VAN DE REDACTIE DE EERSTE TANKS VOOR ALRODE Medio februari werd in onze Rotterdamse brouwerij begonnen met de opbouw van de nieuwe colonne 4. Na drie maanden hard werken is deze verpakkingseenheid op 17 mei jl. in bedrijf genomen. Kort voor de start werd boven staande foto gemaakt van de nieuwe colonne, die een capaciteit heeft van 30.000 flessen per uur. Op 1 juni jl. is mejuffrouw G. A. Eling als redactie-assistente in onze dienst ge treden. Behalve bij het samenstellen van ons personeelsblad zal zij de redactie terzijde staan bij het verzorgen van twee andere Heineken periodieken, „Het meest getapt" en het „Bulletin", die beide om de drie maanden verschijnen. „Het meest getapt", dat in januari 1963 (opnieuw) het licht zag, is bestemd voor de groothandelsbedrijven in Nederland, terwijl het „Bulletin", dat in februari 1964 voor de eerste maal werd uitgege ven, aan onze exportrelaties over de ge hele wereld wordt toegezonden. Het is de bedoeling, dat mejuffrouw Eling, naast de administratieve werk zaamheden op het redactiebureau, ook actief zal deelnemen aan de totstand koming van de drie genoemde bladen. Als aandachtige lezers heeft u op de binnenzijde van de omslag, naast de inhoudsopgave, reeds gelezen, dat sinds enige tijd in Amsterdam de heren H. J. Leeflang en L. Hof als correspon denten voor onze vestiging aldaar het plaatselijke nieuws verslaan. De redactie prijst zich gelukkig beide heren onder de vaste medewerkers van „Vers van 't Vat" te mogen rekenen en zij dankt hen gaarne voor hetgeen zij reeds voor ons Versevat hebben gedaan en nog zullen doen. Ook in Den Bosch heeft een wij ziging plaatsgevonden. De heer L. J. van Rhijn, die reeds verscheidene jaren vele bijdragen over en van onze Bossche vesti ging heeft geleverd, zal niet langer optre De grote machines en andere onder delen van formaat ten behoeve van de nieuwe brouwerij in Zuid-Afrika zijn, zoals u op pagina 3 kunt lezen, voor een belangrijk gedeelte reeds be steld. De eerste grote stukken zijn intussen zelfs al afgeleverd! In de nacht van 15 op 16 mei jl. namelijk werden in Amsterdam 12 conische tanks (zg. Nathantanks) in de „Om- menkerk" geladen. Het waren de eerste van de in totaal 57 tanks. die voorlopig naar Zuid-Afrika ver scheept zullen worden. Genoemde 12 tanks zijn elk 5,85 m hoog, hebben een diameter van 2,92 m en een nuttige inhoud van 220 hl. Zij hadden per stuk een gewicht van 4350 kg, met uitzondering van twee tanks, die bijna 5000 kg wogen. Inmiddels is medio juni een nieuw transport van 15 tanks, elk met een gewicht van bijna 7000 kg, scheep gegaan naar Zuid-Afrika. In de nacht van 15 op 16 mei jl. werden te Amsterdam de eerste 12 tanks voor Zuid-Afrika ingescheept. Rechts: een gedeelte van het transport in een van de ruimen van de f,Ommenkerk". den als correspondent voor het bedrijfs nieuws. Dit vanwege het feit, dat hij door zijn huidige werkzaamheden niet perma nent op de brouwerij aanwezig kan zijn. Ook de heer Van Rhijn danken wij har telijk voor hetgeen hij voor ons perso neelsblad heeft gedaan. Het verheugt ons, dat hij als vanouds het nieuws van de personeelsvereniging en haar afdelingen zal blijven verzorgen. Wij hebben de heer H. M. Sikking bereid gevonden de heer Van Rhijn als corres pondent voor het bedrijfsnieuws van onze Bossche brouwerij op te volgen. De heer Sikking, die gaarne een beroep doet op de medewerking van alle be trokkenen, zal op zijn beurt zorgdragen, dat de wetenswaardigheden van ons be drijf aldaar aan de redactie zullen worden doorgegeven. 2

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 4