Heineken troost.... De ideeënbus Duizend man van het kamp Crailo wachtten vol span ning op de komst van Sinterklaas. Het was wel 9 december, maar voor de mannen, die op herhalings oefening waren, had de Sint graag een extra dagje over. De goedheiligman kwam met zijn knecht het toneel op in de bekende rijdende bierton, waardoor de stemming onmiddellijk steeg. Tot de mannen, die persoonlijk door Sinterklaas werden toegesproken, behoorde ook de 26-jarige A. de Bont uit Den Haag, die tot de meest onfortuinlijke soldaat van het kamp werd uitgeroepen. Wat was er namelijk ge beurd? Toen de heer De Bont begin december met zijn pasgekochte tweedehands Volkswagen naar het kamp Crailo reed, raakte hij op de gladde weg in een slip. Een botsing met een tegenligger was het gevolg. Hevig bloedend kon De Bont uit de zwaar beschadigde auto I kruipen, met slechts een wens: zo snel mogelijk ver bonden te worden. Maar geen der passerende automobi listen was bereid hem te vervoeren. De onuitgesproken j angst voor besmeuring van de bekleding van hun auto i was kennelijk sterker dan hun gevoel van naastenliefde. Een wrange ervaring voor De Bont! Een villabewoner kwam naar buiten, niet echter om hem te helpen of uit te nodigen binnen te komen, maar alleen om hem te vragen of hij zijn tuinhek niet had beschadigd. Nadat de man had geconstateerd, dat dit niet het geval was, ging hij weer naar binnen. Ten slotte bracht de politie De Bont naar het ziekenhuis, waar hij 2\/i dag bleef. Daarna verzorgde de Militair Geneeskundige Dienst van het kamp Crailo hem en wel zo voortreffelijk, dat hij de slotavond op 9 december kon bijwonen. Om nu terug te keren tot Sinterklaas: Deze hield een lofrede op het Heineken bier tot soldaat De Bont, die daarvan aanvankelijk de bedoeling niet begreep. Maar juist op het ogenblik dat hij weer van het toneel zou afstappen, kreeg hij van de Sint de speciale uit nodiging met zijn vrouw een dag de gast te zijn van Heineken, Amsterdam. Dit was bedoeld als troost voor alle narigheden, die hij had dooorgemaakt. Om aan de uitnodiging te voldoen had de heer De Bont een snipperdag opgenomen. Hij ging niet in op het aanbod van zijn werkgever die in zijn plaats wilde gaan, maar kwam op 14 januari met zijn vrouw naar de brouwerij. Beiden waren zeer enthousiast over alles wat ze te zien kregen en niet minder over ons produkt, dat ze zich heel best lieten smaken. Het was ook lang niet hun eerste kennismaking met Heineken bier. Na afloop van de dag, die nog meer sightseeing en een slotmaaltijd bevatte, verklaarden ze zich beslist ge troost te voelen. In het midden de heer en mevrouw De Bont, links kapitein Kloppert, welzijnsofficier van kamp Crailo, rechts mej. Van den Steenhoven en de heer Schipperijn (Heineken). In de afgelopen periode werden door de plaatselijke ideeën buscommissie in Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch, als mede door de centrale ideeënbuscommissie de volgende belo ningen toegekend: AMSTERDAM F. F. de Vink, algemene werkplaats: Verbetering aan drukntanometers, waardoor arbeidsbesparing bij reparatie. Beloning 25, W. M. Verbakei, algemene werkplaats: Aanbrengen van ammoniakleiding ten behoeve van vulling van koelsysteem, waardoor transport van cylinders over bodig wordt. Beloning 25, H. B. Bekker, algemene werkplaats: Verlenging van condensafloop van „heater" (boenplaats), waardoor minder stagnatie. Beloning 30, ROTTERDAM L. F. Boom, bottelarij-werkplaats: Vervanging van alle afzonderlijke reduceerventielen op World Tandem door centraal opgesteld reduceerapparaat. Beloning 35,—. H. M. Hollebrandse, tapkelder: Veranderen van diverse sponsleutels. Beloning 30, DEN BOSCH K. Donker, mechanische werkplaats: De slijtvlakken van de flessengeleiders op een bepaald tijdstip voorzien van RVS-platen. Beloning, 75, C. M. Visschers, mechanische werkplaats: I. Bewerking van de cam-blocks van de Cemco vul- machines, waardoor de levensduur van deze blocks wordt verlengd. Beloning 150, 2. Wijziging aan de kelken van de Cemco-vulmachi- nes. Beloning 150, 24

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 26