Afscheid H. FEUTH Afscheid J. DE RIJK De heer Feuth van de bouwkundige werkplaats in Rotterdam, die op 30 juni jl. afscheid nam, tijdens zijn dankwoord. De laatste dag van de maand juni was voor de heer H. Feuth, timmerman bouwkundige werkplaats te Rot terdam, tevens diens laatste dag in actieve dienst bij Heineken. Na bijna 42 jaar de brouwerij gediend te hebben, nam hij afscheid om van zijn welverdiende pensioen te gaan genieten. Met deze respectabele dienst tijd drukte hij de voetsporen van zijn vader, die destijds ook 41 jaar bij Heineken heeft gewerkt. De heer Feuth is steeds als timmerman werkzaam ge weest en heeft als zodanig zijn aandeel geleverd in de totstandkoming van enkele grote projecten als de nieuwe ziederij. De ontvangst bij de bedrijfsleiding verliep, mede dank zij de verhalen en herinneringen die de heer Feuth op de hem eigen wijze op tafel bracht, zeer geanimeerd. Hij sprak ook zijn dankbaarheid uit voor hetgeen Heineken in de laatste oorlog voor het personeel heeft gedaan. Voorts kon hij, na al die jaren met plez-er zijn werk gedaan te hebben, onbezorgd van zijn pensioen gaan genieten, zo zei hij. De heer Feuth zal geen moeite hebben de vrijgekomen tijd te vullen. Hij heeft een volkstuintje, is bezig met het knopen van een kleed, hij liefhebbert in postzegels en zit als hengelaar graag zo nu en dan aan de waterkant. Nadat de heer Van Rossem namens de directie en de bedrijfsleiding de heer Feuth had bedankt voor hetgeen deze in het belang van de brouwerij heeft gedaan en ook mevrouw Feuth in deze dank had betrokken, begaf het gezelschap zich naar Hollandia. In deze in een nieuw kleed gestoken kantine werd de heer Feuth toegesproken door de heer A. Verkerk, nadat deze eerst mevrouw Feuth een fraai bloemstukje had overhandigd. De heer Verkerk belichtte de verschillende eigenschappen van zijn scheidende collega, hetgeen soms grote hilariteit veroorzaakte. Tot slot overhandigde hij, namens de col lega's, een geschenk onder couvert. Na het dankwoord van de heer Feuth, waarin hij tot uitdrukking bracht, dat hij al met al toch steeds plezierig met iedereen had mogen samenwerken, bleef men in de nieuwe omgeving op de oude, bekende wijze nog geruime tijd bijeen. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de heer J. de Rijk, waren wij op 30 juni jl. in 't Roeischip bijeen. De heer Goos, die als eerste het woord voerde op de druk bezochte afscheidsreceptie, releveerde wat de heer De Rijk in zijn bijna veertig jarige diensttijd bij de brouwerij had gedaan: boen plaats, opperman van de afdeling onderhoud en takelaar in de sjouwploeg onder de heer Van Essen. Voorts bracht hij hem hartelijk dank voor het vele werk, dat door hem in de afgelopen jaren werd verricht. De heer Goos zei een afscheid in het algemeen niet altijd even prettig te vinden, maar in dit geval was hij blij, dat het mogelijk was om afscheid te nemen, omdat de gezondheidstoestand van de heer De Rijk vergeleken bij een jaar geleden zoveel beter was geworden. Hij wenste de heer De Rijk bij zijn vertrek naar pensioen- land en ook zijn vrouw tot in lengte van dagen het allerbeste. De heren Wijnands, zijn chef, Moes, een van de collega's en Vos, een collega, die inmiddels is gepen sioneerd, getuigden hierna van de prettige wijze, waarop men met hem had mogen samenwerken. Zij noemden de populariteit, die hij genoot, de bijnaam vader Stiefbeen en de moeilijkheden, die zoon Stiefbeen on getwijfeld zal ondervinden, nu hij de heer De Rijk niet meer naast zich weet. Zij allen wensten hem nog vele, in alle opzichten goede jaren en hoopten, dat hij met zijn vrouw nog echt van zijn pensioen zou mogen ge nieten. De enveloppen met inhoud van de collega's vergezelden de vriendelijke woorden. Het laatste woord was als te doen gebruikelijk aan de heer De Rijk, die In Amsterdam waren velen aanwezig om met een welgemeende hand druk afscheid te nemen van de heer De Rijk, zoals onder andere hier diens chef, de heer Wijnands. (vervolg van pagina 21) pensioen nog met veel plezier in de afdeling boenplaats zal mogen werken. Hierna bood de heer Ulrich als collega van de jubilaris het personeelscadeau aan, dat bestond uit een elektrisch scheerapparaat en een snelkookpan. Tot slot van het officiële gedeelte sprak de heer Siemens een dankwoord namens de heer Sikkelerus, waarbij hij opmerkte, dat het hem bijzonder veel genoegen had gedaan, dat zijn gepensioneerde collega Wientjes ook was gekomen en dat de dag, waar de jubilaris toch wel tegenop had gezien, zo bijzonder prettig was geweest. L. H. 22

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 24