HEINEKEN BIER EN KOFFIEMELK de meest verkochte dranken op „De Zwaan" Op de Oude Maas voor Dordrecht ligt sinds 1 september 1964 Europa's grootste en modernste bunker- en winkel schip „De Zwaan". Dit driedeks drijvende „voorraadstation"dat werd gebouwd naar een idee van de heer H. Zwaans, heeft een lengte van zestig en een breedte van twaalf meter. Met zijn tanks voor verschillende brandstoffen, zijn waren huis (verkoopoppervlakte van 340 m') en zijn supermarkt (160 m') biedt „De Zwaan" de schipper en zijn vrouw letterlijk alles wat zij voor zichzelf en hun vaartuig nodig hebben. Benedendeks is een groot maga zijn voor de opslag van de ver schillende goederen, die met een lift naar het middelste dek, waar zich het warenhuis en de super markt bevinden, vervoerd wor den. Op het bovenste dek treft men een vergaderzaal, een kan toor en een woning aan. Het schip beschikt over een aan sluiting voor drinkwater, alsmede over een laadboom (hefvermogen 3 ton) om auto's van klanten op de wal of aan boord te zetten. „De Zwaan" is dag en nacht geopend; ook zondags kunnen de schippers er terecht, aan wie verder alle mogelijke service in de vorm van een postagentschap, telefoon, kranten en dergelijke geboden wordt. „De Zwaan" is internationaal bekend. Niet al leen bij de Belgische, Franse en Duitse schippers, ook Engelse jachten leggen in Dordrecht aan. Belangstellenden uit alle delen van de wereld komen op bezoek, vernamen wij van de assistent- bedrijfsleider, de heer J. Kaptein. De opening van dit alles-in-één- schip kreeg destijds internationale belangstelling en werd onder andere verslagen in de New York Times. In de supermarkt, waar onze heer Baas de hiernaast afgebeelde display samenstelde, is Heineken goed vertegenwoordigd. Dat kan ook haast niet anders, want, zo verzekerde ons de heer Kaptein, „koffiemelk en Heineken bier zijn de meest verkochte dranken hier". 'Pmüsjl i&M Op de Oude Maas voor Dordrecht ligt Europa's grootste en modernste bunker- en winkelschip ,,De Zwaan (Foto maandblad Olie.) 35

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 37