Directeur C. W. van de Griendt nam afscheid De 1ste oktober, de dag waarop ik mijn zilveren jubileum bij Heineken mocht beleven en waarop ik met de „Gouden Heineken Ster" werd getooid, is voor mij een heel bij zondere dag geworden; het zal mij vergaan zijn zoals vele anderen, namelijk dat men pas op de dag zelf beseft hoe belangrijk het is te mogen terugzien op zo'n onafge broken periode en zeker zoals in mijn geval, dat ik Hei neken ook buiten Nederland heb mogen dienen. Ik heb veel belangstelling mogen ondervinden op deze jubileumdag en wil gaarne, mede namens mijn echtgenote, ook langs deze weg niet alleen iedereen bedanken die op enigerlei wijze deze dag voor mij zo belangrijk maakte, maar ook allen die ertoe bijdroegen dat de afgelopen 25 jaren voor mij een aangename periode in mijn leven zijn geweest. drs. G. L. Rinkel Mevrouw Rinkel mocht uit handen van baas De Lange een reusachtige doos bonbons in ontvangst nemen. woonde, in het Vondelpark alle ruimte hadden. Voor mevrouw Rinkel heeft hij een charmant compliment. In zijn dankwoord spreekt de heer Rinkel over een heel bijzondere dag. „In deze tijd heb ik me veel bezig gehouden met de afgelopen 25 jaar en me afgevraagd: Wat doen ze mij?" memoreert hij. Hij zegt verder, hoe belangrijk het is lange tijd bij eenzelfde bedrijf in dienst te zijn en hij doelt hierbij op het contact en hetgeen je in die tijd met je medewerkers opbouwt. Wijzend op zijn speldje, vervolgt hij: „Zonder medewerking van al die mensen, met wie ik heb samengewerkt in deze 25 jaar, zou ik dit nooit hebben bereikt." Vervolgens bekent hij: „Het was mijn wens dit jubileum intern te vieren, maar nu ben ik blij, dat het zo is gegaan. Het heeft me een grote voldoening gegeven. Het bedrijf groeit. In de lengte en in de breedte en als gevolg daarvan lopen wij het gevaar uit elkaar te groeien. Dat moet worden voorkomen en daarom is een bijeen komst als deze zo belangrijk." Tot slot spreekt de heer Rinkel zijn dank uit voor de vele blijken van belangstelling en voor de mooie cadeaus, die hij ter gelegenheid van deze dag heeft mogen ontvangen en besluit met de woorden: „Op naar de drie miljoen!" In een bijzonder hartelijke en ook zeer ongedwongen sfeer vond 28 september jl. in de kantine van de Amsterdamse brouwerij het afscheid plaats van de heer C. W. van de Griendtdirecteur Heineken's Brou werijen Nederland N.V. Zoals bekend is, heeft de heer Van de Griendt per 1 oktober 1965 de benoeming aanvaard van president-directeur van N.V. Zwanenberg's Fabrieken te Oss. Nadat vrijdag 24 september in het Hilton hotel een receptie was ge geven voor de relaties uit den lande, volgde op genoemde 28 september het afscheid van het personeel. Omdat de heer Kloppenburg eerst enige tijd later zou arriveren, richt te de heer Timmer zich als eerste tot de scheidende directeur. De heer Timmer bekende, dat het hem deze keer niet zo gemakkelijk viel het woord te voeren. Hij gaf overigens op niet mis te verstane wijze uit Tijdens het afscheid van het personeel in de kantine van de Amsterdamse brouwerij. V.l.n.r. de heren Van der Werf, Rinkel, Ton, mevrouw en de heer Van de Griendt en de heren Vestergaard en Weymarshausen. drukking aan de gevoelens, die bij dit afscheid heersten: wij zullen di recteur Van de Griendt missen, zijn persoonlijkheid, zijn optreden, zijn joviale manier van doen. De heer Timmer zei vervolgens ervan over tuigd te zijn, dat anderzijds de heer Van de Griendt „het" en „ze" zal missen, waarbij „het" staat voor het leven in de brouwerij en „ze" voor de mensen uit de horeca met zijn geheel eigen wereld. Alvorens ten slotte het geschenk namens het per soneel, een Perzisch tapijtje, te over handigen, gaf de heer Timmer het volgend humoristisch advies: „Mocht u ooit neiging hebben erop te knielen, doe het dan met het gezicht naar het westen!" Namens de sport- en ontspannings vereniging „H.B.B.A." sprak vervol gens de heer Hollander. Hij wees 3

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 5