Verdergaande vernieuwingen en uitbreidingen in Amsterdam Onder de overkapping van het nieuwe biermagazijn. Kijkje in het interieur van een gistbak in wording. Een aantal van de nieuwe lagertanks tiidens de montage. Enkele van de tanks moesten, om dat er weinig ruimte was, in gedeelten op hun uiteindelijke plaats gebracht worden. De stukken werden daar vervolgens weer aan elkaar gelast. na zoveel jaren trouwe dienst nu ge doemd is te verdwijnen. Als de vernieuwingen en uitbreidin gen in het kader van het masterplan voltooid zijn, zal de technische capa citeit van onze Amsterdamse brou werij ongeveer 900.000 hl 's jaars be dragen, hetgeen nagenoeg een ver dubbeling van de huidige capaciteit betekent. In het kader van het zogenoemde masterplan voor onze brouwerij in Amster dam worden daar op het ogenblik enkele belangrijke projecten uitgevoerd. Bedoeld masterplan, dat de vernieuwing en tevens uitbreiding van een aantal afdelingen omvat, zal in de loop van het volgend jaar uitgevoerd zijn. dergebouw een nieuw biermagazijn opgericht, dat naar verwacht wordt tegen het einde van dit jaar gereed zal zijn. Enige tijd later, begin 1966, zullen de nieuwe lagerkelders klaar zijn. In april/mei 1966 zal ook het werk aan de nieuwe gistkelders vol tooid zijn. De gist- en lagercapaciteit zal dan in totaal met meer dan 40.000 hl zijn toegenomen. De vergisting in de nieuwe kelders zal te zijner tijd plaats vinden in ge sloten bakken, uitgevoerd in beton en van binnen met roestvrijstalen platen bekleed. Dit systeem werd eerder reeds toegepast bij uitbreidingen op onze Bossche brouwerij. De gistbak- ken in Amsterdam moet u zich voor stellen als flinke ruimten; de grootste zijn ongeveer 14,5 m lang, 7 m breed en 3,5 m hoog. Deze zullen straks elk 2600 hl (wordend) bier kunnen bevatten. De nieuwe lagertanks heb ben elk een inhoud van 500 hl. De grootte van de tanks werd bepaald door de beschikbare ruimte. In het komende najaar zal een begin gemaakt worden met de uitbreiding van het brouwhuis. De daaraan voor afgaande sloopwerkzaamheden zal men binnenkort ter hand nemen. Daarna gaat de slopershamer zijn werk doen in het oude ketelhuis, dat Nadat in de afgelopen tijd achter eenvolgens het gebouw voor het schoonmaken van de fusten, de Tussen het bestaande keldergebouw (links, op de achtergrond) en de machinekamer wordt een nieuw biermagazijn opgericht. nieuwe bottelarij en het nieuwe ketel huis gereedgekomen zijn, is men thans bezig met het bouwen en inrichten van nieuwe lagerkelders en gistkel ders. Tezelfdertijd wordt tussen de machinekamer en het bestaande kei-

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 3