VAN ON V NIGIN N S, 0. „H.B.B.A." Bij de aanvang van het nieuwe sei zoen, waarin wij op 5 februari 1966 ons 25-jarig bestaan met een dave rende feestdag zullen gaan vieren, past wel een woord vooraf. Onze voetbalafdeling, die in de 3e klasse van de K.N.V.B., afdeling Am sterdam, aan de competitie deel neemt, is dit jaar mede door het ou der worden van de vaste kern wat in mineur. Immers, wij kunnen slechts één elftal binnen de lijnen brengen, iets wat in jaren niet is gebeurd. Ge zien het grote aantal werknemers, dat bij onze brouwerij in dienst is, moet hierin, dachten wij, gemakke lijk verandering kunnen komen. Ook de prestaties zijn maar matig, al blijft het bieruurtje na de wedstrijd een hoogtepunt. Wij zijn van mening dat de naam H.B.M. niet uit de voet ballerij mag verdwijnen. Liefhebbers van de voetbalsport, al speelt u niet groots, onze secretaris noteert u toch gaarne! De klaverjassers vormen de afdeling met de minste problemen. Vooral nu onze nieuwe clublokalen (nog steeds niet officieel) in gebruik zijn geno men. Het prachtige speellokaal, waar een buffet node gemist wordt, lokt iedere speelavond dertig tot veertig kaarters naar de Quellijnstraat. Het jaarlijks terugkerend nederlaagtoer- nooi, dit jaar bijzonder feestelijk in verband met ons vijfde lustrum, brengt vijftig andere verenigingen bij ons. Terecht is dit toernooi, met zijn feestelijke slotavond, beroemd in Am sterdam. Gelukkig is er nog altijd plaats voor nieuwe leden! Komt u maar eens kennismaken met deze sport voor dames en heren: u komt beslist weer terug! Onze biljarters zijn al even gelukkig met hun speelzaal, waarin drie zeer goede tafels staan opgesteld. Ook hun jaarlijks nederlaagtoernooi is een evenement, waarvoor honderden bil jarters in Amsterdam en omstreken warm lopen. Onder de naam B.V. Heineken spelen zij in de grote K.N.B.B. en zij hebben daar een zeer goede naam. Bijzonder succesvol zijn wij in de districtscompetitie; immers al jaren werd door een team de finale (Stadsdag) bereikt. Dit jaar hopen wij echt op een kampioen, die dan bij onze klant Dubois gehuldigd zal wor den. Een schaduwpunt is, dat onze prachtige biljartzaal door de grote toeloop van nieuwe cracks te klein dreigt te worden. Tot de vrome wen sen behoort dan ook een grote match tafel, waarop het mooie driebanden- spel beoefend kan worden. Maar zo'n ding is razend duur; uw bestuur wil wel, maar kan niet, zelfs in dit jubi leumjaar niet, al zijn verrassingen na tuurlijk niet uitgesloten. Tot slot nog een mededeling. Er is nog plaats voor enkele nieuwe afde lingen, zoals bijvoorbeeld bridge en tafeltennis. Gegadigden hiervoor wordt verzocht zich bij het bestuur te melden. H.B.B.A.'ers, veel succes in dit feest- iaar' Hollander 3e KENNEDYMARS TE TILBURG Aan zijn vele trofeeën kon de heer Van der Hoff deze 80 km-herinnering toevoegen. Ons Rotterdams lid, de heer E. C. A. van der Hoff, liep deze mars in de nacht van 4 op 5 september jl. Hij startte om elf uur 's avonds en kwam de volgende middag om half twee binnen. Hij liep de tachtig kilometer dus binnen de gestelde tijd van 15 uur, namelijk in 14 uur en 30 minuten. Het parcours ging dwars door de bossen. Onderweg stapte hij in een plas, waardoor hij een natte voet kreeg. Dit veroorzaakte een blaar, hetgeen het lopen vanzelfsprekend bemoeilijkte. De voet werd pas in Kaatsheuvel 25 km van de start - verzorgd, zodat hij nog wel even op de tanden moest bijten. Bij zulke nachtmarsen is slaap de voornaamste vijand. Je kunt niet met je ogen dicht lopen, maar de ver leiding is zo groot ze soms even te sluiten. Na 60 km kreeg de heer Van der Hoff een inzinking, maar de gedachte aan opgeven was hem verre. De bezemwagen reed hem dan ook onverrichterzake voorbij. De beloning was een glorieuze in tocht. Zijn kleindochtertje stond ook aan de finish. De kleine meid liep zelfs nog een stuk met hem mee. Al met al kan de heer Van der Hoff (61) met die mars weer een voorbeeld zijn voor de vele jongeren, die fiets, brom fiets of auto verkiezen boven een goede wandeling in de vrije natuur. Wandelen is een gezonde sport. De heer Van der Hoff is daar een levend voorbeeld van. vdBg MOLENTOCHT IN ZEVENHUIZEN Zaterdag 18 september jl. liepen wij bovengenoemde mars. Afgezien van het feit dat een staartje van de orkaan „Betsy" de wandelaars teis terde met wind, hagel en regen, was ook nog het parcours bijzonder slecht. De wegen waarover wij gingen waren bezaaid met stenen en herhaaldelijk stapten wij in grote modderkuilen. Diezelfde middag werd op een groot gedeelte van het parcours een puzzel- rit voor auto's gereden, hetgeen voor beide partijen lastig en gevaarlijk was. Doorweekt kwam de hele groep (zon der uitvallers) aan het einde van de tocht. De mooie molentocht was in het water gevallen vdBg 19e RODE KRUIS MARS 2 oktober 1965. Een stralende herfst morgen in Rotterdam. Om half elf kwam W.S.V. „Heineken-Den Bosch" in Rotterdam met onze wandelgroep in kantine „Hollandia" bijeen om ge zamenlijk een kopje koffie te drinken. Door verschillende omstandigheden, zoals ziekte en dienst was de opkomst van onze Bossche wandelvrienden niet, zoals wij die van hen gewend zijn. Welgemoed gingen we daarna naar Den Haag, naar het landgoed „Clingendaal", waar de start was voor de Rode Kruis Mars van 20 km. Deze tocht voerde ons door de prach tige landgoederen, die tussen Den Haag en Wassenaar zijn gelegen. Een sombere herfstmiddag in Den Haag. Donkere, grijze wolken, waar uit af en toe een buitje viel. Maar dit vermocht geen afbreuk te doen aan het prachtige parcours. In ,,'t Schouwke" was de rust: de koffie was er prima. Wij hebben van de levende have in het Wassenaarse 26

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 28