H. van Hoorn (chef verkoopsecreta riaat) en A. A. J. Spierings (vertegen woordiger huisverbruik). Nadat enkele aanwezigen nog gebruik hadden ge maakt van de rondvraag om uiteen lopende kwesties ter tafel te brengen, sloot de heer Sikking rond half één deze jaarvergadering. Voor de goede orde volgt nu nog de samenstelling van het nieuwe hoofdbestuur: voor zitter de heer H. M. Sikking, vice- voorzitter de heer W. Huysmans, secretaresse mej. G. Spermon, 2e secretaris de heer M. Heller Jr., penningmeester de heer F. A. C. Leyerweert, 2e penningmeester de heer H. J. van Luyk en commissaris de heer W. van de Luur. HENGELSPORT Het hengelseizoen is nauwelijks aan gebroken of op slag zijn onze Bossche hengelaars weer even beweeglijk als hun pijlsnelle slachtoffers! Alvorens u iets over de eerste visserij-activi teiten van de hengelsportvereniging „Heineken Den Bosch" in dit nieuwe seizoen te vertellen, dient nog even aandacht te worden besteed aan de op 27 maart jl. gehouden jaarverga dering van de Bossche visclub, tijdens welke nu geen bepaald schokkende gebeurtenissen hebben plaats gehad. Aangezien er geen tegenkandidaten waren gesteld, werd het gehele be stuur herkozen. De contributie bleef wat hij was. Een prettig geluid voor de 52 leden van de visclub, waarvan er echter maar 16 ter vergadering aanwezig waren, was wel, dat de zeevisserij door de vereniging zal worden gesubsidieerd. Dit onderdeel van de hengelsport is namelijk een nogal vrij kostbare zaak. Vastgesteld werd, dat op 8 mei 1965 de eerste vistocht op zee zou plaats hebben, waarvan de kosten op 5, per persoon zouden komen. Over deze tocht kunt u hieronder een ver slagje lezen. Werd het voeren op de beide viswaters weer toegestaan, het vissen met drijvend aas (zonder lood) op de beide „wielen" is thans ver boden. Tot zover dan hetgeen op deze jaarvergadering ter sprake kwam. Aangezien de zeevisserij geen gesloten seizoen kent, stapten op zaterdag 8 mei jl. 33 Heineken hengelaars 's morgens om half vijf in een touring car van de firma Kras uit Den Bosch, welke onderneming zo bereidwillig was geweest het vrij lange traject naar Ierseke voor een zeer schappe lijke prijs te verzorgen. Ook dankzij de bovenvermelde verenigingssubsidie, konden de overige kosten voor de deelnemers zo laag mogelijk worden gehouden. De helft van de ter zee visvangst gaande hengelaars hadden nog nimmer een dergelijke tocht mee gemaakt. Ondanks de niet bijster goede weersomstandigheden er stond een harde wind werd er veel „bot gevangen", in de letterlijke be tekenis van het woord, wel te ver staan! Na van ongeveer kwart over zeven af op zee te zijn geweest, keerde het gezelschap, dat over drie kotters was verdeeld, tegen half vijf in Ierseke terug. Een der kotters was echter al een uur eerder binnengelo pen, daar de vissers geen aas meer hadden. Met longen boordevol frisse zeelucht, aanvaardden onze Heineken zeevissers de thuisreis en voelden zij om circa half acht weer Bossche bodem onder hun voeten. Al met al een geslaagde tocht. Op zaterdag 29 mei was het dit jaar toegestaan de hengels weer in eigen viswater uit te werpen. Het seizoen werd, zoals ge bruikelijk, geopend met een onderling visconcours (alleen dus voor leden van de Heineken visclub). Ofschoon het redelijk goed weer was, echter met een tamelijk harde noord-westelijke wind, was de vangst bijzonder slecht. Bij een dergelijke wind laten de vissen het gauw afweten. Aan dit concours namen 25 leden deel, waarvan er slechts 10 een of meer visjes aan de haak wisten te slaan. Deze 10 hengelaars hebben de kleuren van onze Bossche visclub hooggehou den tijdens de jongste Interbrouwerij Sportdag te Amsterdam. Aan het einde van dit onderling concours, dat gehouden werd in het viswater „De Putterse Wiel" te Herven bij Den Bosdh, bleek de heer J. Fleuren met zegge en schrijve 67 cm vislengte de eerste plaats te bezetten! Tweede en derde werden respectievelijk de 'heren J. Tram (met 41 cm) en A. Trum (met 40 cm). U ziet, er was geen enkele reden om elkaar in visserslatijn te gaan toespreken. De prijsuitreiking (voor elk wat wils!) had 's avonds plaats in het ontvangstgèbouw van de brouwerij, waar wissel'bekerhouder, de heer H. v. d. Laar, zijn dierbaar kleinood moest overdragen aan Hei neken Hengelkampioen 1965, de heer Fleuren, die deze beker voor de eer ste maal in zijn bezit kreeg, zij het ook misschien voor een jaar. Met ruim 70 mensen bleef men daarna nog enige tijd in de beste stemming bijeen. vRh. WANDELSPORT Na de zo succesvol voor onze ge combineerde Rotterdams/Bossche Hei neken wandelgroep verlopen Inter nationale Wandeltocht te Antwerpen, waarover u elders in dit nummer een verslag aantreft, traden onze Bossche wandelaars op zaterdag 22 mei jl. op eigen bekend terrein aan om deel te nemen aan de vijfde „Jeroen Bosch Mars", een lustrumtocht dus, die ge organiseerd was door de 's-Hertogen- bossc'he Politie Sport Vereniging. Het was prachtig weer en een stralende zon zorgde, evenals in Antwerpen, voor een knappe temperatuur, zo zelfs, dat sommige van de circa 1800 deelnemers het behoorlijk warm onder de voeten kregen! Voor de 24 Hei neken voeten echter, was dit kennelijk geen bezwaar, want in de beste stem ming, genietend van het fraaie, 25 km lange parcours, dat onder meer over het landgoed „De Wamberg" voerde, zag onze groep kans om in de cate gorie „Burger- en schoolgroepen" met 646 punten beslag te leggen op een eervolle tweede plaats, met als tast baar resultaat een mooie beker. Op nieuw succes dus! Een week later stond een voornamelijk uit Vierdaagse kandidaten bestaande Bossche Heine ken groep gereed aan de start van de 9e „Prinses Irene Mars". Ditmaal kwamen onze wandelaars en wande- laarsters uit op de 40 km afstand. Weer waren de weersomstandigheden goed, zij het ook, dat de temperatuur 19

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 21