Th. H. van ESSEN 25-JARIG JUBILEUM jubilaris overhandigde. Mevrouw De Rot deelde in de hulde, zij ontving een fraai boeket bloemen. Ook de heer Emmens uitte zijn waardering voor de kwaliteiten van de jubilerende directiechauffeur. Mede namens de heren De Rijke en Gombert overhandigde hij de heer De Rot enkele geschenken. Het gehele gezel schap begaf zich daarna naar Hollandia, waar de vie ring van het jubileum in de kring van collega's, vrien den en bekenden werd voortgezet. Hier werd de jubilaris toegesproken door mej. Schön- berger, die mede namens mej. Toneman, mej. Kleyngeld en mej. Agatz een cadeau overhandigde, bestemd voor de liefhebberij van de jubilaris. Ook de heer De Boer, die namens de collega's sprak, bood een geschenk aan, dat de heer De Rot ten be hoeve van zijn favoriete sport, hengelen, zeer goed zal kunnen gebruiken, namelijk een barometer. Namens het jubileumfonds overhandigde ten slotte de heer Kregel sr. een cadeau onder couvert aan de jubilaris en bloemen aan diens vrouw. Maandag 4 oktober 1965 werd in 't Koelschip te Am sterdam het 25-jarig jubileum gevierd van de heer Th. H. van Essen. Van achter de goed bezette hoofdtafel, waar alle kinderen (zelfs uit Australië) met man, respec tievelijk vrouw mede aanzaten, was de heer Goos de eerste die het woord tot de jubilaris richtte. In vogel vlucht liet spreker de afgelopen 25 jaar de revue passe ren. Als chef-machinist in dienst getreden, was de ju bilaris tot 1962 verantwoordelijk voor het gehele werk tuigkundige onderhoud en vanaf die datum voor de energiedienst. In deze perioden zijn er heel wat objecten tot stand gekomen, zoals in 1940 het ketelhuis, in 1952 de uitbreiding bottelarij en later nog de boenplaats en de bottelarij. Na de zeer mooie reis naar Australië kreeg hij na zijn terugkomst de leiding over de bouw van het nieuwe ketelhuis. Sinds een paar maanden heeft de jubilaris voorts in Rotterdam de taak van de heer Vreugdenburg over genomen in de opleiding van technici. De heer Goos dankte de jubilaris tot slot voor alles wat hij voor de brouwerij heeft gedaan. De heer Rinkel, als tweede spreker, prees zich gelukkig dat hij hier aanwezig kon zijn, want als het jubileum op de officiële dag had plaatsgevonden, dan was hij om soortgelijke reden verhinderd geweest. Hij wilde niet spreken als directeur maar liever als de assistent bedrijfsleider in opleiding, die 25 jaar geleden mee mocht profiteren van de ervaring van de heer Van Essen. De opleiding van jonge krachten was de jubilaris wel toevertrouwd en ook kan gezegd worden, dat hij op het bazencorps Amsterdam een bepaald stempel heeft gedrukt. Met de hoop dat hij hem nog vele malen actief bezig mag zien, besloot de heer Rinkel zijn toespraak. De heer De Vlieger, als directe chef van de heer Van Essen, hield zijn maidenspeech voor dit soort bijeen komsten op de brouwerij. „25 jaar bij één bedrijf, dat spreekt niet zo tot de jong-beginnenden", aldus de chef technische dienst. „Als je een dergelijke periode echter op jezelf betrekt, dan gaat de lengte daarvan meer tot de verbeelding spreken." Spreker heeft de jubilaris slechts 5 jaar meegemaakt, een periode die zich niet heeft gekenmerkt door anekdotes of sterke verhalen, maar door goed vakmanschap met voor alle problemen een oplossing. Persoonlijk dankte spreker de jubilaris voor de goede samenwerking, in welke dank hij ook mevrouw Van Essen betrok. Namens het perso neel bood hij een radiotoestel aan als jubileumgeschenk en om toch een anekdote er in te betrekken, de over levering wil dat het oude toestel nog op stoom liep. Namens de Amsterdamse bazen sprak de heer Eibers, die het genoegen heeft gehad de jubilaris te zien binnen komen bij Heineken. Hij heeft hem echter nog beter meegemaakt dan de anderen, want zij waren nog buren ook. Spreker schetste de jubilaris als de man van de opmerkelijke opmerkingen. Namens de bazen dankte hij de jubilaris voor de vele hulp die zij van hem moch ten ondervinden en voor het feit dat hij daar nooit mee te koop heeft gelopen. De heer De Lange vertegenwoordigde op dit jubileum de Rotterdamse bazen. Als collega wist hij zich nog te herinneren dat de heer Van Liempt de eerste hoofd machinist was die zijn jubileum had gevierd. De heer Van Essen is de tweede, echter thans als chef energie- dienst. Namens de Rotterdamse groep bood hij een doos sigaren aan. De heer Ringoir overhandigde namens de Bossche bazen eveneens een doos sigaren en sprak zeer kort vanwege het feit dat de jubilaris zelf nog het woord moest hebben. Nadat de heer P. Vos (gepensioneerd) had gefeliciteerd met de 61ste verjaardag en het jubileum en dank had gebracht voor de twintig jaar dat hij onder leiding van de jubilaris heeft mogen werken, was het laatste woord aan de jubilaris zelf. Hierbij vielen als opmerkelijke opmerkingen te beluisteren het verzoek niet te applau disseren, omdat spreker een dankwoord zo vanzelf sprekend vond en verder het feit dat hij zich zelf met moeite nog had herkend uit de verschillende speeches. Met dank aan God voor de kracht hem gegeven en voor het feit dat vrouw en kinderen aanwezig konden zijn op dit jubileum, besloot de heer Van Essen zijn dankwoord. L. H. De heer Th. H. van Essen, chef energiedienst van de Amsterdamse brouwerij, vierde op 4 oktober jl. zijn zilveren jubileum. 23

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 25