Piano-recital in boerderij-restaurant „De Ridderhof" te Maassluis Zevende gondelvaart op de Giessen Een overzicht van het op 29 september ji. gegeven piano-recital in boerderij-restaurant „De Rid derhof" te Maassluis. Links achter de piano Marinus Flipse, naast hem Adri Slootmaker. „De Ridderhof" te Maassluis is een uit 1658 daterende, gerestaureerde boerderij. Hoewel er in de loop der jaren veel aan deze boerderij is ver anderd, heeft het geheel aan oor spronkelijkheid niets ingeboet. Het in terieur heeft een eigen sfeer en karakter. Zo is bijvoorbeeld de stal ingericht uiteraard zeer modern als keuken. Op de deel is het café. Hier zit men op rode plavuizen en onder een rieten dak. In de schouw- kamer met 19e eeuws schilderwerk, nog geheel volgens de in die tijd gel dende kleurschakeringen, kan men in rustige beslotenheid dineren. Daar achter ligt de grote eetzaal, die plaats biedt aan ongeveer honderd perso nen. Er is veel en mooi antiek en de meubilering is Oudhollands. „De Ridderhof" is de handelsnaam van de Doelman Hoeve N.V., de vennootschap waarin Heineken deel neemt. Als zodanig onderhoudt ons concern nauwe contacten met dit Ook dit jaar hebben duizenden uit binnen- en buitenland kunnen genieten van het spel van licht en water, dat op zaterdag 28 augustus jl. werd gehouden. Het was voor de zevende keer dat de actieve Oranjevereniging van Giessenburg dit evenement organiseerde. De bewoners van de dorpen langs de Giessen hielpen mee om dit feeërieke schouwspel nog meer sfeer te geven door huis en tuin in een verlicht sprookjesgewaad te hullen. Het hoogtepunt was echter ook nu weer de Gondelvaart met geïllumineerde boten. Door de deel nemers waren kosten noch moeite gespaard om „hun" boot in de prijzen te brengen. Dat een intensieve samen werking kan leiden tot een vruchtbaar resultaat toont de hiernaast geplaatste foto van de verlichte boot, waar mee plaatselijke ondernemers als de heren Beuzekom en Timmer, respectievelijk caféhouder en winkelier, met medewerking van Heinekenagent, de firma Boogaard uit Hardinxveld-Giessendam, hun initiatief beloond zagen met de tweede prijs. Een aardige bijzonderheid is dat de boot niet werd opgetuigd door professionals, doch door amateurs op dit gebied, namelijk de heren Cottaar, Van Son en Vleghert van Heineken. bedrijf, terwijl wij vanzelfsprekend ook daar ons bier leveren. „De Ridderhof", vermaard om zijn ex clusiviteit en zijn eigen, bijzondere sfeer, kwam onlangs in het nieuws vanwege het feit, dat op woensdag 29 september jl. de eerste van een serie van acht concerten is gegeven. De initiatiefnemer hiertoe was de di recteur van „De Ridderhof", de heer J. L. Visser. Als solisten bij dit concert traden op Marinus Flipse en Adri Slootmaker, die piano a quatre mains speelden. Tijdens dit concert vertolkten zij onder andere werken van Mozart, Beethoven, Debussy en Dvorak. Voor belangstellende Rotterdammers ligt het programma voor de komende maanden op het redactiebureau ter inzage.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 20