EERSTE HEINEKEN BIER IN NIGERIA GEBROUWEN PERSONALIA BUITENLAND I HEINEKEN BEER Op deze toto ziet u v.l.n.r. de heren B. C. Vink, G. Quelle, H. Hensel, C. Kooyman, E. R. Meyers, F. Mulder, G. L. Geerse, P. I. v. d. Goes, H. Timmer, R. W. Welmers en K, F. W. Keiler. Het beladen van de pallets. In de met ons concern geassocieerde brouwerijen in het buitenland wordt, zoals algemeen bekend is, bier van ons pilsener type gebrouwen. In het desbetreffende land wordt het bier onder een eigen naam op de markt gebracht. Daarnaast wordt in bijna alle van deze landen vanuit Neder land ons eigen bier geïmporteerd. In Nigeria werd het Heineken bier al geïmporteerd vele jaren voordat de locale brouwerijen werden gesticht en Heineken is er van het begin af zeer populair geweest. Aan de lancering van het Heineken bier, dat wordt gebrouwen in Lagos, is een periode van proefnemingen In de bar van de brou werij werd het eerste in Nigeria gebrouwen Hei neken bier geproefd door v.l.n.r. de heren H. Hensel, H. Timmer, S. D. Sonowo, E. R. Meyers, K. F. W. Keiler, P. I. v. d. Goes, R. W. Welmers, M. A. Ifaturoti, J. F. Mackay en E. A. Ososanya. voorafgegaan om volledig zeker te kunnen zijn, dat het bier ook inder daad aan de gestelde eisen voldeed. Op 14 mei jl. was het zover en wer den in Lagos de eerste hoeveelheden bestemd voor de Nigeriaanse markt gebotteld en in dozen verpakt. Deze gebeurtenis is natuurlijk niet onop gemerkt voorbijgegaan, zoals u op de hierbij geplaatste foto's kunt zien. Op 14 juni vertrok mevr. M. C. Gillissen-Versprille met haar twee kin deren naar Bujumbura om zich bij haar man te voegen die daar als machinist werkzaam is. De heer C. Koopman keerde op 18 juni na genoten verlof terug naar Sin gapore. Op 19 juni vertrok de heer G. P. H. van Elswijk, vergezeld van zijn echtge note, uit Aba; hij hoopt nu ongestoord te gaan genieten van een welverdiend pensioen. De familie J. H. Kreuger kwam met verlof uit Léopoldville op 20 juni. Na een rondreis door de Congo langs diverse brouwerijen keerde de heer D. J. Ringoir op 20 juni in Nederland terug. Uit Moundou vertrokken op 21 juni de heer A. L. M. van Rijn en zijn echt genote voor het doorbrengen van hun' verlof in Nederland. De heer S. Sikkema werd op 22 juni voor de eerste maal uitgezonden naar het buitenland. Hij vertrok naar Bukavu, waar hij als machinist werkzaam zal zijn. De heer J. J. Wesdorp, reisde op 22 juni met zijn gezin door naar Léopold ville, na een tijdelijke detachering in Freetown. De brouwerij te Bukavu zag op 24 juni de familie H. L. Voogel met verlof naar Nederland vertrekken. De heer en mevrouw Koppenol-Vreug- denhil verlieten Aba op 27 juni om in Nederland hun verlof te gaan door brengen. 9 Dr. L. Bels en zijn gezin vertrokken op 30 juni uit Singapore naar Neder land, eveneens voor het doorbrengen van hun verlof. Op 2 juli keerde de familie H. Vonk terug naar Boma na genoten verlof. Rob van Breukelen vertrok op 3 juli naar Aba, om de vakantie bij zijn ouders te gaan doorbrengen. 9 Eveneens op 3 juli vertrok mevr. J. L. M. Rademaker-Van der Vlag naar Lagos, om zich bij haar man te voegen, die daar sinds kort als machinist werk zaam is. Na genoten verlof keerde de heer H. Rodenburg op 3 juli met zijn gezin terug naar Gisenyi. De familie P. I. van der Goes kwam op 3 juli 1965 met verlof uit Lagos naar Nederland. Op 4 juli vertrok mevr. M. Phaff- Sparreboom met haar zoon naar Free town, waarheen haar man reeds eerder was teruggekeerd. 9 Na genoten verlof keerde de heer P. D. Stephinson op 5 juli uit Londen terug naar Hastings (Nieuw Zeeland). (FIRST CARTON CF 'BREWEDAND LiCK j IN NIGERIA i 14'" MAY. 1965. 5

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 7