Afscheid j. H. DE BRUIN BOSSCHE „KEUKENPRINSES" NAM AFSCHEID zei met iedereen goed en prettig te hebben gewerkt, waarna hij allen voor alles bedankte. Mevrouw De Rijk was bij het betreden van 't Roeischip zichtbaar verrast en ook wel ontroerd bij het zien van de velen, die waren gekomen om van haar man afscheid te nemen. Eenmaal achter de tafel gezeten was zij echter weer spoedig en geheel op haar gemak. Dat was althans de indruk opgedaan door Oud Bruin. Dokter Ophot met het fotoboek van Rotterdam, dat hij even later aan de heer De Bruin zal overhandigen. Links mevrouw De Bruin. Op 30 juni jl. nam de verbandmeester van de Rotter damse brouwerij, de heer J. H. de Bruin, beter bekend als broeder De Bruin, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, afscheid van Heineken. Velen waren naar de raadskelder gekomen om bij dit afscheid aanwezig te zijn. De heer Van Rossem, die als eerste de scheidende verbandmeester toesprak, zei, dat hij nog niet eerder had meegemaakt, dat iemand, die afscheid nam, kortere tijd in dienst was geweest dan hijzelf. Niettemin bracht hij broeder De Bruin namens directie en bedrijfsleiding veel dank voor alles wat deze in de tien jaar, dat hij bij onze brouwerij werkzaam is ge weest, heeft gedaan. Vervolgens sprak dokter Ophof de scheidende broeder toe. Hij memoreerde, wat deze zoal in zijn leven, voor hij zijn werkzaamheden bij Heineken begon, heeft gedaan: verpleger in het Cool- singelziekenhuis tijdens de Tweede Wereldoorlog, dik wijls met gevaar voor eigen leven en verpleger op zeeschepen, waar hij meermalen de betiteling van „die grijze dokter" kreeg. Op de dag (1 november 1955), dat hij bij Heineken in dienst zou treden, verscheen niet broeder De Bruin, maar kwam wel een telegram met de woorden: „Kan niet komen, zit aan de grond". Dit „aan de grond zitten" had, aldus dokter Ophof, niet de betekenis, die wij meestal aan die uitdrukking toekennen, maar de reden was, dat het schip, waarop broeder De Bruin toen nog als verpleger werkzaam was, voor de kust van Canada aan de grond zat. Dokter Ophof zei verder, dat de verhouding tussen de verbandmeester en hem niet die was geweest van de broeder en de dokter, maar dat er werkelijk een hechte samenwerking was ontstaan. Verder sprak hij Wanneer hij of zij de dienst bij Heineken verlaat, wordt daarvan steeds melding gemaakt in ons personeelsblad onder de rubriek Personalia. Meer aandacht wordt aan een dergelijk feit doorgaans niet besteed en dat kan ook niet. Een uitzondering op deze regel, op zichzelf reeds iets bijzonders, komt dan ook sporadisch voor. Met dank aan de redactie voor de welwillend verleende plaats ruimte, is het mij voor dit speciale geval echter toegestaan héél in 't kort te vermelden, dat onze in Den Bosch alom populaire „keukenprinses", (nu nog) mejuffrouw Diny Herman, in verband met haar aanstaande huwelijk, op donderdag 1 juli jl. afscheid van ons heeft genomen en hoe! Enfin, Den Bosch had weer wat en ze hééft het geweten, onze Diny, die wij gaarne nogmaals van deze plaats af hartelijk dankzeggen voor alle goede zorgen, gedurende ruim vijf jaren aan ons besteed. Héél veel geluk in je huwelijk, Diny, en tot haar aanstaande echt genoot zou ik nog willen zeggen: houdt haar in ere, ze is het waard! vRh. zijn waardering uit voor het enthousiasme, waarmee de heer De Bruin zijn werk heeft gedaan, waarbij hij aanhaalde, dat deze steeds één gedachte voor ogen hield: Hier staat iemand die hulp nodig heeft en die ik moet helpen. Als stoffelijk blijk van zijn waardering bood de heer Ophof een fotoboek van Rotterdam aan, daarbij de hoop uitsprekend, dat de verbandmeester samen met zijn vrouw nog lang van zijn pensioen zal mogen ge nieten. Verder spraken nog de heren Ruivenkamp, chef per- soneeldienst voor het bedrijf, die broeder De Bruin een koffer aanbood en de heer Veldkamp, chef poort controle, van wie de scheidende heer De Bruin een rookstel in ontvangst mocht nemen. Geruime tijd bleef men daarna nog in de raadskelder bijeen. Hoe populair broeder De Bruin was, bleek wel heel duidelijk, toen men hem, als uitzonderlijk slot van deze middag onder luid gezang van onder andere „For he's a jolly good fellow", uitgeleide deed. DANKBETUIGINGEN Mede namens mijn vrouw wil ik nogmaals mijn hartelijke dank betuigen voor de geweldige belangstelling bij mijn afscheid, alsmede voor de vriendelijke woorden, die mij toegesproken zijn en voor de prachtige cadeaus, die ik bij die gelegenheid mocht ontvangen. Ik kan u verzekeren, dat het vertrouwen, dat u allen in Rotterdam mij heeft geschonken en de prettige contacten, die ik allerwegen mocht hebben, mijn Heineken jaren tot de gelukkigste van mijn leven hebben gemaakt. J. H. DE BRUIN Langs deze weg wil ik de directie, bazen, collega's en allen, die aan de viering hebben meegewerkt, hartelijk danken voor de grote belangstelling en de mooie cadeaus, die ik bij mijn 40-jarig jubileum mocht ontvangen. Het is voor mij en tevens voor mijn vrouw en kinderen een onver getelijke dag geworden. K. HARTOG 23

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 25