ONZE JUBILARISSEN Jubileum F. C. J. Steenhorst De heer M. Neufeld, controleur kwaliteits dienst te Rotterdam, die op 30 mei jl. 40 jaar in Heineken dienst was, vierde op 3 september jl. zijn wegens ziekte uitgesteld jubileum. Vrijdag 3 september jl. vierde de heer M. Neufeld te Rotterdam zijn „ver laat" 40-jarig dienstjubileum. 30 mei 1925 was de dag, waarop de heer Neufeld bij Heineken in dienst trad, maar 30 mei 1965 kon hij wegens ziekte het feit niet herdenken dat hij zijn veertig dienstjaren had volge- maakt. Gelukkig was intussen de gezond heidstoestand van de jubilaris aan zienlijk verbeterd, zodat we op 3 sep tember jl. alsnog in de gelegenheid waren hem geluk te wensen. De heer Neufeld trad destijds in dienst als kuiper. In Duitsland gebo ren, had hij daar dit vak geleerd. Via een advertentie kwam hij in contact met Heineken en de beslissing was al gauw genomen. Tot 1960 is de heer Neufeld als kuiper werkzaam ge weest. Daarna kwam hij op het labo ratorium, waar hij nu controleur bij de kwaliteitsdienst is. De bedrijfsleider, ir. Van Rossem, die de jubilaris als eerste ontving, sprak zijn bewondering uit voor het aan passingsvermogen en de actieve geest van de heer Neufeld, twee van de belangrijkste factoren, waardoor de overplaatsing naar het laboratorium zo goed was verlopen. De heer Van Rossem dankte de jubilaris voor alles wat deze in de afgelopen veertig jaar in het belang van de brouwerij had gedaan en sprak de hoop uit, dat de heer Neufeld de laatste jaren tot zijn pensionering zijn werk in goede ge zondheid zal kunnen blijven verrich ten. Ook mevrouw Neufeld werd in deze dank betrokken. Daarna over handigde de bedrijfsleider de envelop met inhoud en tooide de revers van de heer Neufeld met het ereteken ter gelegenheid van dit jubileum. Vervolgens ging het gezelschap naar Hollandia. Hier werd de jubilaris toe gesproken door de heer De Jongh, zijn directe chef. Deze zei het niet gemakkelijk te vinden dit te moeten doen. „Want het is de gewoonte," aldus de heer De Jongh, „dat in een toespraak altijd iets spectaculairs van de desbetreffende jubilaris wordt ver teld. Maar uw leven hier op de brou werij is zo rustig en evenwichtig ver lopen overigens een kenmerk van uw karakter dat ik niet weet wat te moeten zeggen". Ook hij dankte de heer Neufeld voor hetgeen deze in zijn dagelijks werk bij Heineken had verricht en bood hem tenslotte het personeelscadeau aan, dat bestond uit een dia-filmrolletje, een belich tingsmeter (fotograferen is de grootste hobby van de heer Neufeld) en een achteruitrijlamp voor zijn auto. Velen kwamen daarna de jubilaris hun ge lukwensen aanbieden. In de beste stemming bleef men nog geruime tijd bijeen. Onder grote belangstelling, de raads- kelder te Rotterdam was tot de laat ste plaats bezet, vierde de heer F. C. J. Steenhorst op vrijdag 3 september jl. zijn 40-jarig jubileum. De heer Bol, die namens de directie de jubilaris toesprak, kweet zich na enkele inleidende woorden van de prettige taak de heer Steenhorst de gouden speld met briljant op de re vers te steken en hem de bij dit jubi leum behorende gratificatie te over handigen. Daarna stond de heer Bol uitvoerig stil bij de loopbaan van de heer Steenhorst. Deze was, zoals de mees ten in die tijd, begonnen op de afde ling expeditie. Na enige jaren ging hij over naar de postkamer en ver volgens naar de afdeling geleend geld onder de heer Van der Spek. Dit betekende zijn eerste kennismaking met de administratie en tevens het begin van een prettige tijd. Daarna volgde een periode, waarin de heer Steenhorst werkzaam was bij de bui tencontrole, een afdeling, die geves tigd was in het vroegere Maasstation, waar het volgens degenen die het weten kunnen altijd een plezierige boel is geweest. Teruggekeerd op de brouwerij heeft de jubilaris een be langrijk aantal jaren deel uitgemaakt van de poortcontrole. „In die tijd," aldus de heer Bol, „heeft de admi nistratie meermalen een beroep op u gedaan. Nadat u in 1962 om gezond heidsredenen afscheid moest nemen van de poortcontrole, heeft u nog enige tijd gewerkt op de magazijn administratie van de bouwkundige werkplaats, waarna u in oktober vorig jaar uw intrede deed op de mecha nische administratie. Deze afdeling had destijds in verband met het computer project behoefte aan enkele extra mensen. U heeft zich," zo zei Eveneens op 3 september jl. herdacht de heer F. C. J. Steenhorst van de mechanische admi nistratie te Rotterdam het feit, dat hij veertig jaar geleden bij Heineken in dienst trad. 15

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 17