Jubileum J. Buis 106 Afscheid F. J. Vreugdenburg de heer Bol, „van een bijzonder goede kant laten zien en ik kan u dan ook tot mijn vreugde meedelen, dat u vanaf 1 oktober aanstaande in de officiële sterkte bent opgenomen." De heer Bol besloot zijn toespraak met het overhandigen van het cadeau na mens het personeel, een envelop met inhoud. In zijn dankwoord uitte de heer Steenhorst zijn vreugde over het feit, dat hij onder zo grote belangstelling zijn 40-jarig jubileum mocht vieren. Hij dankte de heer Bol voor diens woorden en betrok voorts in zijn dank de collega's, de aanwezigen en allen, die aan het personeelsgeschenk hadden bijgedragen. Op 5 augustus 1965 werd er alom gevlagd en het zag er allemaal erg feestelijk uit. Op zichzelf al een pret tige bijkomstigheid op de dag van een jubileumviering, die in dit geval het 25-jarig dienstjubileum van de heer J. Buis in Amsterdam betrof. In een goed bezet Koelschip was de heer Siemens de eerste die de jubilaris en zijn familie toesprak, hetgeen hij mede namens de heer Goos deed, die niet aanwezig kon zijn. In een korte schets liet de heer Siemens de afge lopen 25 jaar de revue passeren, waarbij bleek dat de jubilaris in het begin van de oorlog uit de olie in het bier was gekomen. Vrij snel moest hij echter naar Duitsland, waar hij in Berlijn in een buizenfabriek tewerk werd gesteld. Dit beviel hem kenne lijk niet zo best, want na zijn verlof was hij maar thuisgebleven. Vervol gens was de jubilaris bijrijder en haspelanr') geweest en in 1954 werd hij aangesteld als sloeper. In deze periode had hij ook de heer Siemens (toen in opleiding) ingewijd in de sloepersgeheimen. Hoewel toentertijd de heer Siemens er een nat pak van had overgehouden, kan gezegd wor den dat de jubilaris dit werk goed De Amsterdamse brouwerijgemeenschap had 5 augustus 1965 weer een zilveren jubilaris in haar midden. Het was de heer J. Buis, werk zaam in de tapkelder, die onder grote belang stelling zijn 25-jarig dienstverband herdacht. beheerst. Spreker dankte hem hartelijk en uitte de wens dat hij de resterende 9 jaar tot zijn pensioen, in goede omstandigheden zal mogen doorbren gen. De directe chef van de heer Buis, de heer Pothoven, liet in de volgende speech zijn gedachten even de vrije loop. Zo was het 'hem opgevallen, dat een 25-jarig jubileum in een andere sfeer plaatsvindt dan een af scheid of een 40-jarig jubileum. Bij deze laatste twee evenementen is er altijd naast de vreugde enige wee moed vanwege het vertrek of het aanstaande vertrek. Bij een 25-jarig jubileum is er echter naast de vreugde een ander facet, namelijk dat dan de betrokkene „een blijver" genoemd kan worden. Hij zal in het algemeen zijn werk meer als een stukje van zichzelf gaan beschouwen. De erva ring, die ontegenzeggelijk na 25 jaar een grote rol gaat spelen en ook de grotere binding aan het 'bedrijf maken dat deze medewerkers in een afdeling erg belangrijk zijn. „Dat deze gedach ten juist nu bij mij opgekomen zijn, wijst er wel op, dat dit zeker op u van toepassing is", aldus spreker. Nadat de heer Pothoven de jubilaris had bedankt overhandigde hij het personeelscadeau, bestaande uit een envelop met inhoud. De heer Buis dankte tot slot met de volgende woorden: „Ik sta hier voor vrouw en kinderen. Allemaal vriendelijk bedankt, ik zal het nooit vergeten." L. H. Iemand die met het transport en het stouwen van de vaten belast is. Een van de vele geschenken, die de heer F. J. Vreugdenburg bij zijn afscheid te Rotterdam op 16 juli jl. ontving, was deze comfortabele ligstoel. Na een dienstverband van veertien jaar heeft de heer Vreugdenburg op vrijdag 16 juli jl. onder grote belang stelling afscheid genomen van de Rotterdamse brouwerijgemeenschap. Eigenlijk moeten we zeggen: van de Heineken gemeenschap, want de heer Vreugdenburg heeft zich door zijn werk een grote bekendheid verwor ven zowel in Nederland als over de grenzen. En dat niet alleen. Aller wegen bestond ook grote waardering voor zowel de persoon als de pres taties van de heer Vreugdenburg. Hetgeen niet alleen bleek uit het grote aantal sprekers (acht!), maar ook en in het bijzonder uit hun woor den en uit de steeds groeiende stapel geschenken, die de geuite waardering onderstreepte. Als eerste sprak de heer De Rijke, die in het kort de komst van de heer Vreugdenburg bij Heineken alsmede diens werkzaamheden beschreef. „Als assistent van de heer Büchli heeft u aan allerlei grote projecten meege werkt," aldus de heer De Rijke. „Op een zeker ogenblik ontstond de be hoefte meer aandacht te schenken aan het werktuigkundige gedeelte van de technische opleidingen. Er is toen een beroep op u gedaan en u heeft deze taak met enthousiasme op u ge nomen." De heer Büchli, die zelf enige tijd geleden afscheid heeft genomen, stond uitvoerig stil bij het feit, dat hij de heer Vreugdenburg reeds kende uit de jaren voor en na de laatste oorlog toen zij beiden in het voormalig Ne- 16

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 18