GOED ZO 50 km nu niet zo hoog was en er bovendien vrij veel wind stond. Het werd een tamelijk zware tocht, die van velen van ons grote inspanning eiste. On danks dat, behaalden onze dappere Heineken tippelaars een resultaat, dat er zijn mocht: de eerste prijs! Het was geweldig, gewoonweg ge weldig en voor onze penningmeester, de heer P. G. M. Derde, dan ook een grote voldoening om bij de prijsuitrei king een grote beker in ontvangst te mogen nemen. Wat een geluk, dat de heer Derde zijn twee handen ter be schikking had, want, alsof de eerste prijs nog niet genoeg was, werd hem tevens de enorme wisselbeker over handigd. Toe maar! Deze prachtige „Cup" zal dus volgend jaar door Heineken moeten worden verdedigd. Reeds twee wandelverenigingen vóór ons hebben deze wisselbeker, elk ge durende een jaar, in hun bezit gehad. Zouden onze Bossche wandelaars er in slagen hun bezit van deze trofee te continueren? Ik hoop het van harte en ik besluit dit verslag met het uit spreken van een welgemeend proficiat met de zeer fraaie resultaten, die onze bedrijfswandelsportvereniging „Hei neken Den Bosch" bij deze twee wan deltochten heeft weten te behalen. vRh. Jaarlijkse bekerwedstrijd Administratie-Commercie Den Bosch Op woensdagavond 12 mei jl. bracht Haga de bal aan het rollen in de derde, inmiddels traditioneel gewor den voetbalwedstrijd tussen de af delingen administratie en commercie van onze Bossche brouwerij. De ad ministratie had de eerste helft windje Foto onder: de beide elftallen broederlijk vereend. Staand v.l.n.r.: Konings - Beekmans - Broes - Van Hoorn - Verbiesen - Gerards - Van Rooy - Broeren - Janssen - Hannema - Houberg - Beukers - D. v. d. Velden. Zittend v.l.n.r.: L. v. d. Velden - Swartjes - Steenbakkers - Steenbek kers - Kropman - Lucas - Schuurmans - Voer- mans - Van Luyk. Liggend De Louw. Foto rechts: een spelmoment met v.l.n.r.: Beukers - Kropman - Schuurmans - Lucas. De heer Gouverneur (r.) overhandigt de beker aan de heer Van Hoorn. mee en een kwartier lang overwicht. Na een rush van Lucas, die resulteerde in een doelpunt, veranderde de situatie enigszins; hoewel Steenbakkers kort daarna de stand op 11 bracht, kreeg de commercie een licht over wicht. Uit vele kansen werden door de commercie nog twee doelpunten gescoord en wel door Voermans en Kropman. Na de welverdiende rust veranderde het spelbeeld niet erg veel. Aanvallen van Schuurmans hadden helaas geen resultaat, mede dank zij het werk van de commerciekeeper, L. v. d. Velden. De commerciële voetballers waren gelukkiger; zij konden nog twee doel punten bij de andere drie tellen, dank zij goals van D. v. d. Velden en Steenbekkers. Steeds weer trachtte de voorhoede van de administratie Van de Velden te passeren, maar de hechte samenwerking tussen deze keeper en zijn backs, De Louw en Beekmans, voorkwam directe resultaten. De pret tige wedstrijd, die dikwijls met meer moed dan beleid door de personen, genoemd onder de groepsfoto, ge speeld werd, eindigde dus na het eind signaal van Konings in een 51 overwinning voor de commercie, 's Avonds overhandigde de heer Gou verneur de wisselbeker aan de heer Van Hoorn, die in een geestige speech de speelwijze van de verschillende spelers belichtte en zijn blijdschap uitte over het feit, dat deze beker nu in het bezit van de afdeling commercie was gekomen. L. Bent u bereid daadwerkelijk mee te werken aan de verkeersveiligheid? Heeft u een snelle wagen, maar ook een leuk gezin? Een gezin, dat onder meer beschermd wordt door de rood- omrande 50 of 70 km borden aan de rand van uw woonplaats? Dan kan het Verbond voor Veilig Verkeer ook op u rekenen bij de naleving van de snelheidsbeperkingen, die er niet voor niets zijn. Onder staande gedragsregels zijn voor u dan vanzelf sprekend! Goed zo! U houdt zich aan de „50", zelfs als er onsportieve jak keraars zijn die u tegen elke prijs willen inhalen. Goed zo! U hebt niet altijd haast en geeft niet een lesje (met claxon of groot licht bijvoorbeeld) aan weggebruikers die precies 50, 70 of 90 rijden. Goed zo! U neemt ruim de tijd (een gemiddelde van 50 km is al hoog) om op tijd op een afspraak te zijn; u houdt een marge voor vertragingen en zorgt voor een reserve van nog een paar minuten. Goed zo! U rijdt ook met aange paste snelheid op gevaarlijke weg gedeelten die niet door een bord zijn aangegeven. Goed zo! U matigt uw snelheid voor arbeiders die in weer en wind en in uw belang het wegdek repareren. Goed zo! U realiseert zich dat u in de bebouwde kom altijd aan een bepaalde snelheid bent gebonden, juist wanneer u van huis wegrijdt. Goed zo! U weet dat er sinds de invoering van de maximum snel heid zo'n 200 mensen per jaar méér blijven leven, ondanks de snelle toename van het verkeer en de overvolle wegen. Alleen daarom al wilt u meewerken aan een veiliger verkeer. Goed zo! U weet het dus: het helpt!

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 22