'T'ER gelegenheid van de opening van de expositie van foto's van Ton van Wageningen met collages van Sam Middleton klonken maandagavond 10 januari jl. in 't Koels chip de instrumenten van het Theo Louvendie Workshop Quartet, waarnaar tal van genodigden en liefhebbers van de jazz waren komen luisteren. Michiel de Ruyter, bekend jazzcriti cus, verrichtte de opening. Hesselius, de schilder die ons helpt bij de samenstelling van de etalage tentoonstellingen, zelf exposerend in de „Drie Hendricken", had geadvi seerd na vele schilders nu eens de fotograaf Ton van Wageningen een kans te geven. De collages van Sam Middleton zorgden voor een kleurige en vrolijke noot tussen zijn foto's. Ton van Wageningen wordt in het algemeen als jazzfotograaf betiteld, „maar", zegt Michiel de Ruyter, „Ton van Wageningen fotografeert geen jazzmusici. Hij is jazzmusicus die camera speelt. Hij is betrokken bij de muziek". Na alle nonfiguratieve werken, die tot nu toe in de etalage gehangen hebben zullen deze foto's voor velen zeker hartverwarmend zijn om te zien, ondanks de winterse kou. Niet alleen vele Amsterdammers, maar ook ontelbaren in den lande hebben van deze expositie kennis genomen, toen in het programma Zo speelde de Vara- televisie kiekeboe met de voorbijgangers, die een ogenblikje stil bleven staan om de tentoongestelde foto's te bekijken. U ziet cameraman Richard Laurent in actie, met achter hem regisseur Ellen Blazer. „Uit" (Vara-televisie, zondagavond 30 januari jl.) de Galerie „Heineken" met de tentoongestelde werken en de vele belangstellende voorbijgangers minutenlang in het beeld was.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 24