H.A.J.LUITE J. KOENDERS 40-JARIG JUBILEUM AFSCHEID De heer H. A. J. Luite van de leningen-admi nistratie te Amsterdam vierde op 1 november jl. zijn 40-jarig jubileum. Op 1 november 1965 was de heer Luite 40 jaar in dienst bij Heineken Amsterdam. Wanneer dit inderdaad zo is, dan trad hij op 1 november 1925 in dienst. En wanneer dit ook weer juist is, dan is hij zijn diensttijd begonnen met een rustdag, aangezien 1 november 1925, heb ik het goed uitgerekend, op zondag viel. Maar goed, 40 jaar is een hele tijd en best de moeite waard om er even bij stil te staan en dat hebben wij dan ook gedaan door er in 't Koelschip even voor te gaan zitten om te luisteren naar de toespraken. De sprekers hadden het dit keer wel bijzonder gemakke lijk, er was namelijk niets dan goeds te vertellen van de jubilaris. De heer Spoorenberg, chef van de afdeling boekhouding, was de eerste. Hij noemde de heer Luite de bescheiden figuur op de achtergrond en sprak van een tandem, waarop voorop was gezeten de heer Ritman, die aan gezien er geen bel op het stuur zat, zijn aanwezigheid op een andere wijze kenbaar moest maken en achterop, genoemde Luite, die, wilde men vooruit komen en de eindstreep halen, heel veel werk moest verzetten. Dit vele werk is altijd op bijzonder prettige en onop vallende wijze door de jubilaris gedaan waarvoor de „trapper" dank werd gebracht. Mevrouw Luite, die altijd het hare ertoe heeft bijgedragen om het mogelijk te maken dat de bejubelde iedere morgen weer fit en fris en gezond op kantoor kon komen werd, zeer terecht, in de hulde betrokken. Met de beste wensen voor de familie Luite en de jubilaris in het bijzonder bood de heer Spoorenberg tenslotte het cadeau namens de Heineken vrienden aan. De stuurman van de tandem kwam ons vervolgens vertellen hoe de heer Luite 40 jaar geleden was be gonnen op het secretariaat, waar met vaardige hand en de kwast, onder leiding van mej. Schaap de uitgaande brieven in de kopieboeken werden gekopieerd en hoe hij via de heren Bolhoven en Wilschut in 1942 op de afdeling leningen stad bij hem was gekomen. 23 jaar hebben zij op de meest prettige wijze samengewerkt en de heer Ritman bracht de jubilaris hiervoor gaarne dank. Hij noemde zijn assistent een beminnelijk mens die voor iedereen altijd klaar staat, met een ieder goed kan op schieten, geen vijanden heeft en zich maar hoogst zelden kwaad maakt. Een zwarte vlek in 's mans leven wilde hij niet onver meld laten en dus moet het hier ook maar worden geschreven: het met de fiets aanrijden van een politie- paard omdat, naar bij het verhoor bleek, de achterbenen van het paard waren aangezien voor het rek in de fietsenstalling. Spreker hoopte dat de goede en de prettige samenwer king en de vriendschap zouden mogen blijven voort duren. De heer Te Riele liet zich zoals te doen gebruikelijk niet onbetuigd en richtte het woord tot Henk Luite, daarmede tot uitdrukking brengend hoe Henk allerwegen werd gewaardeerd. De heer Luite dankte tot slot sprekers en collega's voor de vriendelijke woorden en het aangeboden cadeau, hoopte dat de goede samenwerking met een ieder zou mogen voortduren en dat hij Henk Luite zou kunnen blijven. Henk Luite, dat het je gegeven moge zijn op 1 maart 1975 gezond en wel met pensioen te gaan, wordt je van harte toegewenst door Oud Bruin Vrijdag 29 oktober jl. was 't Koelschip in Amsterdam weer gevuld met vele collega's en belangstellenden ter gelegenheid van het afscheid van de heer J. Koenders. Namens de bedrijfsleider, de heer Goos, sprak de heer Siemens, die in het kort enkele bijzonderheden uit de loopbaan van de heer Koenders de revue liet passeren. In verband met het vaak zware werk dat deze in de afgelopen jaren verzet heeft, noemde de heer Siemens het een voorrecht dat de heer Koenders op zijn huidige leeftijd nog over een goede lichamelijke constitutie De heer J. Koenders, die op 29 oktober jl. afscheid nam van de brou werij te Amsterdam, tijdens zijn dankwoord.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 14