VAN ONZE VERENIGINGEN NEDERLAAGSERIE EN HEINEKEN BIER BILJARTER 1965 Van 11 mei tot en met 15 juni jl. heeft de biljartvereniging Heineken een nederlaagserie georganiseerd tegen de zes navolgende verenigingen: S.C.R., Van Ommeren, Onder Ons, Frenk, B.P. en Swarttouw. Het zou te ver voeren van elk van deze wedstrij den een verslag te schrijven; daarom wil ik volstaan met enkele persoon lijke ervaringen, in deze wedstrijd op gedaan. Er waren door de biljartver eniging Heineken prachtige bekers beschikbaar gesteld voor de drie ver enigingen, die ons de grootste neder laag toebrachten. De wedstrijden zijn alle sportief verlopen. Aan het spel kan men het karakter van de ploeg herkennen. Als eerste vereniging komt in dit opzicht naar voren de vereniging Frenk, die in deze serie de derde prijs heeft be haald. Op het prettige, ongedwongen spel van deze spelers en de sfeer, die in deze vereniging heerst, kunnen wij en met ons vele verenigingen jaloers zijn. Met de tweede prijs is de klein ste deelnemende vereniging B.P. naar huis gegaan, een fijne, sportieve ploeg, die van elke wedstrijd een gevecht maakte om tot een overwinning te komen. De eerste prijs was voor Swarttouw. Als vierde is uit de bus De heer Sluymers (midden) verwierf de titel „Heineken Bier Biljarter 1965". Rechts van hem op de foto de heer Buddenbaum, die in dit tournooi als tweede eindigde. gekomen de vereniging Onder Ons, zoals de naam reeds aangeeft, de gezellige thuisbiljarters, die zich ook bij ons als gasten op hun gemak voel den. De vijfde plaats was voor Van Ommeren. Ook deze nog jonge ver eniging heeft een heel prettige herin nering achtergelaten. Dat Van Ommeren in deze serie niet in de prijzen is gevallen, moet mijns inziens toegeschreven worden aan de tafels, waarop door deze spelers voor het eerst werd gespeeld. Misschien cok hebben onze biljartvesten enige indruk op hen gemaakt. S.C.R., door het niet opkomen van vier spelers ge handicapt, is als hekkesluiter geëin digd. Bewondering moeten wij hebben voor het bestuurslid, de heer Ben- ningshof, die ondanks een gekneusde voet, toch op deze avond aanwezig was. De verenigingen Onder Ons, Van Ommeren en S.C.R. mochten een mooie Heineken troostprijs in ontvangst nemen. Aan deze nederlaagserie was ook nog een individuele wedstrijd verbonden. Uit elk van de zes verenigingen werd één speler gekozen. Deze zes spelers zouden op 22 juni jl. tegen elkaar uitkomen. De winnaar kreeg een beker en de titel „Heineken Bier Biljarter 1965" in het vooruitzicht gesteld. Door de werkzaamheden aan onze kantine moesten deze wedstrij den echter worden uitgesteld tot 6 juli jl. Nadat de avond door onze voorzitter, de heer Steenhorst was ge opend, gaf deze het woord aan de heer Dinsbach, die met zijn vrouw dit biljartevenement bijwoonde. Op voor treffelijke wijze heeft de heer Dins bach (die zoals hij zelf zei van bil jarten geen verstand heeft) deze avond „aan elkaar gepraat". Om half negen begonnen de wedstrij den. Reeds in de eerste ronde vielen twee van de sterkste spelers af en wel Geense (B.P.) en Koonings (Van Om meren). De heer Tekke (Onder Ons) verloor van Buddenbaum (S.C.R.). Tekke lootte bij de drie overwinnaars en kwam daardoor toch in de tweede ronde. Nadat de heer Dinsbach de drie bekers en de troostprijzen van de nederlaagserie had uitgereikt, ging de tweede ronde van start. De eerste De heer Dinsbach reikt de eerste prijs van de nederlaagserie uit aan de heer Van Beest van Swarttouw. Een kijkje tijdens de strijd om de titel „Hei neken Bier Biljarter 1965". 24

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 26