j.H.B. PEELS 0 40-JARIG JUBILEUM Op de eerste dag van het boekjaar 1965/66 herdacht de heer J. H. B. Peels, districtsverkoopleider van onze Bossche brouwerij, het feit, dat hij veertig jaar geleden zijn intrede deed in de brouwerijwereld. De kennis making met deze bedrijfstak had destijds niet bij Heine- ken plaats, doch bij Van Vollenhoven's Bierbrouwerij, die zoals bekend, naderhand is opgegaan in het Heine- ken en het Amstel concern. Trok de jubilaris in zijn Van Vollenhoven's tijd reeds alle aandacht door de on blusbare energie, waarmede hij zich van zijn toenmalige taak kweet, na eenmaal op Heineken bier te zijn „over gestapt" voerde de heer Peels het tempo zo nodig nóg meer op, waarbij hij zich de faam heeft weten te ver werven van een „harde vechter" en een zeer gewaar deerd medewerker. Dit is wel op bijzonder duidelijke wijze tot uiting gekomen tijdens de viering van zijn 40- jarig jubileum. Het was de heer Feith, die de jubilaris, zijn echtgenote en dochter, namens de raad van bestuur 's morgens tegen half elf hartelijk verwelkomde ten kantore van onze Bossche vestiging. Tijdens een geanimeerd samenzijn in de directiekamer, verrichtte de heer Feith de gebruike lijke „cérémonie protocolaire" door de gouden speld met briljant op de revers van de heer Peels te steken. Na een korte onderbreking van de festiviteiten voor het gebruik van de lunch in de huiselijke kring, was er Daar leerde hij ook, dat het bevestigen en vastleggen van overeenkomsten weliswaar bijzonder interessant is, maar dat het nog interessanter is om zelf te helpen bij het tot stand komen van die overeenkomsten. Hij werd dus assistent van de grand old man van de stad Am sterdam, de legendarische Gerard Nicolaas van Harte, en van diens ervaring en inzicht, diens mensenkennis en milde humor, diens correctheid en besluitvaardigheid heeft hij enorm veel opgestoken. Maar een aanstaande officier moet ook het front ken nen, de loopgraven, en daarom stortte hij zich na de periode Van Harte hals over kop in de woelingen van het vertegenwoordigersbestaan. Hij leerde, waar Gas- seltenijeveensemond ligt en wat geldschieter is in het Gronings, hij zwierf over de Veluwe en door 't Gooi. En het scheen hem er toch wel te bevallen, want zijn vertegenwoordigersperiode (verlevendigd door een korte zijsprong naar de frisdrankensector) heeft langer ge duurd dan welke andere. Het duurde namelijk tot de heer Ter Haar hem, nu ongeveer tien jaar geleden, uit de troep naar voren haalde en tot rechterhand van de heer Bolhoven maak te. Kort daarna kreeg de organisatie van de commer ciële dienst zijn huidige vorm en P. Vunderink zijn huidige functie. Wie daar met hem te maken heeft, hetzij intern, hetzij extern, komt tot de conclusie, dat de eigenschappen, die ik hierboven aan de heer Van Harte toeschreef, vrijwel integraal op zijn vroegere assistent zijn overgegaan. Al deze eigenschappen, plus een I.Q. dat zwaar boven het gemiddelde ligt als u begrijpt wat ik bedoel, hebben hem voor de brouwerij tot een bijzonder waardevolle kracht gemaakt, voor zijn collega's en medewerkers een betrouwbare, eerlijke vent en voor agenten en afnemers een begrijpende, goed- zakelijke gesprekspartner. Aan wie wij gaarne nog vele gelukkige jaren toewensen. vdz De heer Feith speldt de heer Peels, die 1 oktober jl. zijn 40-jarig jubileum vierde, het ereteken op de revers. 's middags eerst voor de vele vrienden en relaties van de heer Peels en daarna voor het gehele personeel, ge legenheid in de bedrijfskantine van de brouwerij de ju bilaris te huldigen. Hiervan werd een bijzonder druk gebruik gemaakt. Tijdens deze receptie voerden diverse functionarissen het woord. Namens de directie werd dit gedaan door de niet meer als directeur in dienst van Heineken zijnde heer C. W. van de Griendt. Dit stond in verband met het feit, dat de heer R. M. E. Vester- gaard wegens familie-omstandigheden verhinderd was zulks te doen. De heer Van de Griendt, die zijn toe spraak begon met: „Hier sta ik nu, met de bril van Zantman, de speech van Vestergaard en het salaris van Zwanenberg!", prees de activiteiten van de heer Peels, activiteiten, die door spreker gekenschetst werden als „de jacht van Peels op hectoliters". Evenzeer betrok spreker mevrouw Peels in zijn waarderende woorden. Vervolgens spraken nog de vroegere „Van Vollenhoven's baas" van de jubilaris, de heer G. Jurgens, zijn huidige chef, de heer A. R. J. Zantman, de heer J. van der Geld namens de Bossche ondernemingsraad en de heer H. M. Sikking als voorzitter van de personeelsvereni ging 's-Hertogenbosch. Het bleef echter niet bij „woorden", want alle sprekers verrasten de heer Peels met „daden" in de vorm van ontelbare prachtige cadeaus. Onder de indruk van zo veel spontaniteit en medeleven, was het ten slotte de jubilaris zelf, die het spreekgestoelte beklom. „Deze hele viering is een openbaring voor mij en mijn gezin ge worden", zo begon een beduusde heer Peels, die ver volgens dank bracht aan de raad van bestuur, de directie en het gehele personeel in al zijn geledingen voor al hun blijken van hartelijkheid en vriendschap. Ook de vele heren agenten van onze brouwerij en zijn talrijke vrienden, die mede deze eerste oktober 1965 tot een onvergetelijke feestdag voor de jubilaris en zijn gezin hadden gemaakt en daarmede getoond hadden de Een overzicht van de drukbezochte receptie in de kantine van de Bossche brouwerij.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 23