T. DIEKEMA iL HET AFSCHEID VAN DE HEER De heer Diekema tijdens zijn dank- en afscheidswoord. kwaliteiten van zijn mede-directeur, sprak de heer Vestergaard de scheidende heer Diekema toe. De heer Vestergaard vertelde hoe belangrijk de heer Diekema voor Heineken is geweest. Deze kreeg, zo vertelde de heer Vestergaard, bij zijn indiensttreding in 1936 een drieledige functie toegewezen: die van hoofd admini stratie, van chef de bureau en van personeelschef kantoor. Uit die tijd stammen ook enkele anekdotes, waarvan de heer Vestergaard, tot groot plezier van de toehoorders en niet in het minst van de heer Diekema, een van de leukste weer nieuw leven gaf. Aan de andere kant, aldus de heer Vestergaard, was een groot sociaal gevoel een van de kenmerkende eigen schappen van de heer Diekema, die zich bijzonder heeft ingespannen op het gebied van de secundaire arbeids voorwaarden en die ernaar heeft gestreefd van het goede nog iets beters te maken. De heer Vestergaard gaf voorts uitdrukking aan zijn dankbaarheid voor de „samenwerking van bijzondere aard", die tussen hen beiden altijd had bestaan. De Ook de heer Kamphorst sprak de scheidende directeur toe en over handigde een geschenk, bestemd voor mevrouw Diekema. opdracht, die hij ten slotte nog te vervullen had, be stond uit het overhandigen van een couvert, waarvan de inhoud, zoals de heer Vestergaard zei, bestemd was voor de aankleding van de tuin, waar dan ook, van de heer Diekema, onder het uitdrukkelijk beding dat het geld uitsluitend gebruikt zou worden voor de aan kleding van flora met een kleine f. De tweede spreker, de heer Kamphorst, richtte zich in een persoonlijk woord tot de heer Diekema en uitte zijn waardering en dank voor hetgeen hij in de af gelopen jaren van zijn chef geleerd en ondervonden had. Het cadeau, dat de heer Kamphorst overhandigde, was bestemd voor mevrouw Diekema. In zijn antwoord wees de heer Diekema erop, dat er in de loop der jaren veel gebeurd en veranderd is bij onze maatschappij. „We hebben ook veel meegemaakt", aldus de scheidende directeur, „eerst in de crisistijd en later in de oorlogsjaren." Behalve enkele herinne ringen uit die tijd, vermeldde spreker ook hoe de directie in die moeilijke oorlogsjaren voor het personeel heeft gezorgd. Zowel voor Heineken („Ik heb vertrouwen in de toe komst van de maatschappij en in de leiding"), als voor zichzelf („Ik zie een nieuwe toekomst met vele mogelijk heden en veel vrije tijd") stelde de heer Diekema goede jaren in het vooruitzicht. Dankbaar toonde hij zich dat hij in zo goede gezondheid afscheid mocht nemen, na een loopbaan waarin hij graag en met veel plezier had gewerkt. Na ten slotte zijn dank te hebben uitgesproken voor alle vriendschap, medewerking en samenwerking, die hij had ondervonden, bracht de heer Diekema een laatste heildronk uit, waarmee alle aanwezigen gaarne in stemden. Op 22 december 1965 vond te Rotterdam het afscheid plaats van een van de directeuren van Heineken Ex ploitatie Maatschappij N.V., de heer T. Diekema, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn bijna dertigjarige loopbaan bij onze maatschappij beëindigde. Het werd een bijzonder hartelijk afscheid, een afscheid de heer Diekema waardig. Groot was ook de belang stelling. Onder de aanwezigen bevonden zich de heren Feith en Ton. Verder waren aanwezig de leden van de andere Heineken directies, terwijl voorts de raadskelder nauwelijks groot genoeg was om alle belangstellenden, ook uit Amsterdam en Den Bosch, te bevatten. Na het welkomstwoord van de heer Van den Bent, die een korte beschrijving gaf van de persoon en de De heer T. Diekema, directeur Heineken Exploitatie Maatschappij N.V., nam op 22 december 1965 te Rotterdam afscheid. Hier ontvangt hij het cadeau namens het personeel uit handen van de heer Vestergaard.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 20