Op deze pagina twee mijlpalen uit de geschiedenis van Heineken en uit de loopbaan van de heer Feith. Op de foto: 1933; het eerste buiten landse bier, dat na de opheffing van de drooglegging in Amerika daar wordt ingevoerd, is Fleineken. gen werden getroffen voor de onmiddellijk na het be ëindigen der vijandelijkheden te nemen initiatieven, zowel in het binnenland als in het buitenland. Sedert 1940 nam de heer Feith een leidende plaats in met betrekking tot de plannen voor de binnenlandse markt. Hij is het die na de bevrijding verantwoordelijk is geweest voor het vérstrekkend besluit, dat Fleineken als eerste brouwerij in Nederland haar bier rechtstreeks aan de grossiers is gaan leveren. Hier is weer een van die beslissingen, die op zo belang rijke wijze heeft bijgedragen tot de grote ontwikkeling van onze onderneming. Ook voor dit besluit het welk, gezien de verhoudingen zoals die toen waren op de binnenlandse markt, buitengewoon moeilijk was kunnen wij de heer Feith niet dankbaar genoeg zijn. Ik ga verder. In 1946 wordt de heer Feith benoemd tot voorzitter van het Centraal Brouwerij Kantoor. Hij heeft zich in de jaren, waarin hij die functie heeft vervuld, de vriendschap weten te verwerven van alle Nederlandse brouwers, zowel van de grote alsook van de kleine. Ongeveer 10 jaar later, in 1958, wordt de heer Feith benoemd tot vertegenwoordiger van de Nederlandse i brouwindustrie bij de overkoepelende organisatie in de Euromarkt. Voorts werd hij benoemd tot vice- voorzitter van deze internationale organisatie. In bei de functies heeft hij baanbrekend werk verricht. Ziehier enkele grepen die ik heb gedaan uit het zo vruchtbare zakelijke leven van de heer Feith. Ik heb enige markante daden van hem genoemd. Ik wil er nog een memoreren, een besluit hetwelk hij gezamenlijk met zijn collega's nam en dat niet minder dan de reeds eerder genoemde voor Heineken nog da gelijks van de grootste betekenis is. 12 I Op de voorgrond ziet u de heer Feith, die bij de inscheping te Rotter dam op de „Statendam" aanwezig was. Op de foto: september 1965; ook de tweemiljoenste hectoliter binnen één jaar, eveneens met bestemming Amerika, wordt door de heer Feith begeleid, hier aan boord van de „Prinses Margriet". Ik denk hier aan de beslissing genomen in 1954 om in 's-Hertogenbosch een terrein te kopen en daarop aller eerst een bierverwerkend bedrijf en later een complete brouwerij te vestigen. Een groot vertrouwen in de toe komst was vereist om in 1954 bereid te zijn vele tien tallen miljoenen guldens te investeren in een nieuwe vestiging. Deze zaak is nog zo recent, dat de merites van de be slissing zonder meer duidelijk zijn. Welk een ramp, in dien de brouwerij in Den Bosch er niet zou zijn. Deze situatie is op dit ogenblik ongetwijfeld voor ons allen volkomen ondenkbaar. Het is niet mogelijk van deze plaats de 38 dienstjaren van de heer Feith op adequate wijze de revue te doen passeren. Er zijn vele momenten, vele belangrijke momenten zelfs, die ik niet heb aangeroerd. Toch heb ik genoeg gezegd om te kunnen constateren dat de heer Feith voor Heineken veel heeft bereikt. Men mag best stellen dat, wanneer hij slechts de helft zou hebben gepresteerd, hij toch nog ruimschoots zou mogen rekenen op onze grote erkentelijkheid. Wanneer ik dan niet langer zal stilstaan bij specifiek zakelijke prestaties van de heer Feith, dan wil ik nog een enkel woord zeggen over zijn persoon. Allen die hem kennen, hebben ervaren omtrent zijn be minnelijkheid. Binnen en zeker niet minder buiten onze onderneming heeft de heer Feith zich op die wijze velen tot vriend gemaakt. En zodoende heeft hij in de loop der jaren, zowel in zijn privéleven als in het zakelijke, veel weten te bereiken. De vriendschapsbanden gesmeed door de heer Feith betekenen voor onze onderneming een goodwill, die van onschatbare waarde is. Wij kunnen hem daarvoor niet dankbaar genoeg zijn.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 14