Voor het eerst meer dan een half miljoen hl gebrouwen Autowasserette voor Rotterdams wagenpark Ook mijlpaal voor Amsterdam In het vorige nummer van Vers van 't Vat konden wij onze lezers deel genoot maken van het verheugende nieuws over het bereiken van twee hoogtepunten in de omzet van ons Heineken bier. Voor het eerst had de hectoliteromzet van de drie brouwerijen gezamenlijk in één jaar het „magische" getal van twee mil joen overschreden (Rotterdam) en was, eveneens een record, door onze grootste brouwerij binnen een jaar een miljoen hectoliter afgeleverd (Den Bosch). Het verblijdt ons zeer u thans in dit nummer te kunnen melden, dat onze oudste brouwerij, die in Am sterdam, juist voor het verstrijken van het boekjaar voor het eerst in haar geschiedenis in één jaar meer dan een half miljoen hectoliter heeft gebrouwen (dus nog niet omgezet). Ter gelegenheid van dit trotse record werd nevenstaande foto gemaakt, waarop u geheel links staande de be drijfsleider, drs. Goos ziet met ver volgens naast hem de heren Hollan der (baas brouwhuis), De Jong (voor man) en Dijkgraaff (chef laborato rium). Knielend de gehele „beman ning" van het brouwhuis met v.l.n.r. de heren Van Dam, J. de Bruyn, Van Schooneveld, Broer, A. de Bruyn en Holtuin. Kortgeleden is op onze Rotterdamse brouwerij, in het garage complex, een zogenoemde autowasserette in gebruik genomen. Deze is ondergebracht in een betegelde ruimte, waarin alle soor ten auto's en vrachtwagens in zeer korte tijd een grondige was beurt kunnen ondergaan. Nu ons gehele wagenpark sinds kort in nieuwe kleuren is „gestoken", dient nog meer dan voorheen aandacht te worden geschonken aan het uiterlijk schoon(zijn) van de auto's. Immers, ook zij behoren tot wat men het „visitekaartje" van de brouwerij kan noemen. De nieuwe autowasserette, die onlangs bij wijze van proef te Rotterdam is ingericht, maakt het mogelijk om de schoonmaak beurt van bijvoorbeeld een vrachtwagen, waarvoor men anders enkele uren nodig had, nu in een half uur uit te voeren. Dit betekent een belangrijke tijdsbesparing, terwijl bovend en de snel heid waarmee de auto's gewassen worden, de gelegenheid opent het wagenpark vaker dan voorheen een schoonmaakbeurt te geven. De methode, die in de wasserette wordt toegepast, bestaat uit twee behandelingen. Via een sproeistaf wordt eerst een speciale shampoo-oplossing onder hoge druk op de wagen gespoten. De vloeistof is fijn verdeeld en werkt als een bezem. Bij de tweede behandeling wordt de auto met onthard water, eveneens onder hoge druk, afgespoeld. Door de toepassing van onthard water, behoeft de wagen niet te worden afgezeemd. Hoogstens dient men nog even de ramen te lappen. Op de foto ziet u de heer G. Schellevis, die voor het schoonmaken van een kleine auto als deze servicewagen nauwelijks tien minuten nodig heeft.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 8