Amsterdam heeft kantoorkantine! PRIMEU1 Foto boven: In enkele maanden tijds verrees in de tuin achter het hoofdkantoor in Amster dam een kantine, die ondanks de geringe af metingen, 20 x 5 meter, plaats biedt aan zestig tot tachtig personen. Hiernaast: De glazen wand (rechts) draagt be langrijk bij tot de breedtewerking van deze kantine, die door zijn opzet en inrichting, in horecakringen sterk de aandacht heeft ge trokken. Bij het ontwerp is getracht het ruim telijk effect te verbeteren door de langsgevel in Securit-glas uit te voe ren. De vloer van natuursteen- en betontegels is naar buiten voortgezet en gaat geleidelijk over in de beplan tingen, die de achtergevel van boven genoemde panden zoveel mogelijk aan het oog moeten onttrekken. Visueel ondergaat men de ruimte nu als veel groter, dan zij in werkelijkheid is. Eindelijk is een jaren oude wens in vervulling gegaan: het hoofdkan toor te Amsterdam heeft zijn kantine gekregen. En wat voor een! Vakmensen uit horecakringen tonen nu reeds grote belangstelling. Op een strook grond van slechts 5 x 20 meter is op het braakliggende terrein achter de panden no. 2, 3 en 4 aan de Nicolaas Witsenkade een kantine gebouwd, die plaats biedt aan 60 tot 80 bezoekers. De vergunning daar te bouwen is niet gemakkelijk verkregen en werd aan beperkende bepalingen onderworpen. Zo mocht de gemiddelde hoogte niet meer dan 3 meter bedragen, terwijl de muren langs de perceelsscheidingen niet meer dan 2 meter boven de aan grenzende tuinen konden worden op getrokken. De fundering leverde ook moeilijk heden op, daar de gebruikelijke druk- palen niet konden worden toegepast door de aanwezigheid in de bodem van resten van de fundering van een klooster. Een speciale constructie voor de fundering moest gemaakt worden, hetgeen, mede door de vele regenval in de zomer, aanvankelijk de werkzaamheden nogal heeft ver traagd. 20

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 22