog even her inneringen op uit de tijd dat de jubilaris met twee collega's per dag nog veertig „botticks wichsen" moest. Voorts kon hij bevestigen dat de jubilaris in de kern ploeg opgenomen was geweest en bovendien had gevoet bald in het Heineken-elftal „de Starboys", dat toenter tijd nog in de le klasse speelde. Als keeper had de jubilaris de gewoonte om bij een aanval van de tegen partij heel hard de spelers toe te roepen om te schieten, en het liefst keihard. Hierdoor schoot men dan vaak naast het doel, maar als het toevallig eens een goed ge richt schot was, dan was het meestal wel een doelpunt. De heer Hollander feliciteerde de jubilaris mede namens de heer A. Schutter die niet aanwezig kon zijn. De eerste zilveren jubilaris van dit jaar was de heer H. Vis, eveneens te Amsterdam, die op 14 januari jl. een kwart eeuw in dienst van Heineken was. 25-jarig jubileum Amsterdam. Op 14 januari waren we in 1966 al weer voor de tweede keer in het Koelschip bijeen ter viering van een jubileum, zij het voor de eerste keer ter her denking van het feit dat een collega 25 dienstjaren achter zijn naam had geschreven. Die viering was ter ere van de heer H. Vis, die op 14 januari 1941, toen nog ongehuwd maar dat zou in november van dat jaar veranderen bij Heineken in dienst trad. Uit de toespraak van de heer Goos bleek dat Vis praktisch op alle afdelingen had gewerkt: ijsmachine, 36

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 38