OPNIEUW EERSTE PAAL IN DEN BOSCH Nieuwe bottelarij en helderbierkelder Den Bosch, 21 december 1965. Om vier uur 's middags werd onder grote belangstelling de eerste paal geslagen voor een nieuwe, belangrijke uitbrei ding van onze Brabantse brouwerij. Het was onze onderdirecteur, ir. H. Wanschers, die het heiblok in bewe ging bracht, waarmee de eerste van de ruim 1200 betonnen palen de grond werd ingedreven. Zoals wij in het oktobernummer van vorig jaar reeds vermeldden, omvat de uitbrei ding de bouw van een geheel nieuwe bottelarij (zie de stippellijnen op de luchtfoto) en van een helderbierkel der, die tussen de huidige en de nieuwe bottelarij zal verrijzen. In de helder bierkelder zullen twintig tanks wor den geplaatst. Een aantal van deze tanks heeft een inhoud, die bijna 2J/2 maal zo groot is als die van de grootste helderbiertanks, die thans in Den Bosch in gebruik zijn. De nieuwe bottelarij zal aan voorlopig twee colonnes plaats bieden. Deze zullen, volgens de laatste inzichten, geheel gelijkvloers in U-vorm wor den opgesteld. Een van de voordelen hiervan is, dat de communicatie tus sen de verschillende onderdelen van de colonnes eenvoudiger wordt, ter wijl men voorts niet meer te maken heeft met het verticale transport van de flessen van het ene gedeelte van de colonne naar het andere. De ca paciteit van de nieuwe machines, meer dan 40.000 flessen per uur, zal aanzienlijk groter zijn dan die van de grootste (30.000 flessen per uur) tot nu toe bij Heineken in bedrijf zijnde colonnes. Als historische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat het slaan van de eerste paal voor deze belang rijke uitbreiding plaatsvond precies tien jaar nadat de heer Feith de eerste paal voor de Bossche brouwe rij in de grond deed verdwijnen. De capaciteit van ons bedrijf in Den Bosch bedroeg in 1958 een half mil joen hl per jaar, een hoeveelheid die, nadat genoemde uitbreiding begin 1968 voltooid zal zijn, in tien jaar tijd tot meer dan het viervoudige zal zijn opgevoerd. Ir. Wanschers: Hoed af voor eerste paal! Foto KLM-Aerocarto 19

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 21