JIP CeesDezkezk zeeb beste schaats Cees Verkerk, de nieuwe wereldkampioen! Televisieopnamen van Ard Schenk (boven) en Cees Verkerk tijdens de huldiging in Deventer. Deventer, 22 en 23 januari 1966. In dit glorieuze schaatsweekeinde hebben duizenden op de tribunes rond de kunstijsbaan en miljoenen in de huiskamer bij hun televisietoestel hartstochtelijk meegeleefd met de strijd en de prestaties van Europa's sterkste schaat sers. Het enthousiasme van het publiek sloeg dat van de Noren in het Bisletstadion en steeg naar een laaiend hoogtepunt als een van de Nederlandse troeven Ard Schenk, Rudi Liebrechts of Cees Verkerk over het ijs stormde. Het „Heja Ard, heja Ard!", het „Ruudie, Ruudie!" was dan niet van de lucht en ons tweede nationale volkslied, voor deze gelegenheid gewijzigd in „Geen woorden, maar daden; leve Cees Verkerk!" rolde in golven over de tribunes. Het was overweldigend. Onze Cees, zoon van Heineken caféhouder Pleun Verkerk uit Puttershoek, heeft fantastisch gereden. Viermaal kwam de nationale kampioen op het ere podium: derde op de 1500 m, derde op de 5000 m, tweede op de 10.000 m en een schitterende tweede plaats in de eindrangschikking. Tijdens zijn ongelofe lijke rit op de 10.000 meter had hij theoretisch het Een prachtige actiefoto van Ard Schenk, de nieuwe Europese kampioen en tweede bii de wereldkampioenschappen. Europees kampioenschap in zijn bezit. Ondanks zijn val bereikte hij, gedra gen door de hartverwarmende aan moedigingen van het publiek, nog een prachtige tweede plaats. Tijdens de wereldkampioenschappen in Göteborg, 19 en 20 februari jl., veroverde Cees Verkerk op schitte rende wijze hij werd eerste op drie van de vier afstanden de wereld titel. De tweede plaats was deze keer voor Ard Schenk, de Europese kam pioen. Op 22 december jl. maakte de A-ploeg van onze hardrijders een uitstapje naar de Amster damse brouwerij. In de raadskelder werd Cees Verkerk „plaatselijk" kampioen biertappen. Zijn verrichtingen werden gadegeslagen door v.l.n.r. Joop van der Berg (zoon van onze agente in Woerden), Arie Bakker (Heineken), J. Havekotte, A. Koornstra (Heineken, tevens official K.N.S.B.), P. Zwanenburg (coach en Ard Schenk. 25

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 27