opnieuw in de pen LUCHTBRUG NAAR ARTIS II had Pingo het razend vlug te pakken. Soms met bord en al! Toch konden wij hem niet lang houden. Hij bleek namelijk een vreemde voorkeur te hebben voor de telefoon: als mijn vrouw opbelde, kwam Pingo met luid vleugelgeklapper op haar hoofd zit ten! De mensen aan de andere kant van de lijn vonden het dan vreemd te horen: „Een ogenblik, Pingo zit Dit is Christien met een civetkat op haar hoofd. mijn vertrek werd ik nogal opge- wonden opgebeld: „Van acht tot tien op de knieën door de tuin gekropen, kan de duiker niet vinden!" Mijn vriendelijk advies was: „Heb je al in de boekenkast gekeken?" Die raad bracht de nodige opluchting want daar lag ze inderdaad! De reis naar Holland was voor mijn vrouw en kinderen uiteraard vol avonturen. Ze vertrokken vol goede moed van Kaduna naar Kano met de Fokker Friendship en afgezien van de onvoorstelbare hoeveelheid koffers en pakjes en vier kinderen waren er ook nog vier papegaaien, vier bush- babics (een soort halfaapjes), twee leerschildpadden, een slang en een paar kameleons. In het hotel in Kano, waar ze in afwachting van het KFM vliegtuig verbleven, moesten behalve de kinderen natuurlijk ook de leer schildpadden in bad! Gelukkig arri veerde het gehele gezelschap in bla kende welstand in Hollandsche Ra ding. Daar werden de dieren lekker warm bij de kachel gezet en Artis zorgde ervoor, dat prompt alles werd afgehaald, uitgezonderd de kinderen en de papegaaien. Toen ik enige we- Gerard van Dam met de jonge, grijze duiker, die het in de boekenkast van de buren best naar zijn zin had. ken later zelf met verlof ging, had ik in mijn handtas slechts wat kame leons en drie koningspythons, die met de hulp van de heer Eibers in Amster- op mijn hoofd, ik moet hem eerst even in de kast zetten." Een paar dagen later werd Pingo netjes inge pakt en arriveerde zonder ongeluk ken in Artis. Sindsdien is een waar leger van Pingo's door ons huis ge trokken en vooral de mannen onder hen zijn zeer mooi. Een combinatie van diep zwart met een prachtig rode bef. De broedgewoonte van deze vogels is op zijn zachtst gezegd vreemd; als de eieren gelegd moeten worden, verdwijnt moe in een holle boom en pa metselt het gat dicht. Slechts een kleine opening blijft er over, waardoor pa moe voedt! Toen wij met verlof gingen, was de familie Hensel zo vriendelijk op onze levende have te passen. Vooral de kleine, grijze duiker (een klein soort antilope) had spoedig alle harten veroverd, maar enkele dagen voor C. dam regelrecht naar Artis verhuisden. Het is misschien aardig te weten dat deze beesten maandagavond, of liever dinsdagochtend om kwart voor één nog in Kano waren en dat Artis ze de woensdagochtend daarop om tien uur ontving. En dat via Londen! Na terugkeer van ons verlof in Kaduna was het bekend geworden dat wij „dieren wel leuk vonden." De eerste werden gebracht door de heer Davies, verkoopleider van ons bier in Noord-Nigerië. Hij kwam uitgeput van een lange reis terug en was nogal opgewonden: hij had twee vogeltjes! Ik trachtte hem te kalme ren met een glaasje bier, maar hij stond erop, dat ik de vogeltjes eerst zou zien. Groot was mijn verbazing, De bushbaby, die hier door Barend wordt vastgehouden, is een soort halfaapje. 17

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 19