Bossche brouwerij breidt weer uit de terrein komt te staan. Ten aan zien van het laatste zijn reeds verschillende voorbereidende werk zaamheden uitgevoerd, zoals onder andere het verplaatsen van het ont vangstgebouw (Vers van 't Vat, sep tember). Inmiddels is ook het terrein, waarop de nieuwe bottelarij komt te staan, bouwrijp gemaakt. Op de foto hiernaast, die eind september werd gemaakt (de Stelcon-platen van het voormalige kistenplatform moesten toen nog worden verwijderd), ziet u het terrein, waarop straks de nieuwe hal zal verrijzen. Tussen de nieuwe en de oude bottelarij komt een helderbierkelder, die (zie ge noemde foto) begrensd wordt door de glazen wand en de muren links en rechts. In de nieuwe bottelarij zullen, naar de laatste inzichten, alle machines gelijkvloers worden opgesteld. Voor lopig zullen daar twee nieuwe colon nes worden geplaatst, elk met een aanzienlijk grotere capaciteit dan de thans in gebruik zijnde machines. Het gebouw van de eigenlijke bottelarij wordt 90 meter lang en 90 meter breed (zie de aangegeven stippellij nen op de luchtfoto). De hoogte zal ongeveer zeven meter bedragen. In de komende tijd zal onze vesti ging te 's-Hertogenbosch opnieuw in het teken van de uitbreiding staan. Het betreft enerzijds het vergroten van enkele produktie-afdelingen zo als gist- en lagerkelders op het oude terrein en anderzijds de bouw van een geheel nieuwe bottelarij, die ge deeltelijk op het nu nog onbebouw Foto KLM-Aerocarto. 7

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 9