ROTTERDAMSE BAZEN BEZOCHTEN BOSSCHE BROUWERIJ In een van onze vorige uitgaven plaatsten wij een groepsfoto, die in Den Bosch werd gemaakt ter gelegen heid van de contactbijeenkomst van de bazen van onze drie brouwerijen. Enkele Rotterdamse bazen, die toen niet aanwezig konden zijn, bezochten op 28 april jl. onze vestiging in Den Bosch, waar zij, samen met hun gast heren, bij de bronzen bok vóór het ontvangstgebouw vereeuwigd werden. FAMILIE-EXCURSIES DEN BOSCH Het is zo langzamerhand een goede gewoonte geworden, de naaste of aanstaande familieleden van de werk nemers, die bij onze Bossche brouwerij in dienst zijn, op gezette tijden groeps gewijs uit te nodigen voor een bezoek aan ons bedrijf, waar man, vader, zoon, dochter of verloofde een groot deel van zijn of haar dagelijks leven doorbrengt. Dergelijke bezoeken wij betitelen ze als familie-excursies hebben in de eerste plaats tot doel de echtgenote, ouders, verloofde, kortom wat wij mogen aanduiden als het thuisfront van onze werknemer, eens nader met onze brouwerij te laten kennismaken. Op de hierbij afgedrukte foto's ziet u twee willekeurige groe pen personeelsleden van onze Bossche vestiging, met hun naaste of aan staande verwanten. Dat zo'n kennis making soms zeer verhelderend kan werken, is in de praktijk meermalen gebleken, want op vragen „van thuis" als: „Waar, hoe en waarom wordt dit of dat nu eigenlijk bij jullie ge maakt?" óf: „Hoe komt het, dat er uitsluitend gedurende de maanden december en januari bokbier verkrijg baar is?", weten echt niet al onze werknemers zomaar het juiste ant woord te geven of het zodanig uit te leggen, dat het voor „thuis" be grijpelijk (en aannemelijk!) klinkt. Dit is heus geen schande, ook al zijn onze werknemers reeds enige tijd bij Hei- neken in dienst, hetzij in het bedrijf, hetzij op kantoor. Uiteindelijk behoef je ook niet alles te weten! Het is dan de excursieleider, die de vragensteller wél met een duidelijk antwoord tevreden kan stellen. In de tweede plaats hoopt men bij Heineken door middel van deze familie-excursies te bereiken, dat men thuis de dagelijkse werkzaamheden van man, vader of verloofde op de juiste waarde weet te schatten. vRh. 4

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 6