Boekjaar '64/65: voor het eerst twee miljoen hl Ook record voor Den Bosch: 1.000.000 hl in één jaar Rotterdam, 23 september 1965, aan boord van de „Prinses Margriet". Tijdens een eenvoudige plechtigheid op het achter dek droeg de heer Feith, staande naast de extra versierde pallet, de tweemiljoenste hectoliter symbolisch ter aflevering over aan de directeur van de Holland-Amerika Lijn, de heer Van Houten. r> OTTERDAM, 23 september 1965. Voor het eerst in de geschiedenis van onze maatschappij is binnen een jaar door de drie brouwerijen in Nederland ge zamenlijk een omzet van twee miljoen hectoliter bereikt! Het definitieve resultaat, dat nog enkele tienduizenden hectoliters hoger ligt, betekent een gemiddelde per week van bijna vier miljoen liter, een hoeveelheid, die in de beginperiode van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. in een jaar werd omgezet. Het betekent ook bijna een verdubbeling van het jaarcijfer van 1956/57, toen de resultaten voor het eerst meer dan een miljoen hecto liter bedroegen. De tweemiljoenste hectoliter, geproduceerd door onze exportbrouwerij, was bestemd voor onze agent in de Verenigde Staten, Van Munching Co., Inc. Een nieuwe vrachtwagencombinatie, aan beide zijden van grote opschriften voorzien, leverde de tweemiljoenste hectoliter aan het eind van de middag af bij de „Prinses Margriet" van de Holland-Amerika Lijn. De eerste pallet met voor deze gelegenheid extra versierde dozen werd door een kraan op het achterdek van de gepavoi- seerde „Prinses Margriet" neergezet, waarna de heer Feith de tweemiljoenste hectoliter Heineken bier sym bolisch ter aflevering overdroeg aan de directeur van de Holland-Amerika Lijn, de heer P. C. van Houten. EEN DAG LATER werd met enig feestelijk vertoon in Den Bosch eveneens een record herdacht: Voor het eerst in haar jonge bestaan had deze brouwerij in één jaar een miljoen hectoliter bier geproduceerd! De aflevering en de symbolische overdracht van de miljoenste Bossche hectoliter vonden plaats in de tap- kelder, waar de heren Kloppenburg en Rinkel elk een 50 liter-fust vulden en vervolgens de bedrijfsleider, de heer Ten Bruggen Cate, en de baas van de afdeling, de heer Wisse, met het behaalde resultaat complimenteerden. Den Bosch, 24 september 1965. Nadat de heren Kloppenburg (tweede van rechts) en Rinkel (tweede van links) de mil joenste hectoliter in twee 50 liter-fusten hadden volgemaakt. wisselden zij gelukwensen uit met de bedrijfsleider, de heer Ten Bruggen Cate (links) en met de baas van de tapkelder, de heer Wisse.

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 3