Ontvangstgebouw werd in zijn geheel verplaatst TRANSPORT OP ROLLETJES In verband met de komende uitbrei dingen op onze Bossche brouwerij heeft het ontvangstgebouw het veld moeten ruimen. Het zeven jaar oude, houten gebouw is in zijn geheel ver plaatst en staat nu op het nieuwe terrein aan het hek, dat langs de „tweede" Rietveldenweg loopt. Het gehele karwei, dat ruim een week in beslag heeft genomen, is zonder noemenswaardige moeilijk heden verlopen. Het ontvangstge bouw, dat een vloeroppervlakte heeft van 18x10 meter en 25 ton weegt, werd op 17 augustus jl. van zijn fun damenten getild en op stalen balken gezet. Het geheel kwam op rolletjes te staan. Deze rolletjes bestonden uit zestien brede, stalen wielen, die, zoals we hoorden, nog afkomstig waren van in de laatste oorlog gebruikte Sherman tanks. Het gebouw was ont daan van de grote ruiten en voorzien van enkele versterkingen. Het geheel woog toen 40 ton. Het transport zelf was verder eigenlijk kinderwerk. Een vrachtauto van de N.V. Van de Bouwhuysen's Beton Maatschappij, aan wie het karwei was uitbesteed, trok het gevaarte over een vloer van Stelconplaten elke dag over een afstand van enige tientallen meters in de richting van zijn nieuwe standplaats. Dat men het karwei in etappes uitvoerde vond zijn oorzaak in het feit, dat telkens eerst een vloer van Stelconplaten moest worden gelegd. Op woensdag 25 augustus jl. stond het ontvangst gebouw op zijn nieuwe plaats en kon men beginnen met het aansluiten van allerlei leidingen, de inrichting en alles, wat nodig was om het gebouw weer in zijn oude staat te brengen. Een vrachtwagen trok het gevaarte elke dag een stuk in de richting van zijn nieuwe bestemming. Tegelijkertijd was men (rechts op de foto) bezig het terrein te egaliseren voor het leggen van de benodigde Stelconplaten. Het ontvangstgebouw aan de rol. De situatie aan het einde van de eerste dag. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de toegepaste manier van verplaatsen aanzienlijk goed koper was dan wanneer men het gebouw had afgebroken en weer opnieuw opgebouwd. Het in zijn geheel verplaatsen had bovendien het voordeel, dat het gebouw in een betere conditie bleef dan wanneer men de andere methode had toegepast. Na ruim een maand buiten bedrijf te zijn geweest, werd het ontvangstge bouw op 7 september jl. weer in gebruik genomen. Ook op andere plaatsen van onze Bossche brouwerij is men bezig met werkzaamheden van allerlei aard. Voor bezoekers, die per auto komen, is het nuttig te weten dat er een nieuwe parkeerplaats is aangelegd. Deze bevindt zich aan de Rietvelden- weg, aan de rand van het nieuwe terrein. Verder wordt aan de ene vleugel van het oude kantoor een stuk bijgebouwd, waardoor straks weer wat extra kan toorruimte beschikbaar komt. Ten slotte worden er, achter de kan tine langs het hek, enkele nieuwe wellen geslagen. Dit gebeurt omdat in verband met de aanstaande uit breidingen enkele van de huidige wellen te zijner tijd buiten bedrijf zullen moeten worden gesteld. 8

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 10