hun helpsters en helpers kregen nu handenvol werk om alles in goede banen te leiden. Mede dankzij het systeem van de kaarten-in-verschillende-kleuren ver liep alles naar wens en had iedereen een plaats gevon den toen kort voor acht uur de familie Feith de zaal binnenkwam en naar hun plaats werd geleid. Klokke acht verscheen de heer Timmer op het podium, die een kort welkomstwoord uitsprak. Het eerste punt van het programma het officiële gedeelte ver meldde enkele speeches. Het waren achtereenvolgens de heren Wittert van Hoogland, Vestergaard en Kort, die elk verschillende facetten van de persoon en het werk van de heer Feith belichtten en hun dank en waardering uitspraken voor hetgeen de heer Feith gedurende 38 jaar voor het bedrijf en het personeel heeft gedaan en tot stand gebracht. (Hun toespraken evenals het antwoord van de heer Feith zijn aan het eind van dit verslag in hun geheel afgedrukt.) De heer Kort had bovendien de eervolle taak het ge schenk namens het personeel, een aquarel van Ge rard van Spaendonck, aan te bieden. Daarna kwam de „Heineken Carrousel", waarvan de onderdelen steeds op charmante wijze door Teddy Scholten werden aan gekondigd, weldra op gang. Goede wijn behoeft geen krans en wij willen daarom volstaan met het noemen van enkele namen als Bueno de Mesquita, het Trio Hellenique, The Three Jacquets en het Spaanse dans paar Marisa y Juan Antonio. Het optreden van de ge vierde Engelse radio- en televisiester Vera Lynn vorm de het schitterende sluitstuk van deze avond. Het kreeg nog een extra hoogtepunt toen de heer Feith, terwijl zijn beeltenis op een groot geschilderd portret achter op het toneel zichtbaar werd, met uitgestoken hand naar het podium ging om de Engelse zangeres per soonlijk te danken. Na afloop was er in de vijf zalen van het Kurhaus ge legenheid gedurende enige voor velen te korte tijd zich over te geven aan de dansmuziek, verzorgd door bekende Nederlandse orkesten. Om kwart voor twee, een half uur later dan de oorspronkelijk vastgestelde tijd, kwam het einde van dit afscheidsfeest. Het was een waardig afscheid. Het geschenk namens het personeel werd de heer Feith aangeboden door de heer Kort. De toespraken bij het afscheid van de heer Feith op zaterdag 8 januari 1966. De heer Wittert: Mijnheer en mevrouw Feith, dames en heren. Ik heet u allen hartelijk welkom op deze feestelijke avond. Men zou misschien kunnen zeggen dat het eigenlijk enigszins vreemd is, dat wij hier uit onze drie Neder landse vestigingen bijeen zijn om feest te vieren, ter wijl de aanleiding daartoe een afscheid is. Maar er is wel degelijk aanleiding voor een feest: een feest waaraan de heer en mevrouw Feith, evenals hun kinderen en ook alle anderen hier aanwezig, met groot plezier zullen terugdenken. Het personeels- cadeau, een aquarel van Gerard van Spaendonck.

Vers van 't Vat | 1966 | | pagina 12