Ik wil hier gaarne herhalen hetgeen ik enige weken ge leden bij een afscheidsdiner ter ere van de heer Feith reeds de gelegenheid had te zeggen, namelijk dat het ons aller plicht is onze uiterste best te doen om na het aftreden van de heer Feith de goodwill, die hij met zoveel zorg en zoveel succes gedurende zijn gehele loopbaan voor Heineken heeft opgebouwd, te be houden. Zo kom ik langzamerhand aan het eind van mijn rede. Maar nog niet helemaal. Alvorens te eindigen zou ik nog enkele woorden willen richten tot mevrouw Feith. Ik weet zeker dat dit uw aller instemming heeft en ook die van de heer Feith zelf. Mevrouw Feith, U hebt steeds met uw man meegeleefd in zijn werk. U hebt met hem gedeeld de vreugde en voldoening die gelukkig in zo ruime mate te vinden zijn bij het wer Teddy Scholten als gastvrouw leidde de verschillende programma onderdelen in. ken bij onze onderneming. Maar u hebt ook met hem gedeeld de moeilijke momenten van spanning, ja, soms zeker van grote spanning, die in het leven van ieder verantwoordelijk directeur voorkomen. Wij weten hoe u uw man steeds terzijde hebt gestaan, hoe u hem in de moeilijke momenten hebt gesteund. Wij allen zijn u daarvoor zeer dankbaar. De heer Feith gaat dus dezer dagen het actiefste deel van zijn leven vaarwel zeggen. Gelukkig blijven er evenwel belangrijke banden tussen de heer Feith en Heineken bestaan. Wij weten immers dat hij in de aan deelhoudersvergadering van 21 januari a.s. tot commis saris zal worden benoemd, terwijl het in de bedoeling ligt dat de raad van commissarissen hem daarna als opvolger van de heer Honig tot zijn voorzitter kiest. Een prachtig slot aan een prachtige carrière. Mede na mens mijn collega's, leden van de raad van bestuur, de directeuren van de dochtermaatschappijen en alle an dere geëmployeerden van het Heineken concern in bin nen- en buitenland, dank ik u op de meest harte lijke wijze voor alles wat u in 38 jaren voor het Heine ken concern hebt gedaan. Wij allen danken u voor de eminente wijze waarop u hebt bijgedragen tot de spectaculaire groei van onze prachtige maatschappij. Ik wens u, uiteraard in welverdiend rustig vaarwater, vele jaren van een gelukkig gezinsleven in goede ge zondheid toe." De heer Vestergaard: „Als we hier aan een gedenkwaardig maar tevens weemoedig moment een feestelijk karakter verlenen, dan is er enige wijsheid nodig om te besluiten dat er zóveel reden tot dankbaarheid is, dat de blijdschap op de voor grond moet staan. Dankbaarheid is er bij de constatering, dat we de heer Feith 38 jaar in ons midden mochten hebben. Om dit te verduidelijken is het onvermijdelijk, meneer Feith, dat ik enige persoonlijke dingen opmerk. Ik wilde dan wijzen op de eigenschappen die kenmer kend voor u zijn, zoals uw blijmoedigheid, een sterk moreel, het vermogen om ook bij tegenslagen een licht zijde te ontdekken en een onverwoestbaar optimisme. De pauze van het af scheidsfeest in het Kur- haus werd ingeluid door pittige muziek van de uit het Bossche tamboerkorps geformeerde boerenkapel ,,Cambrinus". 13

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 15