BROUWCURSUSTE ROTTERDAM CONFERENTIE TECHNICAL MANAGERS WEST-AFRIKA Georganiseerd door de afdeling tech nische opleidingen van H.T.B. is van 4 tot en met 29 oktober jl. in Rotter dam een speciale brouwcursus gehou den. Het initiatief hiertoe was uitge gaan van drs. H. Prins. Voor deze cursus waren uitgenodigd zowel enkele medewerkers in opleiding als een aantal van hen, die reeds in binnen- en buitenland werkzaam zijn en die op enigerlei wijze verantwoor delijk zijn voor de kwaliteit van het bier. De docenten, afkomstig van het Centraal Laboratorium, waren de heren drs. H. Prins (scheikunde), G. H. Ulenberg (brouwerij technologie), A. Ferdinandus (grondstoffenkennis en technologie van het brouwhuis) en D. R. A. Coster (microbiologie). De ochtenduren waren gewijd aan de colleges, terwijl de cursisten 's mid dags verschillende taken kregen uit te voeren. Het doel van de cursus was het ver werven van specifieke kennis voor het uitoefenen van de eigen functie van de deelnemers en in het bijzonder het verkrijgen van een goed begrip van het brouwen ten aanzien van de kwa liteit van het produkt. Dit laatste zal, als een der resultaten van de cursus, ongetwijfeld bijdragen tot een vruchtbare samenwerking tussen de betrokken functionarissen en het Centraal Laboratorium. Op 4 en 5 oktober werd in Ghana voor het eerst een conferentie gehouden voor de technical managers, werkzaam op de brouwerijen aan de westkust van Afrika. De conferentie, georganiseerd door Kumasi Brewery Limited, vond de eerste dag plaats in Accra en werd de tweede dag voortgezet in Kumasi, waar men een bezoek bracht aan de brouwerij. De leiding berustte bij de heer Gombert. De verdere deelnemers waren de heer Jonkers uit Rotterdam, de heren Wel mers, Hensel en Liebetrau uit Lagos, de 'heer Van Dam uit Kaduna, de heer Allport uit Aha, de heer Schwietert uit Freetown en de heer Scheltema uit Kumasi. Aan het nut van de conferentie werd niet getwijfeld, zodat deze in de toekomst zal worden voortgezet. Op de foto van links naar rechts: de heren Van Dam, Schwietert, Welmers, Scheltema, Gombert, Hensel en Liebetrau. Overzicht tijdens een van de colleges. Voorste rij v.l.n.r. de heer R. O. Tjho, mej. ir. E. P. Kome, de heren H. J. Oorvers en A. W. van Soestbergen; middelste rij v.l.n.r. de heren R. Elert, C. van Altena, D. Boeckaert, W. C. van Wijk en H. J. Kievits; achterste rij v.l.n.r. de heren H. Schurink, J. R. E. Craft, P. I. van der Goes, J. Wieringa en ir. A. de Voogd. Rechts op de foto de docenten, v.r.n.l. de heren Prins, Coster, Ferdinandus, Bartels (hoofd technische opleidingen) en Ulenberg. -3- PERSONALIA BUITENLAND -M- -M- JL De heer en mevrouw Kraayo vertrokken op 29 september uit Moundou om hun verlof in Europa te gaan doorbrengen. Op 16 oktober vertrok ir. A. J. Kruidenier naar Nigerië, waar hij als plaatsvervangend Brewery Manager tijdelijk ge detacheerd is bij N.B.L. te Aba. De heer Van Staveren en zijn vrouw kwamen op 17 oktober met verlof uit Aba in Nederland aan. Uit Léopoldville vertrok op 19 oktober de heer A. Hiskes naar Nederland voor het doorbrengen van zijn Europees verlof. Op 24 oktober vertrok de heer H. van Schaik naar Kumasi, waar hij als afdelingschef is tewerkgesteld bij K.B.L. Zijn vrouw volgde hem op 31 oktober. Mevrouw M. L. A. Soudijn-Oostenbroek reisde op 28 ok tober met haar twee kinderen naar Triest, waar haar man als bedrijfscontroleur werkzaam is bij Birra Dreher S.p.A. De heer P. I. van der Goes vertrok op 30 oktober met zijn gezin naar Kaduna na genoten Europees verlof. Uit Lagos kwamen op 31 oktober de heer en mevrouw Kooyman in Nederland aan voor het doorbrengen van hun verlof. Op 1 november werden de heer en mevrouw De Bruyn- Gündel te Moundou verblijd met de geboorte van hun zoon Ronald. De heer J. Wieringa vertrok op 1 november met zijn vrouw naar Singapore, waar hij als afdelingschef is ge detacheerd bij M.B.L. Mevrouw J. M. M. van Dijk-de Jong vertrok op 2 novem ber met haar beide kinderen naar Léopoldville, waar haar man werkzaam is bij Bralima Congo S.C.R.L. Op 4 november arriveerde de heer H. Schurink met zijn gezin in Lagos, waar hij als afdelingschef is gedetacheerd bij N.B.L. Uit Triest tenslotte kwam de aankondiging van het hu welijk, dat op 6 november voltrokken werd tussen de heer J. Huisman en mejuffrouw R. Urizio. 7

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 9