Afscheid C. Keijzer C. Th. C. Vennix en H. van Woensel bescheidenheid en zijn vriendelijkheid was hij een persoonlijkheid, die door zijn omgeving heel erg zal worden gemist. De kring van gepensioneer den, die iedere laatste vrijdagochtend van de maand in de kantine bijeen is, zal De Bruyn, dunkt mij, met open armen ontvangen. Een dergelijk opgewekt man, die naar ik meen graag een kaartje legt, is daar natuur lijk van harte welkom. En als ik in Op 31 augustus jl. namen drie oud gedienden afscheid van de Rotter damse brouwerijgemeenschap. Het waren de heren C. Keijzer, C. Th. C. Vennix en H. van Woensel, voor wie na een dienstverband van respectieve lijk 42, 44 en 45 jaar de tijd van gaan gekomen was. Ondanks dit respectabele aantal jaren hebben zij hun diensttijd niet geheel „volge- maakt". Om gezondheids- en andere redenen kwamen zij in aanmerking voor de nieuwe wachtgeldregeling, zodat zij enkele jaren vóór hun offi ciële pensionering de brouwerij ver lieten. Op de dag van het afscheid werden de echtparen Keijzer en Vennix en de heer Van Woensel, vergezeld van hun respectieve chefs en bazen, in kamer 8 door de be drijfsleider, ir. Van Rossem, ontvan gen. Men was weldra in een geani meerd gesprek gewikkeld, waarbij allerlei bijzonderheden uit het leven op de brouwerij van de drie oud gedienden weer tot leven kwamen. Ook bijvoorbeeld het feit, dat de heer Keijzer, die zich altijd te voet naar zijn werk begaf, over al die jaren meer dan 60.000 km heeft afgelegd. Aan het einde van de bijeenkomst dankte de heer Van Rossem, mede namens de directie, de drie heren Op 31 augustus 1965 vond in Rotterdam nog een dit keer drievoudig afscheid plaats. Drie oudgedienden, de heren C. Keijzer (linke), C. Th. C. Vennix (midden) en H. van Woensel (rechts) gingen na een diensttijd van respec tievelijk 42, 44 en 45 jaar van hun welverdiende rust genieten. de buurt ben, ga ik echt wel eens kijken of De Bruyn inderdaad zo goed klaverjast als de heer Goos be weert. Hein de Bruyn: een mooie Hollandse naam, een makkelijk uit te spreken klank en een combinatie die je niet zo maar vergeet. Nog Hol landser ware geloof ik De Bruin. Het is echter De Bruyn, met y zonder puntjes. De puntjes waren er tijdens het afscheid echter wel, namelijk de voor hetgeen zij, elk op hun eigen plaats, gedurende die jaren in het belang van 'de brouwerij hadden gedaan. Daarna begaf het gezelschap zich naar Hollandia, waar collega's, vrien den en bekenden reeds in groten getale bijeen waren. Als eerste sprak de heer Van Zetten, chef bottelarij, de afde ling waarin de heer Van Woensel de laatste 25 jaar werkzaam is geweest. De heer Van Zetten prees zijn „oudste tapper" (de heer Van Woensel heeft ongeveer 20 jaar aan de vulmachine gestaan) om de grote mate van rust en toewijding waarmee deze altijd zijn werk had gedaan. Namens het personeel van de bottelarij overhan digde de heer Van Zetten een envelop met inhoud. De heer Vennix, die zijn gehele dienst tijd als koperslager in de werkplaats lichtpuntjes in zijn ogen toen hij bij zijn binnenkomen in 't Koelschip zag hoevelen er gekomen waren om af scheid te nemen. Hein de Bruyn, het allerbeste voor de komende jaren worden u en uw vrouw bij deze toe gewenst door uw naamgenoot (zij het met een andere voornaam) Oud Bruin. heeft doorgebracht, werd toegespro ken door chef-machinist De Lange. Deze wees erop, dat aan dit afscheid zowel een zon- als een schaduwzijde was verbonden. Aan de ene kant de heer Vennix, voor wie het onder zijn omstandigheden prettig was te kunnen ophouden met werken, aan de andere kant de brouwerij en de collega's, voor wie het niet prettig was hem te moeten missen. De heer De Lange besloot zijn toespraak met het over handigen van een envelop met inhoud, namens het personeel van de werk plaats. Een collega uit de garagewerkplaats, de heer De Boer, sprak een afscheids woord tot de heer Keijzer. Het was een geestige speech, die vergezeld ging van het aanbieden van een luxe aansteker met als reservevuurbron een doos lucifers. Van de chauffeurs ontvingen de heer en mevrouw Keijzer een envelop met inhoud en bloemen. Ook de oud-collega's uit de bottelarij, waar de heer Keijzer van 1940 tot 1960 heeft gewerkt boden een ge schenk, een prachtige fruitmand, aan. Tot de sprekers behoorde verder nog de heer Van Beuzekom, die enkele toepasselijke woorden tot de drie scheidende oudgedienden richtte. 18

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 20