Korte, felle brand in lagerkelder te Amsterdam Overzicht tijdens de blussingswerkzaamheden. Door de geweldige hitte ontstonden in enkele van de aluminiumtanks grote gaten. goed raak was geweest. Verscheidene tanks waren door de hitte ontzet; enkele vertoonden zelfs grote, gapen de gaten. De isolatie was voor een aanzienlijk deel verbrand en door de rook had zich ter plaatse en in de omliggende gebouwen een vette, zwarte aanslag afgezet. Het ergst had het vuur gewoed in de plastic isolatieplaten, die met pek als plak middel op de muren en het plafond waren bevestigd. In deze isolatie was ook de brand ontstaan, toen een lasser enkele staven betonijzer in een gat in het plafond van de lagerkelder doorbrandde. Met voldoening kan worden vastge steld dat alle betrokkenen in het bedrijf in het enerverende half uur van de brand op uitstekende wijze hebben samengewerkt en alles hebben gedaan wat op dat ogenblik van hen verwacht werd. Persoonlijke ongelukken hebben zich gelukkig niet voorgedaan en wat de schade betreft kan met enig optimisme gezegd worden, dat de vertraging in het nieuwbouwprogramma voor de lagerkelder korter zal zijn dan men aanvankelijk vreesde. L. H. Van onze correspondent in Amster dam ontvingen wij het volgende ver- slag. Op 9 augustus jl., om ongeveer drie uur, brak brand uit in de in aan bouw zijnde lagerkelder 9. Hoewel in de kelder zelf weinig brandbaar snelle aanpak. Mede hierdoor was het vuur in een kwartier tijds be dwongen en zo kon reeds om 15.33 De brand woedde in de in aanbouw zijnde lagerkelder, waarvan rechts naast de brandweerauto nog juist twee tanks te zien zijn. materiaal aanwezig was, nam het in de isolatie ontstane vuur door de luchttoevoer via verschillende gaten in de muren en door schoorsteenwer king van de open verbinding met het aangrenzende trappenhuis vrij snel in omvang toe. Bovendien ontstonden enorme rookwolken, die het onder andere noodzakelijk maakten enkele afdelingen te ontruimen. Gezien de omstandigheden is direct assistentie gevraagd aan de gemeente brandweer, die met twee gecombi neerde motorspuiten (hoge/lagedruk) en een ladderwagen binnen enkele minuten ter plaatse was. Tevoren had onze bedrijfsbrandweer reeds de wateraansluiting gereedgemaakt, de elektriciteit van het gebouw uitge schakeld en verder alle voorbereiden de maatregelen getroffen voor een uur het sein „brand meester" gegeven worden. Bij de naverkenning bleek dat het 5

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 7