Ivonne, Sophie met „het kind" en Dominee. „Het is toch een kostelijk gezicht, zo'n slapend kindersnuitje". butanten als dienstbode? Hoe moet dat als er in moderne stukken van een dienstbetoon geen sprake is?) Wij zouden wensen, dat zij een paar man nelijke collega's meebracht voor de planken. Tenslotte hartelijk dank aan onze voortreffelijke gast Jan Voogt, die als tegenspeler van Riet Verkerk de verwachtingen, die men van een invaller heeft, verre overtrof. De in houd geven wij maar niet weer. Wie niet aanwezig was in de vrij goed gevulde zaal, zal dit wel niet interes seren. Ook enkele aanwezigen op de achterste rijen waren blijkbaar minder geïnteresseerd, althans zij onderhiel den op een ogenblik een gezellige kout met de rug naar het toneel gekeerd. Dat tot in het tweede bedrijf belangstellenden binnenkwamen zullen wij maar rekenen tot de (on hebbelijkheden, die blijkbaar tot de moderne levensopvatting horen. De zaal als geheel was veel aandachtiger dan de vorige maal en gaf door zeer langdurig applaus teken van haar appreciatie voor een erg leuke avond. Grote waardering komt toe aan de bekwame regisseur Piet Rhuys en de altijd bescheiden Eug. Verbiest, die wel heel ondankbaar werk heeft ver richt. Onze souffleuse, secretaresse Cobi Kleyngeld, werd na afloop te recht in de bloemenhulde betrokken. Het gebruikelijke bal-na betekende het gezellige slot van het seizoen 1964/1965. Wat zal het volgende brengen? Rotterdam, 29 mei 1965. Toeschouwer HET ROTTERDAMSE MANNENKOOR MOET ACTIVITEITEN STAKEN Somber bericht uit Rotterdam. Het Mannenkoor moet bij gebrek aan geschikte krachten (voorlopig) zijn activiteiten staken. Voor ko ren in het algemeen is het een weinig gunstige tijd. Direct na de oorlog bloeide deze vorm van culturele ontspanning als in de beste vooroorlogse tijd, maar voor namelijk de televisie heeft de laat ste jaren aan het kwijnen van de koren meegewerkt. En zo is lang zamerhand een weinig rooskleu rige situatie ontstaan. Bij Heineken waren ter verster king van het koor enkele gast- zangers van Pakhuismeesteren toe getreden, doch op de repetitie avonden was het aanwezige stem- menmateriaal meestal zo gering en bovendien zo onevenwichtig ver deeld, dat van oefenen geen sprake kon zijn. Tenslotte heeft het be stuur, dat al jarenlang als het ware tegen de klippen oproeide, moeten besluiten er mee te stoppen. Wel licht is er een kans, dat het binnen afzienbare tijd tot een herleving komt in de vorm van een gemengd koor, dat zich meer zal oriënteren op het gebied van populaire en moderne muziek, maar dan zullen vooral jongere mensen zich moeten melden. Het bestuur van de Per soneels Unie meent zeker te schrij ven namens vele H.B.M.'ers (zoals we dat vroeger zeiden), wanneer het de bestuursleden, de heren Bijl, Van de Bos, Van Halem, Molijn en Vennix hartelijk dank zegt voor hun onverpoosd werken voor „hun" koor. Ze hebben prachtige jaren gekend met grootse presta ties; concerten, radio-optreden, zang in ziekenhuizen in diverse delen van ons land en zelfs daar buiten. Het besluit is moeilijk ge weest, maar het kon niet uitblij ven: Doorgaan zou èn tegenover de dirigent èn in financieel opzicht onverantwoordelijk zijn geweest. Spijtig was het besluit ook voor de kundige dirigent, de heer Groe- neveld. Hij is echter nuchter ge noeg om zich geheel achter deze beslissing te stellen. Een afscheid? Of een tot weer ziens? Als er animo is voor een gemengd koor, dat moderne en populaire muziek brengt, zou het wellicht een blij weerzien kunnen zijn. Wie dat óók vindt, weet waar hij terecht kan; bij één der bovengenoemde heren of bij de secretaresse van de P.U.R., mej. Schönberger, telefoon 133. Ten slotte voldoen wij gaarne aan het verzoek van het bestuur de dona teurs hartelijk te danken voor de steun, die zij het koor al die jaren gegeven hebben. Heineken wandelaars naar de 49ste Internationale Vierdaagse Afstandsmarsen te Nijmegen (van 27 t/m 30 juli a.s.) Aan deze wandelmarathon zal Heineken voor de vierde maal in successie deelnemen, na hiertoe van de directie toestemming te hebben verkregen. Deze Heineken deelname zal, behalve uit enkele Bossche en Rotterdamse indivi duele wandelaars (zowel dames als heren) op de 30 en 55 km afstand, bestaan uit een gecombi neerde groep op het 40 km par cours. Gekleed in het nieuwe wan delkostuum, zullen, daar twijfel ik niet aan, de Heineken Vierdaagse deelnemers en deelneemsters waar dige representanten zijn van onze Bossche en Rotterdamse bedrijfs- wandelsportclubs. De Bossche wan delclubleden zullen bij deze Vier daagse helaas één sympathiek clublid moeten missen, namelijk de heer J. Reppel. Als gevolg van een hem onlangs overkomen onge val, zal deze sportieve wandel- collega voor geruime tijd „off side" staan. Mijnheer Reppel, van deze plaats af wensen al uw Bossche èn Rotterdamse wandelvrienden u van harte een volledig herstel toe. Tot slot nog een vriendelijk ver zoek tot het „thuisfront" van de Heineken Vierdaagse lopers. Houdt u vrijdag 30 juli a.s. zoveel moge lijk vrij om onze mensen op hun laatste kilometers over de legen darische St. Annastraat te Nijme gen aan te moedigen en hen aan de finish een gepast welkom te berei den?! U zult er beslist geen spijt van hebben. vRh. FOTO- EN FILMCLUB Omdat de rondvaart door de havens verleden jaar zo goed was bevallen, besloot het bestuur wederom een der gelijke tocht te organiseren. Zater dagmiddag 5 juni jl. vertrok de boot, beladen met een select gezelschap. Varen maakt dorstig, dus waren er ook enige pullen bier aan boord. Eén van de vrouwelijke leden bleek een voortreffelijke stuurvrouw te zijn en loodste ons met vaste hand door de verschillende havens. Eén ogenblik echter maakte de boot slagzij én wa ter; een ieder repte zich om zijn foto- en filmspullen en het vege lijf te redden. Naarmate de reis vorderde, verminderde de biervoorraad en wer den we voor andere problemen ge steld, die echter met behulp van de 17

Vers van 't Vat | 1965 | | pagina 19