BEZOEK VAN GROTE DRAAK DE Een overzicht van de opnamen voor de film „New York chiama Super Drago". Onze brouwerijen hebben al zeer veelsoortige gasten binnen hun muren gehad en zijn bepaald wel wat gewend. Toch moesten we erkennen dat de komst van de Ramo Film Maatschappij uit Rome op onze Amsterdamse brouwerij iets geheel nieuws voor ons was. Een dertigtal Italianen met grote vrachtwagens gevuld met lampen, rails, wagentjes, camera's, linnen stoelen en honderden meters kabel namen bezit van de binnenplaats tussen het ketelhuis en het silogebouw. Het oude ketelhuis werd het werk terrein van hun operaties. We lieten ons vertellen dat het ging om de verfilming van een episode uit de thriller „New York chiama Super Drago", hetgeen wellicht vertaald kan worden met „New York roept de Grote Draak". In deze film tre den als hoofdrolspelers op: Ray Dan- ton, een bekende Amerikaanse acteur uit westerns en thrillers, Jess Haku, eveneens een Amerikaanse acteur, die men wel kan zien in Eddy Constan- tine films, waarin hij Frans spreekt met een Amerikaans accent en ten slotte een jonge Oostenrijkse actrice in opkomst, Marisa Hell, die in Amerikaanse en Engelse films is op getreden. Tot onze spijt was zij niet aanwezig. De producer van de film is Ro berto Amoroso, de productie mana ger Bracia Lattuado en de regisseur Georgio Ferroni. De film wordt vrij wel geheel in Nederland opgeno men, afgezien van een aantal studio opnamen in Rome. De scènes waar het bij Heineken om ging was het lokken van de hoofdpersoon in het ketelhuis van een ziekenhuis, waar hij door een groep gangsters over vallen en uitgeschakeld zou moeten worden. Ons ketelhuis stelde de in stallatie van het ziekenhuis voor. Om de „juiste" sfeer te treffen was op een stalen deur het Nederlandse op schrift „Lijkenkelder" aangebracht. Voor de opnamen was een groepje Italiaanse stuntmen meegekomen, dat in ons oude ketelhuis een nummertje filmknokken heeft weggegeven dat er zijn mocht. We kennen dat wel van de bioscoop. Een van de boeven springt van drie meter hoog op de rug van het slachtoffer en twee van zijn maats vallen tegelijkertijd van de begane grond aan. Natuurlijk mag dat allemaal niet hinderen. De hoofd persoon ruimt met een combinatie van judo, karate en boksen het hele klusje uit de weg. Het ging erg over tuigend. Wij, die het zagen, kregen waar voor ons geld. Merkwaardig was, dat de hoofdrolspeler zelf niet meedeed. Een stuntman, die precies gelijk gekleed was, deed het werk. Van de acteur werden alleen losse close-ups gemaakt in verschillende gevechtsstanden met vertrokken ge zicht, die later in de vechtopnamen ingelast zullen worden. We zullen nu maar afwachten tot „New York chiama Super Drago" op de Nederlandse filmmarkt gaat ver schijnen. We gaan zeker kijken. De knokploeg in actie. Het oude ketelhuis van onze Amsterdamse brouwerij diende als werkterrein voor de operaties van de „boeven". Zoals u hieronder kunt zien, gaan ze elkaar grondig te lijf.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 13