Rode-Kruisfilmavond in Amsterdam HET NEDERLANDS De Rode Kruisstand in de hal van de kantine in Amsterdam. De heer J. P. van der Zeeuw, hef truckchauffeur bij de Amsterdamse brouwerij, heeft zich er sterk voor ingezet om het Rode-Kruiswerk, waaraan hij in zijn vrije tijd zoveel aandacht besteedt, meer bekendheid te geven in de brouwerij. Een en ander resulteerde in een filmavond in de centrale kantine op vrijdag 11 juni jl., die voor de pauze was gewijd aan het Rode-Kruiswerk, terwijl na de pauze de film Faja Lobbi werd ver toond. Aangezien de belangstelling op deze avond gering was, is toen beslo ten de stand van het Rode Kruis nog gedurende een week in de hal van de kantine te laten staan, opdat op deze wijze het aanvankelijk gestelde doel zou worden bereikt. Een dag later, gedurende de Interbrouwerij sportdag bleek al, dat dit een goede gedachte was geweest. Velen hebben de stand met een bezoek vereerd en vooral de artikelen, afkomstig van het welfare- werk, vonden gretig aftrek. Op een van de foto's is dit in beeld gebracht. De heer Van der Zeeuw staat op deze foto geheel rechts. Derde van rechts is zijn vrouw, terwijl in het midden kapitein Eisses van het Rode Kruis staat afgebeeld. Op de andere foto de heer Van der Zeeuw, die aan het einde van de sportdag een door het Rode Kruis beschikbaar gestelde beker aan de heer Stap overhandigt, daarbij zijn dank uitsprekend voor de medewerking die van de zijde van Heineken was verleend en voor het feit, dat de stand van het Rode Kruis gedurende een week mocht blijven opgesteld in de hal van de kantine van de brouwerij. L. H. De heer Stap neemt de beker van het Rode Kruis uit handen van de heer Van der Zeeuw in ontvangst. U ziet, de verwarring is akelig groot! Nog talloos veel voorbeelden kan ik u geven, Want gaf hoort bij geven, maar laf niet bij leven! Men spreekt van: wij drinken, wij hebben gedronken, Maar niet van: wij hinken en hebben gehonken. 't Is ik eet en ik at; niet ik weet en ik wat, Maar ik weet en ik wist, zo vervoegt men dat, Maar schrijft u niet bij vergeten: vergist. Dat is een vergissing! Ja moeilijk is 't. Het volgend geval is bijna te bont! Bij slaan hoort: ik sloeg, niet ik sling of ik slond, Bij gaan hoort: ik ging, niet ik gong of ik gond, Bij staan niet: ik stoeg, of ik sting maar: ik stond. Zo kan ik wel doorgaan tot volgende week, Maar, dierbare lezers, ik maak u van streek Met al deze onzin, die toch gewis Van onvervalst Hollands de oorsprong is. Dus stop ik. Nee ho, daar vergeet ik warempel Een zeer instructief zoölogisch exempel. Een mannetjeskat die noemt men een kater. Hoe noemt u een mannetjes-rat? soms een rater? Het jong van een koe wordt betiteld met kalf, Maar bij dat van een gnoe spreekt men nooit van een gnalf, Evenmin heet een kangeroekind kangeralf. Hiermee heb ik, geloof ik, mijn plicht gedaan, En meen ik, dat 't gelukt is John Buil nog te slaan! (Uit: Schermers Agenda) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii R.H.B.S., Groningen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Al is ook de taal van John Bull nog zo'n rare, Wij winnen het toch van de Plumpuddenaren: Ik wil proberen u dit te bewijzen, En vang daartoe aan op de volgende wijze: Ten eerste, het meervoud van slot is sloten, Maar toch is het meervoud van pot geenszins poten. Evenzo zegt men altijd één vat, twee vaten, Maar nooit zal men zeggen één kat, twee katen. Wie gist'ren ging vliegen, zegt heden: ik vloog. Dus zegt u misschien ook van wiegen: ik woog? Neen, pardon. Want ik woog is afkomstig van wegen, Maar is nu ik voog een vervoeging van vegen? En dan, het woord zoeken vervoegt men: ik zocht En dus hoort bij vloeken misschien ook ik vlocht? Alweer mis, want dit is afkomstig van vlechten, Maar ik hocht is geen juiste vervoeging van hechten, Bij roepen hoort riep, bij snoepen geen sniep, Bij lopen hoort liep, maar bij kopen geen kiep, Evenmin hoort er bij slopen: ik sliep, Want dit is afkomstig van het schone woord slapen, Maar zei nu weer niet ik riep bij 't woord rapen Want dat komt van roepen, en u ziet terstond Zo draaien wij vrolijk in 'n cirkeltje rond. Van raden komt ried, maar van baden geen bied, Dit komt van bieden (ik hoop dat u het ziet) Ook hiervan: bood, maar van wieden geen wood. BEDRIJFSBRANDWEER AMSTERDAM Op 29 mei jl. trok de Amsterdamse brandweer naar Hippolytushoef (N.-H..), waar de jaarlijkse districtswedstrijden werden gehouden in de klasse 2a. Aangezien er in de afgelopen maanden vrij serieus was geoefend, werd de behaalde zevende plaats (er waren negen deelnemende ploegen) een teleurstel ling. De ploeg was 's morgens vertrokken met het vaste voornemen nu eindelijk eens een prijs te winnen, maar het zat er nog niet in. Het tekort aan wedstrijdroutine is het enige excuus voor de magere uitslag, maar de jury waardeerde onze ploeg toch nog met een voldoende. K. 26

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 28