3x3 de riksen puzzel- hoek COMBINATIERAADSEL 1 in het ziekenhuis blijven, maar dan is toch eindelijk de dag gekomen, dat het verband voor haar ogen weg mag. Natuurlijk is dat wel even een span nend moment, maar als de dokter het heeft weggenomen dan ja dan kan Jetty werkelijk zien. Ze is zo blij, dat ze erom moet huilen en ze zoent de dokter op beide wangen. Nou, die is natuurlijk ook heel erg blij, dat het zo goed is afgelopen en hij zegt dan: .Jetty, nu komt er een heel grote ver rassing voor je, wacht maar even." En hij gaat naar de deur, doet die open en dan ziet Jetty voor de eerste keer haar vader en moeder. Maar wie komt daar achter vader en moeder binnen Hebben jullie het al be grepen? Ja, werkelijk, het is Sinter klaas! Eerst vliegt Jetty haar vader en moeder in de armen en dan regel recht op de Sint af, die lachend heeft staan toekijken. Sinterklaas, o ik ben zo blij, wat u voor me heeft gedaan. Dat ik nu weer alles kan zien, alles is zo mooi. En dat hebt u me allemaal gegeven. Ik weet niet, hoe ik u moet bedanken." ..Dat hoeft ook niet, lieve kind", zegt de Sint zacht. „Ik ben al lang blij, dat ik dit voor je heb kunnen doen. Maar", voegt hij er lachend aan toe, „nu krijg je verder ook niets meer van me hoor." Net of Jetty dat nog had verwacht. Ze heeft immers al zo veel gekregen. Dan gaat de Sint weer weg, want hij moet nog naar een he leboel kindertjes toe. Jetty gaat met haar vader en moeder naar huis. Ze is zo blij, dat ze loopt te springen over straat. En als ze dan eindelijk thuis zijn, zucht ze: „Dit is het mooi ste Sinterklaasfeest, dat ik ooit heb gehad." De toegezegde 3x3 riksen-prijzen voor het Geheimraadsel, dat als op lossing droeg 'Plannen zijn dromen van verstandige mensen', zijn door het lot toegewezen aan O. M. Wegner, Rotterdam, J. van Straten, Singapore, L. v. d. Eijk, Amsterdam, die wij van harte gelukwensen met hun prijs. Voor deze maand wordt u een Com binatieraadsel aangeboden, waarin u van de gegeven letters, na toevoeging van 1 (één) letter en vervolgens her groepering van alle letters, een nieuw woord van negen letters dient te maken, dat overeenkomt met de ge geven omschrijving. Bijvoorbeeld: ware aden op prijs stellen. Het te vinden woord luidt hier 'waarderen', de toevoeging is de letter r. Indien u de toegevoegde letters onder elkaar geplaatst van boven naar beneden leest, vindt u een gezegde, afkomstig van Shakespeare, dat in feite een sleutel in het leven vormt waarmee vele onaangename verras singen voorkomen kunnen worden. Aan u de taak het gezegde te vinden en bij uw oplossing tevens de gevon den nieuwe woorden te vermelden. Uw inzendingen zie ik gaarne uiter lijk 20 december a.s. in Amsterdam tegemoet. En u weet het, de 3 x 3 riksen-prijzenbonnen liggen weer voor de winnaars gereed. Veel succes en veel genoegen! Keiler goor beun Franse rode wijn van de Haute Loire erwt dans verzet knal veer duidelijk maken prik bleu staatsvorm peet rins feestartikel abel post plaatselijke zwelling en ontsteking van een ader leen _L rose omgekrulde hoek (meerv.) bij een blad van bijvoor beeld een boek vlet gors Indische vogel van het geslacht der vinken sloe reep in dienst zijnde personen van bijvoorbeeld een zaak turk gein uitbetaalde som tong padi weerspannig palm dito staatsman mien vang j. personen geboortig uit Vlaanderen (België) para atos herderlijk boel post sterke motorboot voor sleepvaart nare tent overblijfselen 16

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 18