Het personeel is van mening, dat een stormachtige ont wikkeling, zoals Heineken die heeft doorgemaakt, al leen maar mogelijk kon worden onder een goede lei ding. Dat juist die leiding daarbij een grote rol heeft gespeeld, staat voor ons zonder meer vast. Graag wil ik van deze gelegenheid gebruik maken u van een andere zijde te belichten. Na het installeren van de eerste ondernemingsraden bij Heineken, hadden de vertegenwoordigers van het per soneel het genoegen u nader te leren kennen, namelijk, als onze voorzitter. Ik kan u verzekeren dat u een geweldige indruk op ons hebt gemaakt. Van uw persoonlijkheid ging iets uit, dat niet zo gemakkelijk onder woorden te brengen is. Al gauw hadden wij gemerkt, dat er met u goed te pra ten viel. U heeft altijd veel begrip getoond, wanneer het ging om sociale en menselijke problemen. Daarbij had u de grote eigenschap, wanneer een be paald voorstel uw instemming niet had, het op een zo danige wijze te behandelen, dat wij eigenlijk niet eens zo teleurgesteld waren. Er zijn onder uw voorzitterschap veel problemen aan de orde geweest. Vanavond zou ik mij echter willen beperken tot het in herinnering roepen van enkele re sultaten uit die periode. In de eerste plaats werd be reikt, dat de gratificatie die bij vijftig dienstjaren werd gegeven, nu ook gold vanaf het 45ste dienstjaar. Dan zou ik willen noemen de ondernemingsraadverga dering naar aanleiding van spanningen in het bedrijf. Er was onrust ontstaan omdat Heineken in de rang orde van de bedrijven met goede arbeidsvoorwaarden van een der eerste plaatsen naar de vijftiende plaats of daaromtrent was afgedaald. Dankzij u, mijnheer Feith, behoort Heineken heden ten dage weer tot de eerste vijf. Ten derde is daar de nieuwe tantièmeregeling, waarbij niet meer het dividend, maar de winst als basis dient. Bekend is ook, mijnheer Feith, uw belangstelling voor het wel en wee van de gepensioneerden. Ook tijdens het ge zellig samenzijn na afloop traden enkele bekende Nederlandse artiesten op, zoals Willy en Willeke Alberti. Voor alles wat u voor ons gedaan hebt, zijn wij u erg dankbaar en ik spreek ten slotte de welgemeende wens uit dat u nog lang van uw AOW mag genieten. En nu wilde ik de heer Feith uitnodigen hier in ontvangst te komen nemen als afscheidsgeschenk van zijn mede werkers van hoog tot laag, van de jongste spoeljon- gen tot de oudste directeur, het voorwerp, dat naast mij opgesteld staat." Als de heer Feith op het toneel is gekomen, onthult de heer Kort het personeelsgeschenk met de volgende woorden: „Het is een stilleven van de schilder Van Spaendonck. Ik verzoek u dit geschenk te willen aan vaarden als herinnering aan al uw medewerkers in be wogen en zonnige jaren." wat een pret! Bueno de Mesquita, goed op dreef, onder andere met een geslaagde imitatie van Sammy Davis jr

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 17