INENTING TEGEN INFLUENZA PERSONALIA BUITENLAND Nu de winter- en voorjaarsmaanden naderen, zal op de brouwerijen wederom de gelegenheid worden gegeven zich te laten inenten tegen influenza. Vooral hen die lijden aan ziekten van luchtwegen en longen (of daaraan geleden hebben), aan suikerziekte, aan hartziekte of aan steenpuisten en ver schillende hardnekkige huidaandoeningen, wordt in het bijzonder aangeraden zich te laten inenten. Maar ook gezonden kunnen influenza krijgen, welke ziekte door complica ties, vooral in de longen, voor som migen een zeer ernstig verloop kan nemen. Het is vooral de kans op deze complicaties, welke door middel van inenting sterk wordt verminderd. Het is goed hier nog eens duidelijk te maken, dat deze inenting zich alleen richt tegen de echte influenza en niet behoedt tegen allerlei andere afwijkingen van de luchtwegen zoals verkoudheid, keelpijn, hardnekkige hoest en dergelijke. Deze ziekten ge lijken in hun verschijnselen wel sterk op de influenza, maar worden door andere „besmetters" teweeg gebracht. In de dagelijkse taal noemen we dat dan allemaal maar „griep", hetgeen dus niet gelijk is aan influenza. Influenza treedt meestal als epidemie op, zoals in 1957. Er worden dan zeer grote groepen van de bevolking aangetast, vooral daar waar de men sen dicht op elkaar leven of werken (fabrieken, kazernes, mijnen, scholen enzovoort). In iedere arbeidsgemeenschap breidt zich een epidemie snel uit. Wanneer wij dus zorgen niet ziek te worden, bereiken we veel: 1. We worden zelf niet ziek. 2. We besmetten onze medewerkers niet. 3. We besmetten onze gezinsleden niet. 4. We zorgen ervoor dat het produk- tieniveau niet daalt. Dit alles is in ons eigen voordeel en in dat van onze medemens! Rest nog te zeggen dat wij ons tijdig moeten laten inenten. Als de epidemie er eenmaal is, dan is het te laat om er nog aan te beginnen! Er zal op 3 november a.s. worden ingeënt, ook nu weer met behulp van het injectie- „kanon", waardoor de toediening pijnloos verloopt. U krijgt allen nog persoonlijk bericht hierover. J. H. HOVY Centrale Personeel Dienst DE HEER W. M. VAN HAAFTEN GERIDDERD De jubilerende voorzitter van de Amsterdamse IJsclub, de heer W. M. van Haaften, gepensioneerd verkoop leider Amsterdam, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dit werd de heer Van Haaften maan dag 25 oktober jl. tijdens de vergade ring van de AIJC meegedeeld door de ere-voorzitter, de burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall. De heer Van Haaften is 50 jaar be stuurslid van de AIJC, waarvan de laatste 12 jaar voorzitter. Hij is ook erelid van de KNSB en van de Internationale Schaatsunie. Op 29 juli werden de heer en mevrouw Nielsen-Pedersen te Kumasi verblijd met de geboorte van hun zoon Jens Frede- rik. Begin augustus werd de heer K. W. F. Keiler overge plaatst van Lagos naar Kaduna. De heer P. Meinster vertrok op 23 augustus uit Kaduna naar Europa voor het doorbrengen van zijn verlof. Ook de heer G. Koenderink verliet Kaduna; met zijn gezin ging hij op 30 augustus met verlof naar Nederland. Mevrouw P. C. W. Koopman-van Leeuwen vertrok op 3 september weer naar Singapore, vergezeld van haar twee jongste kinderen. Na genoten verlof arriveerden dr. L. Bels en zijn gezin op 7 september weer in Singapore. Op 8 september keerde de heer H. Schurink met zijn gezin terug uit Martinique, waar hij de heer W. Dijkstra tijdens diens verlof had vervangen. De heer Ff. J. M. Francken vertrok op 9 september 1965 naar Moundou, waar hij tijdelijk als brouwer is tewerkgesteld. Samen met de heer Francken reisden de gezinnen van de heren De Bruyn en De Groot naar Moundou. De 10de september was een heuglijke dag voor de heer en mevrouw Slootweg-Hage. Op die datum werden zij name lijk verblijd met de geboorte van hun zoon Robert Erik. De heer G. Quelle vertrok op 10 september met zijn gezin uit Lagos voor het doorbrengen van zijn Europees verlof. Uit Moundou vertrok op 14 september de heer E. K. P. Daniel met zijn gezin, zij vertrokken met verlof naar Holz- kirchen/Duitsland. Marjan Maria is de naam van het dochtertje van de heer en mevrouw Haring-Bonsen, dat op 14 september in Boma werd geboren. Op 15 september keerden ir. A. J. Kruidenier en zijn vrouw uit Massafra/Taranto naar Nederland terug. Op diezelfde dag vertrok de heer J. Soudijn naar Triest, waar hij de heer Huisman als bedrijfscontroleur gaat ver vangen. Mevrouw A. Zwanenburg-Huisman keerde op 15 september terug naar Aba. Op 17 september vertrokken twee gezinnen naar Congo: de familie J. W. Veenhuyzen keerde na genoten verlof terug naar Léopoldville, terwijl de familie F. J. M. Kil naar Boma reisde, waar de heer Kil als machinist is gestationeerd. De heer H. G. Liebetrau ging op 17 september met zijn gezin naar Lagos, waar hij de Production Manager gaat af lossen. Mevrouw H. H. Klos-Wilkes reisde op 20 september met haar gezin van Baden-Baden naar Massafra/Taranto, waar haar man als brouwmeester werkzaam is. Na genoten verlof kwam de heer H. F. de Vries met zijn vrouw op 21 september weer in Kumasi aan. De heer en mevrouw Koopmans-Van Dun te Aba werden op 22 september verblijd met de geboorte van hun zoon Carlo. Op 29 september keerde de heer J. van Eerbeek uit Congo weer naar Nederland terug. Ir. H. Timmer vertrok op 2 oktober met zijn gezin uit Lagos om zijn verlof in Europa te gaan doorbrengen. De heer R. Koppenol keerde na genoten verlof op 2 oktober met zijn vrouw terug naar Aba. Op 8 oktober vertrok de familie B. A. Horstman naar Singapore, waar de heer Horstman als brouwmeester zal worden tewerkgesteld. Uit Lagos tenslotte ontvingen wij bericht van een blijde gebeurtenis in het gezin van de heer en mevrouw Rademaker- van der Vlag, waar op 10 oktober een zoon, Henricus Jo hannes, werd geboren. 5

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 7