Afscheid P. J. Ivens Afscheid H. de Bruyn derlands-Indië werkzaam waren. De heer Vreugdenburg is enige tijd na de heer Büchli in Heineken dienst getreden en was gedurende enkele jaren diens assistent. De heer Büchli liet in zijn toespraak de verschillende projecten, waaraan de heer Vreug denburg heeft gewerkt, de revue pas seren en bracht hem tenslotte dank voor alle steun, die hij van hem had ondervonden. Het hoofd van de technische oplei dingen, de heer Bartels, legde het accent op de taak die de heer Vreug denburg in deze afdeling heeft ver vuld, een taak, die misschien niet zo spectaculair, maar toch wel zeer be langrijk was. De heer Bartels sprak zijn bewondering uit over de wijze waarop de heer Vreugdenburg („u bent onmisbaar") dit werk heeft gedaan. Vervolgens voerde chef-machinist De Lange het woord, die op de hem be kende wijze enkele herinneringen ophaalde. Tot slot bracht hij de heer Vreugdenburg dank voor de prettige medewerking en voor alles wat hij van hem als technicus en als mens had mee gekregen. De heer De Lange liet zijn woorden van drie cadeaus vergezeld gaan, namelijk een geschenk namens de oud-collega's, vervolgens een lig stoel afkomstig van het personeel van de machinekamer en ten slotte een taart namens de vakbond. Daarna spraken achtereenvolgens de heren Nikkols, namens de mensen in opleiding, Wedzinga, bedrijfsleider van Vrumona N.V., Van de Stadt, chef technische dienst Den Bosch en Van Essen, chef energiedienst Am sterdam, die elk verschillende facet ten van het werk en de persoon van de heer Vreugdenburg belichtten en hun dank en waardering onderstreep ten met geschenken. In zijn dankwoord richtte de heer Vreugdenburg zich tot de milde ge vers en geefsters van de vele en fraaie geschenken, die hij bij zijn afscheid ontvangen had. Ook uitte hij zijn dankbaarheid voor de lof die hem in de verschillende toespraken was toegezwaaid. Onder de vele goede wensen, die de heer P. J. Ivens bij zijn afscheid van de Amsterdamse brouwerij mocht ontvangen, waren die van de bedrijfsleider, drs. Goos. Vrijdag 27 augustus 1965 nam de heer P. J. Ivens wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de brouwerij te Amster dam. Het zag er een half jaar geleden nog niet naar uit dat de heer Ivens nog voor zijn pensioen hersteld zou zijn van zijn ziekte. Gelukkig mocht hij echter de laatste tijd voor halve dagen werken, aldus de heer Goos, die als eerste de aankomend gepen sioneerde toesprak. De heer Ivens heeft in zijn loopbaan bij Heineken alle soorten ketels meegemaakt, in de machinekamer „het grote rad" en later de kleine compressors. Het deed spreker genoegen in dit geval te kun nen zeggen dat de heer Ivens nooit vrijetijdsproblemen 'heeft gekend. De fotografie die de heer Ivens als grote hobby heeft, is waarschijnlijk ook de oorzaak geweest dat hij de brou werij meer en beter heeft gezien dan een ander. Deze hobby en zijn andere liefhebberij, het houtsnijwerk, zullen wel zorgen dat de heer Ivens niet zonder werk komt te zitten. De heer Goos wenste hem hierbij veel succes en dankte 'hem voor alles wat hij voor de brouwerij had gedaan. De tweede spreker was de heer Van Essen, die gedurende de langste tijd de directe chef is geweest van de heer Ivens. Uit het betoog van de heer Van Essen viel op te maken dat er een bijzonder contact was ontstaan tussen hem en de heer Ivens, hetgeen al stamde uit de illegaliteit. Het was dan ook een van de wensen van de heer Ivens dat de heer Van Essen hem zou uitluiden. H. de Bruyn, geboren dinsdag 14 augustus 1900, in dienst getreden dinsdag 4 januari 1921, mannummer 12432, is met ingang van 1 september 1965 gepensioneerd. Zo zou de offi ciële mededeling hebben kunnen lui den. In eenvoudiger taal gesproken wordt het: Op dinsdag 31 augustus 1965 hebben wij in Amsterdam af scheid genomen van Hein de Bruyn Spreker had de heer Ivens altijd zeer gewaardeerd vanwege zijn goede per soonlijke eigenschappen. Hoewel hij als man van de oude stempel wel eens wat aanpassingsmoeilijkheden had gehad, was hij altijd griezelig eerlijk geweest en had veel voor een ander over gehad. De heer Van Essen sprak tot slot de wens uit dat de gezondheid van de heer Ivens de op gaande lijn zal blijven volgen. Ver volgens overhandigde de heer Kees man het personeelscadeau (envelop met inhoud) aan de heer Ivens. De heer Teunissen, een gepensioneerde, was de derde spreker. Hij wist zich te herinneren dat de heer Ivens in de smederij was begonnen. Hoewel het niet altijd gemakkelijk was ge weest, had de heer Ivens toch steeds datgene kunnen verwezenlijken wat hij zich had voorgenomen. Na tien jaar ervaring kon spreker tot zijn geruststelling zeggen dat de vrouw als baas hem uitstekend beviel. Met de wens dat de heer Ivens hetzelfde zal mogen ervaren besloot spreker zijn betoog. Tot slot dankte de heer Ivens allen hartelijk voor de wijze waarop hem dit afscheid was bereid. L. H. De Amsterdamse brouwerij nam op 31 augustus jl. opnieuw afscheid van een oudgediende, de heer H. de Bruyn, op de foto links, samen met zijn baas, de heer Pothoven. uit de lagerkelder, omdat hij met pensioen is gegaan. De heren Goos en Pothoven (zijn baas) hebben, ieder op hun eigen wijze, gewaagd van alle goede eigen schappen die De Bruyn bezat en hem, onder aanbieding van een mooie schemerlamp, bedankt voor al het geen hij voor de brouwerij had ge presteerd. Door zijn eenvoud, zijn

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 19