Onze Spaanse werknemers in hun nieuwe tehuis Nuestros empleados espanoles en su nuevo alojamiento Zoals u zich wellicht nog zult her inneren werden onze Spaanse werk nemers te 's-Hertogenbosch bij hun komst op 18 maart jl. verspreid ondergebracht, te weten een deel te 's-Hertogenbosch en een deel te Vlij men. In afwachting van het afsluiten van de verbouwingsactiviteiten was deze spreiding noodzakelijk. Op za terdag 19 juni jongstleden echter werd, na het gereedkomen van de verbouwing, te Vlijmen het tehuis officieel in gebruik genomen. Op die datum werden dan ook de Span jaarden, die tot dan gehuisvest waren te 's-Hertogenbosch, overgebracht naar hun collega's te Vlijmen. Tij dens de officiële opening, waarbij verschillende genodigden van bedrijfs leiding, produktie-afdeling bottelarij en personeelszaken aanwezig waren, hield de bedrijfsleider, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, een toespraakje in het Spaans, waarin hij onder meer memoreerde de snelle wijze waarop onze groep Spanjaarden zich, zowel in Nederland als in onze vestiging te 's-Hertogenbosch, heeft aangepast. Na afloop van het officiële gedeelte was er, onder het genot van het be kende glas Heineken, nog een gezellig bijeenzijn, dat nog werd opgeluisterd door Spaanse muziek. De voorzijde van het pension in Vlijmen, waar nu al onze Spaanse werknemers wonen. Fachada de la pension en Vlijmen, donde ahora viven nuestros empleados espanoles. Como quizds Vds. todavia se acuer- den, nuestros empleados espanoles que a 's-Hertogenbosch llegaron el 18 de marzo, se hallaban distribuidos en dos grupos, uno de ellos en 's-Hertogenbosch y el otro en Vlij men. A la espera del acabado de las obras de construcción, fué necesario hacer tal distribución. Sin embargo, el sdbado, 19 de junio, por estar ter- minadas las obras, fué el alojamiento declarado oficialmente en uso. En esta misma fecha, los espanoles que hasta entonces estaban viviendo en 's-Hertogenbosch, se unieron a sus companeros de Vlijmen. Durante la apertura oficial, a la cual honraron con su presencia el genrente y man- dos de las secciones de producción de botellana y de personal, fué pronun- ciado por el ingeniero sr. A. K. E. ten Bruggen Cate, un discurso, obli- gadamente en lengua espanola, en el cual puso de manifiesto el rdpido modo con que, nuestros obreros espa noles, se ban acostumbrado, tanto a Holanda como a nuestro estableci- miento de 's-Hertogenbosch. Una vez terminada la parte oficial, hubo todavia una amigable reunion, con el placer del consabido vaso de cerveza Heineken y acompanado de musica espanola. In de ontvangstzaal zat men onder het genot van een glas bier en een glas wijn gezellig bijeen. En la sala de recepción, bajo el placer de un vaso de cerveza o de vino, cordialmente reunidos unos y otros. De heer Ten Bruggen Cate sprak de Spanjaar den in hun eigen taal toe. El Gerente, Sr. Ten Bruggen Cate, durante su discurso. 3

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 5