Gaat Rotterdam ook de Astrid ll-beker veroveren? Interbrouwerij Sportdag te Amsterdam Amsterdam, zaterdag 12 juni 1965. Opnieuw hebben de drie brouwerijen in acht takken van sport eikaars krachten gemeten en opnieuw voor de zesde achtereenvolgende maal kwam Rotterdam als overwinnaar uit het strijdperk. Het was deze keer een benauwde zege, getuige ook het minimale verschil in punten, Rotter dam 18 tegen Amsterdam 17, waar mee de tweede Astridbeker voor een jaar in het bezit van de Maas stedelingen kwam. Voor de Amsterdammers was het daarom wel een beetje verdrietig, dat zij bij het tafeltennis bijvoorbeeld niet hun sterkste spelers hadden kunnen opstellen. Jammer ook, dat zij niet in staat waren een judoploeg op de mat te brengen. Ongetwijfeld had een van deze sporten hun een puntje meer en de overwinning opge leverd! De Rotterdammers zouden dan als tweede zijn geëindigd, hetgeen zij zeer zeker niet betreurd zouden hebben. Integendeel, zij willen graag eindelijk eens van die eeuwige eerste plaats af. De organisatie op deze sportdag liet helaas hier en daar nogal wat te wensen over, hetgeen een schaduw over deze toch reeds zonloze dag wierp. Ongetwijfeld zal Amsterdam bij een volgende ontmoeting in de hoofdstad zorgen, dat de organisatie zonder haperingen zal verlopen. Overigens is er met animo en over gave gestreden voor het beste resul taat. De sterkste ploeg had gewonnen en daarmee kon iedereen vrede heb ben. Niettemin stemden alle deelne mers van harte in met de heer Feith, die 's avonds bij de prijsuitreiking de hoop uitsprak, dat de Astrid-II beker een volgend maal van Rotter dam naar de prijzenkast in Amster dam of Den Bosch zal overgaan. BILJARTEN In de biljartzaal van de Quellijn- straat, waar de drie biljarts steeds druk bezet waren, werd op het groene laken verwoed gestreden om de eer ste plaats. Hoewel het natuurlijk altijd erg prettig is om aangemoedigd te wor den, deed de aanmoediging van de vele belangstellenden de concentratie van de spelers op bepaalde ogenblik ken geen goed. Herhaaldelijk hoorde men dan ook verzoeken het biljart- veld een beetje ruimer te maken. Al met al was het toch een gezellige en sportieve ontmoeting, met veel span- nende wedstrijden, waarbij uiteinde lijk Amsterdam als eerste uit de „bil jartbus" kwam. Bijzonder spannend was wel de wedstrijd tussen de heren Stolte (A) en De Geus (R), die door laatstgenoemde met een verschil van slechts twee caramboles werd gewon nen, evenals de strijd, die zich af speelde tusssen de heren Eibers (A) en Van Riel (B), die met een verschil van slechts één carambole in het voordeel van Van Riel eindigde. Het was dus Amsterdam, dat de eerste plaats bezette met overwinningen op Den Bosch en Rotterdam. De gasthe ren behaalden een puntentotaal van 12, Rotterdam volgde op de tweede plaats met 10 punten en Den Bosch sloot de rij met 8 punten. BRIDGE De laatste jaren was het min of meer traditie geworden, dat bij het bridgen de Rotterdammers de eerste plaats bezetten. Deze keer waren het echter onze gastheren, die deze hegemonie doorbraken en de zege behaalden. In de strijd, die zich in de lunchkamer van de brouwerij afspeelde, nam vanaf het begin het Amsterdamse team, dat bijzonder goed in vorm was, de leiding en in deze situatie kwam tijdens de gehele wedstrijd geen enkele wijziging meer. Bij de eind stand bleek, dat Amsterdam bijna evenveel punten had behaald als Rot terdam en Den Bosch samen. Aan het eind van de wedstrijden werden de volgende uitslagen genoteerd: 1. Amsterdam met 190 punten, 2. Rotterdam met 128 punten, 3. Den Bosch met 66 punten. De resultaten van de verschillende paren waren als volgt: Nederlof Van Duursen (A) 91 punten, Van HoffenVan Schooneveld (R) 65 punten, DamenVan Vliet (B) 32 punten, Seger-Versteeg (A) 99 pun ten, mevr. OosterbroekFransen (R) 63 punten, BoschDirriwachter (B) 34 punten. HENGELEN De hengelaars hadden een gedeelte van het viswater rond het A.P.G.S.- sportterrein toegewezen gekregen. Aanvankelijk zaten de meeste deel nemers langs een tamelijk smalle en ondiepe sloot, terwijl de overigen een breed en diep viswater voor zich hadden. In de loop van de wedstrijd werden alle deelnemers op laatstge noemd gedeelte samengetrokken en aangezien de Amsterdammers, Rotter dammers en Bosschenaren door elkaar zaten, had ieder een gelijke kans op een goede vangst. Theoretisch althans, want ook bij het hengelen spelen factoren als geluk en kunde een be langrijke rol. De regen, die bij het begin van de wedstrijd zacht maar gestadig op de hengelaars neerdaalde, hield na enige tijd gelukkig op en de 6

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 8