K. HARTOG w A. VAN SIKKELERUS^? 40-J A RIG JUBILEUM /7J\ 25-JARIG JUBILEUM Onder grote belangstelling herdacht op 2 juli jl. de heer K. Hartog het feit, dat hij veertig jaar geleden op onze Amsterdamse brouwerij in dienst trad. In zijn veertig jarige loopbaan is de heer Hartog steeds als timmerman werkzaam geweest. De heer Goos, die als eerste het woord tot de jubilaris richtte, had dit feit op geestige wijze in zijn toespraak verwerkt, hetgeen af en toe grote hilariteit veroorzaakte. Voorts zei hij, dat het moeilijk zou zijn, zowel op de brouwerij als in het hoofdkantoor een afdeling te vinden, waar de heer Hartog niet had gewerkt. De heer Goos dankte hem dan ook heel hartelijk voor het vele werk, dat hij in de afgelopen veertig jaar voor de brouwerij heeft gedaan en hoopte, dat de heer Hartog ook de laatste jaren tot zijn pensioen zijn werkzaamheden op dezelfde wijze zou blijven ver richten. Vervolgens sprak de heer Brouwer van de afdeling bouwkundig onderhoud, die zei, dat de heer Hartog niet alleen reparaties heeft uitgevoerd, maar ook actief heeft meegewerkt aan het totstandkomen van nieuwe afdelingen, onder andere 't Koelschip. De heer Brouwer bood mevrouw Hartog een plantenbak aan. Namens de collega's sprak de heer Roose, die nog 'even aanhaalde ook bij het 25-jarig jubileum van de heer Hartog aanwezig te zijn geweest, zij het dan onder geheel andere omstandigheden. Hij belichtte de prettige wijze, waarop hij altijd met de heer Hartog had samen- De heer Hartog, die 2 juli jl. zijn 4G-jarig jubileum vierde, tijdens zijn werk. gewerkt en noemde nog even diens speciale hobby, orgelspelen. Daarna bood de oudste collega-timmerman, de heer Holman, de jubilaris een volautomatisch pols horloge en een platenbon aan. Voorts spraken nog de heer Vos, een inmiddels gepensioneerde collega en de heer Mulder, een „geleende" timmerman, die namens zijn firma een fototoestel aanbood. Als laatste trad de heer Hartog in het door hemzelf vervaardigde spreekgestoelte. In zijn dankwoord richtte hij zich tot allen, die deze dag voor hem tot een onvergetelijke hadden gemaakt. Onder de vele belangstellenden was ook aanwezig de heer Van der Laan. Deze is een vroegere baas van de heer Hartog en inmiddels reeds zes jaar gepensioneerd. Onder het genot van een koel glas bier bleef men daarna nog geruime tijd in de beste stemming bijeen. Vrijdag 25 juni jl. werd de heer A. van Sikkelerus „in de bloemetjes gezet" vanwege het feit, dat hij op 5 juni jl. een kwart eeuw bij Heineken in dienst was. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn zuster, om kwart voor vijf in een goed gevuld Koelschip was binnengehaald, richtte de heer Siemens als eerste het woord tot hem. Dit deed hij mede namens de heer Goos, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. Aangezien dit van te voren reeds bekend was, had twee dagen voor de jubileumviering reeds een kleine bijeenkomst plaats gehad op de kamer van de bedrijfsleider. Over de afgelopen 25 jaar werden De heer A. van Sikkelerus van de afdeling boenplaats, die op 25 juni jl. zijn 25-jarig jubileum vierde. door de heer Siemens enkele treffende bijzonderheden naar voren gebracht. De heer Van Sikkelerus kwam in 1940 uit krijgsgevangenschap in Zeeland bij de brouwerij en begon op de bakfiets. Een bakfiets kon per keer 12 kistjes vervoeren en het totale transport vergde toen 15 bakfietsen per dagIndien de produktie van heden per bakfiets vervoerd zou moeten worden, dan waren hiervoor per uur 160 bakfietsen nodig. Na deze tijd, waarover ongetwijfeld nog veel meer te vertellen zou zijn, kwam de jubilaris in de gistkelder. Gedurende deze periode zijn de stormen des levens hem niet be spaard gebleven. Tenslotte kwam de heer Van Sikkelerus in de afdeling boenplaats, waar hij reeds verschillende werkzaamheden had verricht. Op het ogenblik is hij daar nog werkzaam aan de fustenspoelmachine. De heer Siemens dankte de jubilaris voor de trouw en de regel maat, waarmee zijn werk altijd gepaard was gegaan en wenste 'hem nog alle goeds voor de laatste vijf jaar tot zijn pensioen. De tweede spreker was de directe chef van de heer Van Sikkelerus, de heer Pothoven, die na een treffende beeldspraak het jubileum zelf belichtte. Hij releveerde, dat de laatste 15 jaar in de afdeling boenplaats meer mensen waren gegaan dan gekomen, zodat het zelden voorkomt een jubileum in deze afdeling mee te kunnen maken. Hoewel soms de tendens merkbaar is om schoon- maakwerkzaamheden minderwaardig te vinden, is de boenplaats een reinigingsafdeling, die zeer belangrijk is voor de kwaliteit van het 'bier. De heer Pothoven besloot zijn toespraak met de wens, dat de heer Van Sikkelerus de laatste vijf jaar tot zijn (zie verder pagina 22) 21

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 23