Onze Rotterdamse gepensioneerden trokken er weer op uit De heer en mevrouw Emmens stonden ter be groeting in de tuin. Voor velen was het een hartelijk weerzien en er werden dan ook heel wat handen geschud. OP BEZOEK BIJ DE HEER EMMENS streeks naar het landgoed „de Hoge Ginkel", waar onze oud-directeur, de heer Emmens, woont, die ons samen met zijn vrouw opwachtte. In de grote tuin, waar we volop konden genieten van het prachtige uitzicht over de vallei en waar we werden onthaald op bier en limonade, onder hielden de heer en mevrouw Emmens zich geruime tijd hartelijk met hun gasten. Het was een buitengewoon gezellig samenzijn. Eén van de gepen sioneerden genoot wel in het bijzonder van deze dag. Het was de heer W. F. Grund, die juist een week geleden, na een verblijf van negen jaar in Austra lië, waarheen hij na zijn pensionering met zijn vrouw was geëmigreerd, met verlof in Holland was aangekomen. Veel van zijn oud-collega's ontmoette hij op deze dag en natuurlijk werden er heel wat herinneringen opgehaald. Het was overigens een heel gevarieerd gezelschap. Niet alleen degenen, die pas gepensioneerd zijn, maar ook de leden van de „oude garde" namen aan deze tocht deel, zoals mevrouw C. M. Minnëbruiker en de heer J. T. van de Berg, die met 'hun 89 jaar de oudste leden van het gezelschap waren. Nadat we volop genoten had den èn van de verfrissing èn van het natuurschoon, maakten we, met de heer Emmens voorop, een wandeling door het prachtige landgoed. Aan het eind hiervan wachtten de bussen weer op ons. Het bezoek aan „de Hoge Ginkel" kan zeer zeker als hèt hoogte- Woensdag 2 juni jl. maakten de Rot terdamse gepensioneerden hun jaar lijkse uitstapje. Begunstigd door prachtig weer en een stralende zon vertrok het gezelschap, dat uit onge veer 270 personen bestond, 's morgens om kwart over acht met zes bussen in de richting Leersum. Via de Rijksweg ging het door het typisch Hollandse landschap, dat door de zon een extra vriendelijk karakter kreeg, langs Gouda, Utrecht, Zeist en Doorn naar Leersum, waar gestopt werd voor de koffie. De eerste drie bussen gingen naar café restaurant „Darthuizen", de rest reed door naar het jachthuis „Damlust". Na de koffie met gebak reden we door een prachtige omgeving recht Ook de heer en mevrouw Grund, met verlof uit Australië, maakten de bustocht mee. Rechts: heerlijk was het om in de tuin in de zon te zitten. 23

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 25