Foto-var.-de-maand, november, J. W. Timmer, gevorderden. Op de jaarlijkse ledenvergadering dd. 21 oktober 1965 werd het bestuur als volgt samengesteld: Foto-van-de-maand, beginners. november, A. A. Frenks, voorzitter, H. Kleijn-Hesselink secretaris, G. van Puffelen penningmeester, A. A. Frenks commissarissenT. Dikken, H. J. Kievits. Tevens werd in grote lijnen het pro gramma voor het komende seizoen vastgesteld. Als belangrijkste punten hiervan vermelden we: De foto en de dia van de maand, contactavonden met andere fotoclubs, lezingen, het gezamenlijk beoefenen van de portretfotografie en het hou den van een donkere-kamercursus voor onze beginners. De donkere- kamercursus is ondertussen begonnen en veel beginners worden in de donkere kamer ingewijd, zodat ze aan het eind van de cursus in staat zullen zijn zelfstandig vergrotingen te maken. Hoewel de club reeds 88 leden telt, kunnen nieuwe leden, vooral enthou siaste, zich nog steeds aanmelden! Bent u nog geen lid van de foto- en filmclub, maar u fotografeert of filmt wel, zoekt u dan eens contact met één van de leden van het dagelijks bestuur, die u gaarne alle inlichtingen zal ver strekken. De beste foto van de maand novem ber in de groep gevorderden was van J. W. Timmer en in de groep begin ners van A. A. Frenks. Beide foto's kunt u, uiteraard zeer verkleind, op deze pagina bewonderen. De filmers kunnen van de club lenen: een statief, een filmzon, titelappara- tuur en een afstandsbediening. Deze attributen zijn niet meer verkrijgbaar bij de 'heer Frenks, maar bij de heer Kievits. AUeen de viewer staat in de doka en is door de filmers daar te gebruiken. VAN ONZE VERENIGINGEN STRANDWANDELING Het was een schitterende najaarsdag, zaterdag 6 november jl. De W.S.V. Heineken-Rotterdam ging welgemoed van de brouwerij Rotterdam op weg naar Hoek van Holland: een gedeelte per auto, de anderen per trein. We ontmoetten elkaar bij het station in Hoek van Holland, waar we al direct een fraai gezicht hadden op de Har wich-boot, die aan de kade lag. De tocht naar het strand, langs de drukste zeeweg ter wereld, gaf ons een goede indruk van de scheepvaart op de grootste havenstad ter wereld: Rotterdam; de ene grote zeeboot na de andere kwam binnen of verliet de Waterweg om het ruime sop te kiezen. Het strand was stil en verlaten. De stedelingen liepen nu waarschijnlijk in de drukke, met rook doortrokken stad. Het zand was nat en hard, ideaal om te lopen. Een felle wind woei ons in het gezicht en kleurde onze stadse wangen rood. Langs de vloedlijn zagen wij honder den schelpen, zeesterren en verder van alles, wat de zee prijs had gege ven. Na ongeveer anderhalf uur bereikten wij Terheyde, waar een pittige kop koffie ons goed smaakte. Daarna ging het weer terug langs het strand, nu met de wind in de rug en de steeds lager zakkende zon voor ons. Een schitterend gezicht, dat ons een tevreden gevoel gaf. Net toen het donker begon te wor den bereikten wij de Waterweg, waar nog steeds de nu mysterieus verlichte kolossen geruisloos af en aan voeren. Regelmatig werden zij in een flits verlicht door de vuurtorens op de pieren, een schouwspel, dat ons on gemeen boeide. Trein en auto brachten ons weer terug naar Rotterdam na een gezonde en zonnige dag. En natuurlijk brachten de meesten van ons een zeester mee, die. in gedroogde toestand, nog lange tijd aan deze heerlijke middag zal her inneren. vdBg. Ten slotte een woord tot onze col lega's uit Amsterdam en Den Bosch. Wanneer mogen we iets van de activi teiten van de fotoclub uit Den Bosch vernemen? In Amsterdam bestonden toch plannen tot oprichting van een fotoclub? Wanneer horen we daar iets

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 16