plastic regenjassen evenals de para plu's konden worden opgeborgen. De wedstrijd was amper een half uur aan de gang, toen de Bossche henge laar Koeleveld een knaap van een karper aan de haak sloeg. Het bleek later de grootste vis (45 cm) van dit toernooi te zijn. Maar ook de karper van de Rotterdammer Visser mocht met zijn 35 cm gezien worden. Verder werd er vrij veel witvis ge vangen, zij het dat zich daaronder nogal wat klein grut bevond. Toen na afloop de cijfers werden opgemaakt, bleek Den Bosch met een totale lengte van 829 cm een beste eerste plaats veroverd te hebben. Rotterdam kwam met 548 cm goed voor de dag en werd tweede. Om één of andere reden hadden de vissen besloten het aas van de Amsterdammers geen blik waardig te keuren en zodoende eindigden de gastheren met 0 cm op de derde en laatste plaats. Afgezien van enkele organisatiemoei lijkheden, die echter door de heren De Lange en Jeuring (R) en Trum (B) op voortreffelijke wijze werden opgelost, is dit onderdeel van de sportdag, mede dank zij hun verdere bemoeienis, weer volledig geslaagd. JUDO Wegens het ontbreken van latwerk aan de judomat, streed men deze keer de judostrijd niet in 't Roeischip, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar in de dojo van de sportschool van de heer Philips, in het voorma lige RAI-gebouw aan de Ferdinand Bolstraat. Helaas lieten onze gast heren verstek gaan, zodat de strijd zich uitsluitend afspeelde tussen Rot terdam en Den Bosch. Evenals vorig jaar waren het ook nu weer de Bos schenaren, die met ruim verschil maar liefst 10 punten als over winnaars van de mat stapten. In de derde ronde werd één van de deel nemers met een gekneusde rib van het judofront gedragen. (Naar wij later vernamen, vielen de gevolgen van de blessure erg mee.) Het liet zich eerst aanzien, dat Rotterdam zonder enig winstpuntje huiswaarts zou moeten keren, maar in de laatste ronde wist J. v. d. Berg na een felle strijd de eer van zijn ploeg te redden door een prachtige overwinning op zijn Bossche tegenstander. Desondanks was het toch Den Bosch, dat op de eerste plaats eindigde met 20 punten met als tweede Rotterdam met 10 punten. Omdat de dojo van de heer Philips om twee uur al weer ontruimd moest zijn en alles dus wat gehaast moest gaan, kreeg het geheel helaas een wat rommelig karakter. KLAVERJASSEN Evenals het biljarten, speelde ook de strijd tussen de klaverjassers zich af in de Quellijnstraat. Dit gebeurde onder veel spanning, die voorname lijk tot uitdrukking kwam in de wedstrijden tussen Rotterdam en Amsterdam. Het puntenverschil tus sen de gastheren en de Maasstad bewoners was namelijk na iedere ronde zo gering, dat bij het spelen tijdens de laatste ronde nog van alles mogelijk was. Ondanks het feit, dat er op „z'n Amsterdams" werd gekla verjast, slaagde Rotterdam er toch in de hoofdstadbewoners met hun eigen systeem te verslaan. Al met al verlie pen de wedstrijden in de best moge lijke stemming. Rotterdam won dus met een puntentotaal van 28.482, ge volgd door Amsterdam met 28.267 punten op de tweede en Den Bosch met 24.953 punten op de derde en laatste plaats. De koppels met het hoogste aantal punten waren deze keer: mevrouw PaayKorver (A) 5204 punten, Kra merGrimme (R) 5050 punten, Bol- siusRingelberg (B) 4844 punten. TAFELTENNIS Opnieuw was het Rotterdam, die bij dit goed georganiseerde onderdeel van de sportdag de eerste plaats be zette. Gespeeld werd in de kantine van de brouwerij. Tijdens het ver loop van de hele wedstrijd was over gebrek aan belangstelling zeer zeker niet te klagen. Vooral het sublieme spel van de heer Bakker uit Amster dam, die al zijn te spelen wedstrijden won, trok veler aandacht. De ont moeting tussen Rotterdam en Den Bosch leverde een 91 overwinning voor de Maasstadbewoners op. De strijd tussen Den Bosch en Amsterdam eindigde in een 55 gelijk spel. Het hoogtepunt van de wedstrijd tussen Rotterdam en onze gastheren was de partij tussen mevrouw Klein en de heer Bakker, waarbij eerstgenoemde in drie sets na een spannend duel in Bakker tenslotte haar meerdere moest erkennen. Het was echter een bijzon der eervol verlies en Bakker vond in mevrouw Klein, (gezien de drie sets) dan ook geen gemakkelijke tegen standster. Een sportief en spannend duel op hoogstaand niveau. Rotter dam behaalde tenslotte een 73 overwinning op Amsterdam, waar door de Maasstedelingen ook op dit onderdeel de volle bekerwinst voor zich opeisten. TENNIS In de nog jonge geschiedenis van onze interbrouwerij sportdag is het regel geworden, dat het Rotter damse tennisteam steevast voor de volle bekerwinst (3 punten) zorgt. Dat was ook dit jaar weer het geval, al heeft het de ploeg deze keer wel licht meer moeite gekost dan andere jaren. Zowel bij de Amsterdammers, als bij de Rotterdammers en de Bosschena ren zagen we enkele nieuwe gezichten. De Rotterdamse ploeg had in mej. Stemmann (I.) een goede debutante. Rechts mej. Kleyngeld. Het damesdubbel Den Bosch, mej. Dijkshoorn (I.) en mej. Fox, in

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 10