Afscheid Th. Broeke Afscheid G. Salomons De heer Th. Broeke, die op 30 september jl. afscheid nam van de brouwerij in Amsterdam, ontving uit handen van zijn chef, de heer Seger, het personeelscadeau, alsmede een geschenk van de sportclub H.B.M. arbeids- naar het arbeidsloze bestaan is hem, dat bleek duidelijk, niet moeilijk gevallen. Gelukkig! De heer Goos heeft het een en ander verteld uit de loopbaan van de heer Broeke en onthuld dat hij, Broeke, in plaats van aan de brouwerij en aan „zijn" sportclub H.B.B.A., in het vervolg zijn krachten gaat wijden aan zijn zomerhuisje. Hij hoopte dat voor hem, met vrouw, kinderen en kleinkinderen nog vele gelukkige en voor spoedige jaren zouden zijn weggelegd. De heer Seger, zijn chef, vertelde dat hij altijd erg goed met Broeke heeft kunnen opschieten en constateerde met vreugde, dat de heer Broeke weer volkomen gezond en fit was. Met de beste wensen voor de toekomst over handigde hij een verrekijker van het personeel en een koffer van de sportclub H.B.M. De heer Hollander gewaagde van de vele belangrijke diensten, die de heer Broeke zowel als lid als in bestuurs functies aan de sportclub H.B.B.A. had bewezen, waar voor hij hem onder aanbieding van een cadeau, heel veel dank bracht. In zijn dank- en afscheidswoord bedankte de heer Broeke collega's en oud-collega's voor de prettige wijze waarop hij met hen had mogen samenwerken en voor de mooie cadeaus, die hij had mogen ontvangen. Een spontaan door de uitgebreide familie Broeke aan geheven en door de overige aanwezigen even spontaan overgenomen „Lang zal-ie leven" vormde het waardige slot van het officiële gedeelte van deze bijeenkomst. Heer Broeke, u te zien zitten naast uw vrouw en te midden van uw talrijke eigen en aangehuwde kinderen, was een feest voor Oud Bruin. Er is in het pensioenreglement een bepaling die zegt dat men met pensioen gaat op de eerste van de maand vol gende op die, waarin men 65 jaar wordt. Nu komt het niet zo vaak voor dat de laatste arbeidsdag samenvalt met de verjaardag van de betrokkene. En dat dit alles zich dan bovendien nog „afspeelt" op de laatste dag van het boekjaar, ik moet u zeggen, ik heb het nog niet eerder meegemaakt. Voor de heer Th. Broeke, die geboren is op zondag 30 september 1900, ging dit echter allemaal wel op en daarom waren wij thans weer eens in 't Koelschip te Amsterdam bijeen om hem behulpzaam te zijn bij het overschrijden van de drempel naar pen- sioehland. In het algemeen is dit niet zo'n prettig gebeuren; bij afscheid nemen voelt men zich vaak een beetje triest: men wil vaak liever nog niet. Bij de heer Broeke was hiervan zeker geen sprake. We hadden hier te doen met een man, die heel graag ging en ik kan dit goed begrijpen. Wanneer men ruim veertig jaar in loondienst heeft gewerkt moet het levenspatroon toch zodanig zijn, dat men op 65-jarige leeftijd van zijn pensioen kan gaan genieten. En Broeke kan dat. De overgang van het I Na een diensttijd van ruim 43 jaar nam de heer G. Salomons op 4 oktober jl. afscheid van de Rotter damse Heineken gemeenschap. Evenals bij zijn 40-jarig jubileum, nu 31/2 jaar geleden, werd hij tijdens de afscheidsreceptie in de raadskelder toegesproken door de heer Vestergaard. Onze directeur herinnerde daarbij aan hetgeen destijds door hemzelf was gezegd omtrent de activiteiten en de kwaliteiten van de heer Salomons. De activiteiten, vooral in diens eerste tijd bij Heineken, op het gebied van de voetbalsport, en de kwaliteiten die de heer Salomons daarna gedurende een lange reeks van jaren als portier heeft getoond. In deze functie hadden zijn bekwaamheden en karaktereigenschappen hem bestempeld tot een receptionist-bij-uitstek, aldus de heer Vestergaard, die nogmaals benadrukte dat het zeer belangrijk is hoe onze relaties worden ontvangen. Voor de wijze waarop de heer Salomons dat steeds heeft gedaan, is Heineken hem veel dank verschuldigd. Aan het slot van zijn toespraak wenste de heer Vester gaard de scheidende Salomons met de zijnen nog vele goede jaren-in-ruste. De heer Oosterbroek vertelde dat bij zijn indienst treding ongeveer twintig jaar geleden het de heer Salo mons was geweest die hem, op correcte en uiterst voor komende wijze, te woord gestaan en binnengeleid had. De heer Oosterbroek vond het prettig de heer Salomons bij diens vertrek nu te kunnen begeleiden. „U heeft het uitstekend gedaan en veel sympathie verworven," zei de heer Oosterbroek, die vervolgens het cadeau namens het personeel, een envelop met inhoud, overhandigde. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de heer Salomons van het geld iets zou kopen, dat hem zal herinneren „aan vele goede Heineken vrienden en vele goede Heineken jaren." Het laatste woord was aan de heer Salomons, die zijn dank uitsprak voor hetgeen hij nu bij dit afscheid en gedurende zijn hele diensttijd bij Heineken had onder vonden. De heer G. Salomons (rechts), die na een diensttijd van ruim 43 jaar op 4 oktober jl. de Rotterdamse brouwerijgemeenschap heeft verlaten, ontvangt uit handen van de heer Oosterbroek het cadeau namens het pe sonee!. 24

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 26